Aukštaitijos nacionaliniame parke – Baltųjų garnių staigmena (0)

Baltasis garnys_vstt.lt,ANPD archyv.

Baltasis garnys | vstt.lt, ANPD archyvo nuotr.

Aukštaitijos nacionalinio parko gyvūnijos pasaulis praturtėjo retųjų paukščių lizdais. Baltieji garniai užliejamose Žemaitiškės pievų balų krūmuose šalia Kretuono ežero įsirengė visą bendriją – koloniją iš dvidešimt trijų lizdų.

„Dar 2016 m. šie paukščiai padarė mažą „įžangą“ – sukrovė tris lizdus ir perėjo kartu su pilkaisiais garniais eglių ir pušų viršūnėse. Tačiau 2017 metų mąstai gerokai pralenkė pernykščius. Kolonijos dydį buvo įmanoma išvysti tik žvalgant „dronu“.

Gegužės mėnesio pabaigoje garnių lizduose buvo maži jaunikliai ir net kiaušiniai. Tai bent trimis savaitėmis vėliau už normą. Gal būt paveikė vėlyvas, šaltas ir net sniegingas pavasaris“ – sakė Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos Gamtos skyriaus vedėjas Tautgirdas Masiulis

Baltieji garniai Aukštaitijos nacionaliniame parke pasirodė 2001 metais. Iki pirmojo veisimosi protrūkio teko laukti penkiolika metų. Manoma, kad tai ketvirtoji baltųjų garnių perimvietė Lietuvoje. Artimiausioji Žemaitiškės pievų kolonijai – lizdų kolonija yra Zarasų rajone.

Baltieji garniai reti, įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą ir Tarybos direktyvą „dėl laukinių paukščių apsaugos“ (I priedas).

Baltieji garniai praturtina biologinę įvairovę, savo puošnia išvaizda džiugina akį.

Grožėkimės jų didingais stotais, grakščiais skrydžiais, apžvelkime baltas karalijas, bet netrikdykime jautriu laiku, kai ritasi ir auga mažyliai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: