Susitikimas su grupe „Žalvarinis“: muzikai nėra sienų (video) (0)

„Žalvarinis“ | Rengėjų nuotr.

„Žalvarinis“ | Rengėjų nuotr.

Birželio 6 d. 18.30 val. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius, Meno erdvė, V a.) vyks susitikimas su žymiausia Lietuvoje ekspresyvaus folkroko muzikos grupe „Žalvarinis“. Tai grupė, įspūdingai apjungianti archaišką folkroką ir šiuolaikinę muziką, aprėpianti roko, progresyvaus metalo ir bliuzo skambesį. Siūlydami tokį įspūdingą repertuarą, pagrindiniu veiklos tikslu grupės muzikantai įvardija siekį atgaivinti nykstančias lietuvių liaudies dainas, pateikti jas šiuolaikiškai, naujai ir neįprastai. Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka kviečia į susitikimą su šiais kūrybingais tautos palikimo sergėtojais.

Susikūrus 2001 m., grupės sudėtis bėgant metams keitėsi, tačiau pagrindiniai nariai liko jai ištikimi iki šiol. Tai vokalistė Ineta Meduneckytė ir vokalistas-gitaristas Robertas Semeniukas, kuris taip pat yra ir aranžuotojas, kompozitorius, idėjinis grupės lyderis, formuojantis muzikinį kolektyvo veidą.

zalvarinis nac.bibliotekoje_plakatasGrupė nevengia eksperimentuoti, bendradarbiauti su garsiausiais roko, džiazo, folko profesionalais, geriausiais Lietuvos atlikėjais. „Žalvarinis“ pasirodo įvairiuose roko muzikos festivaliuose ne tik Lietuvoje, Latvijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, yra gastroliavęs Jungtinėse Amerikos Valstijose. Neseniai „Žalvarinis“ grįžo iš Kinijos, ten pristatęs Lietuvos kultūrą ir muziką. Tai – pirmas kartas, kai į Kinijos pasaulio muzikos šventę buvo pakviesta folkroko grupė iš Lietuvos.

Susitikę klausysimės naujojo albumo „Teka“ dainų akustinio skambesio, pasakojimų apie kelionę į Kiniją ir kūrybinius ateities planus. Jūsų lauks I. Meduneckytė (vokalas), R. Semeniukas (vokalas, gitara), Jonas Lengvinas (perkusija) ir Domas Žostautas (bosinė gitara).

„Mūsų naktys“ – animacinis vaizdo įrašas dainai iš naujausio grupės „Žalvarinis“ albumo „Teka“, išleisto 2016 metų vasarį. Kūrinyje supinamos senosios ir šių laikų tradicijos. Tai daina apie vasaros trumpiausią – Joninių naktį, audringą jaunystę, gerą nuotaiką ir pozityvią energiją. Jeigu AC/DC gyventų 14 amžiaus Kernavėje, greičiausiai jie taip pat grotų tokiu stiliumi:)

Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: