Nuo liepos pigs kompensuojamieji vaistai (0)

rehabcenterforwomen.org nuotr.

rehabcenterforwomen.org nuotr.

Pagal naująją vaistų kompensavimo tvarką parengtas Kompensuojamųjų vaistų kainynas, kurį savo įsakymu jau patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, įsigalios liepos 3 dieną. Jame atsispindi gamintojų deklaruotos mažesnės vaistų kainos, tad nuo šiol žmonės, rinkdamiesi gydytojų paskirtus kompensuojamuosius vaistus vaistinėse, turėtų sutaupyti apie 20 mln. eurų per metus, t. y. įsigyti juos trečdaliu pigiau.

Į šį kainyną įtraukti tie vaistai, kurių gamintojo deklaruota kaina Lietuvai neviršijo 10 proc. mažiausių to paties bendrinio pavadinimo vaistų referencinėse valstybėse deklaruotų kainų vidurkio.

Iš viso šiame kainyne yra 1991 prekinių pavadinimų vaistai, iš kurių – net 1059 gamintojai jau  sumažino kainas. Taip pat gamintojai iki birželio dar 23 d. gali deklaruoji nuolaidas, t. y. mažinti vaistų  kainas.

„Šis laikotarpis, kuomet vyko vaistų kainų deklaravimas, yra puikus pavyzdys, kaip siekiant bendrų tikslų – mažesnių vaistų kainų pacientams – pavyko surasti kompromisą su vaistų gamintojais ir užsitikrinti mažesnes nei iki šiol kompensuojamųjų vaistų kainas”, – sako ministras Aurelijus Veryga.

Jo teigimu, kasmet prieš įsigaliojant Kainynui žmonės nežinodami, ko tikėtis, kokių naujovių laukti, skubėdavo įsigyti vaistų. Šiais metais nereikėtų skubėti pirkti vaistų su didesnėmis priemokomis. Įsigaliojus naujam Kainynui priemokos sumažės.

Taip pat viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, neverta nuogąstauti, kad nebebus galima įsigyti įprastų vaistų.  Nei viena veiklioji medžiaga nebus išbraukta iš kainyno. Visose vaistų grupėse pagal veikliąją medžiagą, stiprumą ir formą vaistai bus kompensuojami kaip ir iki šiol.

Populiariausi vaistai, kurių kompensuojamųjų receptų išrašoma daugiausiai, nėra išbraukiami iš Kainyno ir pacientai ir toliau galės juos vartoti, tik pacientų priemokos jiems bus ženkliai mažesnės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: