Švietimo darbuotojai viešai įvertins ministrės J. Petrauskienės veiklą švietimo labui… (2)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė | Alkas.lt koliažas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė | Alkas.lt koliažas

Birželio 8 d., ketvirtadienį, 11.30 val. Vilniuje skverelyje prie Švietimo ir mokslo ministerijos bus surengta vieša spaudos konferencija, kurioje švietimo profesinių sąjungų lyderiai išdėstys savo įžvalgas, pateiks mokytojų nuomonę apie Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės veiklą švietimo labui.

Viešą spaudos konferenciją rengia Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas.

Šio „spaudos konferencijos“ rengėjų žiniasklaidai išplatintame pranešime rašoma:

„Dideli mokytojų bendruomenės lūkesčiai į valdžią atėjus švietimo, kaip vieno iš nacionalinio saugumo elemento, svarbą deklaruojantiems politikams, žlunga. Seimo nariams toliau dėstant apie švietimo svarbą, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, jo ministrų kabinete dirbanti švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir jos pavaldiniai pastarosiomis savaitėmis švietimo visuomenei pasiuntė akivaizdžius signalus, kad esminių permainų į gerą Lietuvos švietime laukti neverta.

Tam daryti laikas pasirinktas neatsitiktinai – šiuo metu ministerijų lygmenyje vyksta intensyvus 2018 metų valstybės biudžeto formavimas. Daugybė požymių, tarp kurių verta paminėti siekį atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimą, kolektyvinių derybų dėl švietimo šakos kolektyvinės sutarties vilkinimą, neapibrėžtoje ateityje planuojamą mokytojų darbo užmokesčio didinimo siejimą su neišvengiamu ir ženkliu dirbančių skaičiaus mažinimu, rodo, kad 2018 metų biudžete švietimo reikmės vėl bus finansuojamos likutiniu principu, t. y. tiek, kiek liks nuo kitų, Vyriausybei svarbesnių, šalies gyvenimo sferų aprūpinimo reikalingais ištekliais.

Švietimo profesinės sąjungos, atstovaujančios ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo, neformaliojo, profesinio, suaugusių ugdymo pedagogams ir aukštųjų mokyklų dėstytojams, nepasiruošusios taikstytis su tokiu atsainiu vykdomosios valdžios požiūriu į jaunosios kartos ugdymą ir Lietuvos valstybės nacionalinį saugumą…“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. mociute:

    visa beda kad taip vadinamoje “profesionalu” vyriausybeje profesionaluma izvelgti nelengva……
    Vien pasiklausius ministres postringavimu apie aukstojo mokslo Lietuvoje pertvarka verkti norisi.
    Panasu, kad mergaite nelabai pati supranta apie ka kalba

  2. Viktoras:

    Švietimo ir mokslo plotmėje vyko ir toliau vyksta politiniai,edukaciniai ir mokslo reiškiniai grindžiami vien neoliberalizmo ideologijos nuostatomis,deja.Minėtos švietimo ir mokslo srityse veikiančių profsąjungų pagrindinis rūpestis – švietimo ir mokslo darbuotojų pajamos,kurios iš tiesų yra nepateisinamai žemos ir neteisingos.Vis dėlto šios profsąjungos beveik nieko nekalba apie tautinės mokyklos pagal Lukšienę, įvedus nedidelius patobulinimus, modelio įteisinimo ir įgyvendinimo reikalus.Antra,- švietimo ir mokslo srityse giluminės pertvarkos neįvyks tol,kol nebus atsisakyta pagrindinių nūdienos liberaliųjų idėjų pritaikymo minėtų sričių infrastruktūroje,valdyme,edukacinėse programose ir ugdyme.Dabartinės valdančios daugumos,ypač Žaliųjų valstiečių partijos, didžiulė politinė klaida,manau,yra ta ,kad Vykdomos valdžios struktūrose atsakingiems už švietimą ir mokslą leista įsitvirtinti politikams neoliberalams besąlygiškai juos remiant liberaliam Premjerui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: