„Mokslo sriuba“: kuo gali nustebinti išradingų inžinierių šventė? (video) (0)

inzinieriu svente_mokslosriuba.lt

Inžinierių šventė | mokslosriuba.lt nuotr.

Jei manote, kad inžinerija – tai sudėtingų prietaisų konstravimas specialiai tam pritaikytose laboratorijose, o inžinieriais gali būti tik ilgas ir sudėtingas studijas atlaikę rimti specialistai, labai klystate. Štai Vilniuje susirinkęs būrys išradingų kūrėjų įrodė, kad kiekvienas iš mūsų gali savo rankomis prisidėti prie technologijų gimimo.

„Vilnius Mini Maker Faire“ – paskutinį pavasario savaitgalį Energetikos ir technikos muziejuje vykęs tarptautinis festivalis, kuriame visi norintys galėjo apžiūrėti ir išmėginti „pasidaryk pats“ (angl. do it yourself) principu sukurtus išradimus. Renginio dalyvius ir svečius stebino vibrobotų šėlsmas – iš senų skalbimo mašinų sukonstruotų robotų šou, savadarbiai elektriniai kartingai, LED ekranai, šviesos instaliacijos, 3D spausdintuvai ir kitos įdomybės. Nutrūktgalviško festivalio metu taip pat buvo galima dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pabendrauti su iš užsienio atvykusiais išradėjais.

Sotinėje vykusi šventė – tai visame pasaulyje veikiančio „Maker Faire“ tinklo dalis. Šio judėjimo (angl. maker movement) entuziastai siekia į vieną erdvę sukviesti tuos, kurie neabejingi mokslui, išradimams, menui ir, užvis svarbiausia, kūrybiškumui. Tai ne tik profesionalai, inžinerinių specialybių studentai, bet ir mėgėjai bei su technologijomis nieko bendro neturintys smalsuoliai.

inzinieriu svente_mokslosriuba.lt1

Vibrobotai | mokslosriuba.lt nuotr.

Ši šventė skirta padėti žmonėms suprasti, kaip veikia mums įprasti prietaisai, ugdyti smalsumą ir padrąsinti besidominčius patiems imtis idėjų generavimo bei įgyvendinimo. Kas ten žino – galbūt iš pirmo žvilgsnio beprotiška idėja pasirodys ne tik esanti įdomi dideliam žmonių ratui, bet ir naudingai pritaikoma dažno buityje.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti per LRT Kultūrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: