Mirė Seimo narys Rokas Žilinskas (4)

Rokas Žilinskas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rokas Žilinskas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Birželio 6 d., eidamas 45-uosius mirė Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas, buvęs garsus žurnalistas Rokas Žilinskas. Jis taip ir nepabudo iš komos. Ji R.Žilinskui buvo dirbtinai sukelta dėl itin sunkaus plaučių uždegimo. Šią žinią pranešė Seimas.

Seimo nariu R. Žilinskas buvo nuo 2008-ųjų metų. 

Birželio 1 d. buvo pranešta, kad ligoninėje plaučių uždegimą besigydančio R. Žilinsko būklė labai sunki, jam sukelta dirbtinė koma. Seimo narys R. Žilinskas plenariniuose posėdžiuose nedalyvavo jau nuo balandžio 20 dienos. Rokas Žilinskas gimė 1972 m. liepos 20 d. Vilniuje. Įstojęs į VU Žurnalistikos institutą, ėmė dirbti žiniasklaidoje – spaudoje, paskui radijuje, televizijoje. V kurse eksternu išlaikęs paskutinę sesiją, 6 mėnesius studijavo Indijos masinės komunikacijos institute (IIMC) Delyje, ten baigė studijas, gavo diplomą. Vilniaus universitete už diplominį darbą gavo aukščiausią įvertinimą.

Baigęs studijas, žurnalistinę veiklą tęsė LRT, vėliau – LNK žinių tarnyboje. Buvo žinių vedėjas, užsienio naujienų redaktorius. Stažavosi JAV informacijos tarnybos kursuose Vašingtone, gausybėje Europos žurnalistikos centro seminarų Europos šalyse. Žiniasklaidoje išdirbo 18 metų.

Į Seimą R. Žilinskas pirmą kartą buvo išrinktas 2008 metais. Jo veiklos sritys: Lietuvos energetinis saugumas ir nepriklausomybė, elektros energetika, atominė energetika, sodininkų bendrijų problemos, žmogaus teisių apsauga, vartotojų teisių apsauga, alkoholizmo ir narkomanijos prevencija. Rokas Žilinskas mėgo literatūrą, kiną, muziką, keliones, kalbėjo anglų, rusų, lenkų kalbomis.

Politikas neslėpė ir savo homoseksualumo. Žurnalui „Žmonės“ jis yra sakęs, kad užjaučia žmones, kuriems savo seksualinę orientaciją reikia slėpti, kurie bando sukurti šeimą su priešingos lyties atstovais, net susilaukia vaikų. Džiaugėsi, kad jam taip gyventi nebereikėjo: laikas kitoks, visuomenės požiūris kitas.

***

Atvykstantys atsisveikinti su Roku Žilinsku prašomi atnešti po du baltus gėlių žiedus. 

Urna su Velionio palaikais bus pašarvota Šv. Jonų (adresu: Šv. Jono g. 12, Vilnius)  bažnyčios Vilniuje  koplyčioje, su juo atsisveikinti bus galima ketvirtadienį nuo 10 iki 20 val. Penktadienį atsisveikinimas numatytas nuo 10 val. centrinėje bažnyčios navoje. 

Šv. Mišios už mirusįjį bus aukojamos penktadienį 12 val. Urna su Velionio palaikais bus išnešta 13 val.

Laidotuvės, Vilniuje  Antakalnio kapinėse (adresu: Karių kapų g. 11, Vilnius).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: