Baltijos šalių Ministrai pirmininkai sieks stiprinti energetinę nepriklausomybę (0)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Klaipėdoje priėmė Latvijos ir Estijos Vyriausybių vadovus. Baltijos valstybių premjerai, apsilankę suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminale, aptarė galimybes plėtoti bendrą dujų infrastruktūrą siekiant stiprinti energetinį nepriklausomumą ir mažinti išlaidas gyventojams.

„Akivaizdu, kad tik bendradarbiaudami, o ne konkuruodami sugebėsime pritraukti Europos Sąjungos subsidijas ir investicijas į kuriamą bendrą regioninę dujų rinką. Be to, sujungę dujų tiekimo kelius galėtumėme sumažinti jų infrastruktūros išlaikymo kaštus ir tuo pačiu – bendrą dujų kainų lygį vartotojams“, – sakė Ministras pirmininkas S. Skvernelis.

Pasak premjero, šiandienos susitikime ypatingas dėmesys skirtas ne tik bendradarbiavimui dujų tiekimo ir saugojimo srityse, bet ir diskutuota dėl ekonominiu požiūriu visoms šalims naudingiausių projektų.

Susitikimo metu Latvijos premjerui  Mariui Kučinskiui ir Estijos Vyriausybės vadovui Juriui Ratui buvo pristatyta Klaipėdos SGD terminalo veikla, aptarta, kokią naudą regionui kurtų SGD laivo-saugyklos „Independence“ įsigijimas pasinaudojant dalinio ES finansavimo galimybe.

„Noriu pabrėžti, kad SGD terminalas Klaipėdoje kartu su požemine dujų saugykla Latvijoje ir vidutinio dydžio SGD prieigos tašku Estijoje leis užtikrinti reikiamą dujų tiekimo saugumo ir diversifikavimo lygį Baltijos šalyse“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Visų trijų valstybių Ministrai pirmininkai sutarė ir toliau glaudžiai bendradarbiauti siekiant ekonomiškai naudingiausių sprendimų Baltijos regionui užsitikrinant konkurencingą bei patikimą dujų tiekimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: