J. Basanavičiaus gimtinėje vyks folkloro šventė „Žalias ąžuolėli“ (1)

Folkloro šventė „Žalias ąžuolėli“ J. Basanavičiaus gimtinėje | Vilkaviskietis.lt nuotr.

Folkloro šventė „Žalias ąžuolėli“ J. Basanavičiaus gimtinėje | Vilkaviskietis.lt nuotr.

Birželio 10 d. 16 val. Jono Basanavičiaus gimtinėje (Gimtinės g. 17, Ožkabaliai, Vilkaviškio r.) vyks tradicinė folkloro šventė „Žalias ąžuolėli“. Į šventę kviečiami visi, besidomintis tradicinėmis dainomis, šokiais, liaudiška kultūra ir, žinoma, seniai besilankę J. Basanvičiaus gimtinėje.

Kelintus metus iš eilės  rengiama šventė Suvalkijoje šiemet vėl sukvies būrį atlikėjų ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir iš kaimyninės Lenkijos. Žiūrovus linksmins ir senojoje J. Basanavičiaus tėviškėje liaudies dainomis dalinsis Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblis „Lankupa“, Vilkaviškio kultūros centro šokių ansamblis „Lelija“, Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai ir Pilviškių „Santakos“ gimnazijos 3 kl. moksleivė Rusnė Mauručaitė, Kalvarijos kultūros centro folkloro ansamblis „Diemedis“, Marijampolės folkloro ansamblis „Žibinyčia“, Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“, Jurbarko folkloro grupė „Imsrė“. Atvažiavę pažiūrėti kitų, save parodys ir Punsko folkloro ansamblis „Alna“.

Greta gausaus folkloro ansamblių būrio, šeštadienio popietę atvykusių į Ožkabalius, laukia etnomuzikologės Loretos Sungailienės ir folklorininko Jono Tumasonio Adominio programa „Vaikscioj pova“. Puikiame muzikiniame fone veiks tautodailininkų ir amatininkų turgelis, bus renkamas gražiausias tautinis kostiumas, veiks verpsčių ir prieverpsčių paroda.

Folkloro šventės „Žalias ąžuolėli“ 2017 m. programa | Rengėjų nuotr.

Folkloro šventės „Žalias ąžuolėli“ 2017 m. programa | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: