Vėjuota Baltija sutrukdė istoriniams burlaiviams pasiekti Klaipėdą (0)

Kl dziazo fest atidarymas_foto_Paulius_Sadauskas

Klaipėdos džiazo šventės atidarymas | P.Sadausko nuotr.

Nepalankios oro sąlygos, sustiprėjęs vėjas ir bangavimas Baltijos jūroje pakeitė asociacijos „Baltic Sail“ dalyvių planus savaitgalį svečiuotis Klaipėdoje, kurioje vyksta Tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Du burlaiviai atšaukė kelionę ir dėl saugumo liko uostuose, dar vienam teko apsisukti pasiekus pusiaukelę.

Penktadienį, birželio 2 d. priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas visuomenę informavo apie stiprėjančius šiaurės vakarų vėjo gūsius ir perspėjo, jog jie daug kur šalyje gali sustiprėti iki 15-20 metrų per sekundę. Vertindami nepalankias meteorologų prognozes į Klaipėdą iš Lenkijos dar pirmoje savaitės pusėje neišplaukė laivai „ARK“ ir „Bryza H“, apie tai jie informavo renginio organizatorius.

Nuo antradienio VšĮ „Klaipėdos šventės“ darbuotojai neturėjo ryšio su dar dviem vizitui užsiregistravusiais burlaiviais – „Baltic Star“ ir „Zia“.

Penktadienio pavakarę laivo atstovai pranešė, kad „Baltic Star“ 36 valandas kariškių buvo užlaikytas Karaliaučiaus srityje. Spėjama, jog tai greičiausiai nutiko dėl Rusijos ekonominėje zonoje vykdomų karinių mokymų. Kapitonui teko keisti kelionės planus ir birželio 2 d. sukti atgal į Lenkiją. Iki šiol nėra duomenų apie laivo „Zia“ buvimo vietą ir kelionės planus, nes nei burlaivio atstovams nei VšĮ „Klaipėdos šventės“ darbuotojams nuo ketvirtadienio iki šiandien (birželio 3-iosios) ryto užmegzti ryšio su įgula nepavyko.

Nepaisant to, kad dalis senovinių burlaivių turėjo atsisakyti suplanuotos viešnagės Klaipėdoje, visuomenė Kruizinių laivų krantinėje gali aplankyti ir pasigrožėti dviem lenkų laivais – „Kapitan Borchardt“ ir „Antica“. Lankytojų taip pat laukia ir keturi istoriniai Lietuvos laivai „Brabander“, „Lietuva“, Vagant“ bei kurėnas „Süd-1“.

Kitus Klaipėdos Pilies džiazo šventės renginius rasite čia.

Tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: