Rengiamas forumas „Greimo aktualumas“ (1)

AJGreimas_lituanistusamburis.lt

Prof. Algirdas Julius Greimas | lituanistusamburis.lt nuotr.

Š. m. birželio 8 d., 16 valandą, Vilniaus Mokytojų namuose (Vilniaus g. 39) vyks forumas „Greimo aktualumas“, kuriame mokslininkai Kęstutis Nastopka, Jūratė Levina, Dainius Razauskas ir Darius Kuolys svarstys, kokiomis idėjomis, įžvalgomis, nuostatomis Algirdas Julius Greimas išlieka svarbus mums, kaip provokuoja ir ragina atsišaukti mūsų dienų visuomenę.

Į forumą vilniečius, o ypač mokytojus, gimnazistus, studentus, kviečia Lituanistų sambūris, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija, Lietuvos Sąrašas ir Mokytojų namai.

Algirdas Julius Greimas:

„Nužmoginto žmogaus problema, iš kurios išplaukia visos kitos, yra vienintelė nuolat aktuali problema. <…> Kalbant apie Lietuvos gerbūvį, jos ateitį – vienintelis išeities taškas – pats biedniausias lietuvis. <…> Susirūpinimas Lietuvos ateitimi verčia atmesti, ekonominėje plotmėje, bet kokios liberalistinės santvarkos galimybes.“ 1956 m.

„Lietuvių tautai pirmiausia reikėtų išmokti racionalizuoti – protu, o ne jausmais pagrįsti visas žmogiškąsias ir tautines vertybes. Išmokti kritiškai į save pažvelgti ir, kas sunkiausia, tą savo paties kritišką žvilgsnį atlaikyti. Kuo daugiau sąmoningumo!“ 1958 m.

„Tauta – tai jos sukauptas energijos krūvis, jos atsisakymas priimti kolektyvinę mirtį, jos veržlumas gyventi.“ 1970 m.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Ar mūsų etnologai išties yra tikri etnologai? Atsakymą į šį klausimą duos patys mūsų laikų vadinamieji etnologai, jeigu susipažins su mano 2007 metais išleistomis knygomis “Perkūnas”,”Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praregėjimas” ir “Praeitis ir Ateitis” !!! Beje, pažįstų tiktai vieną tikrą etnologą – tapytoją Virginijų Kašinską! Dėl tokio mūsų kultūros ir šios mokslo atšakos skurdumo, man labai gaila Lietuvos!!! Mat, tiktai SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS dėka galima įminti (kas jau dalinai yra padaryta!) senųjų kultūrų šaltinius! Pastarieji ir turėtų teisę vadintis ETNOLOGAIS AR ETNOGRAFAIS! Seniausiųjų kultūrų šaltiniai yra neišsenkamas aruodas ne tiktai LIETUVOS ETNOLOGAMS bet ir geofizikams, astronomams, proistorikams, hidrologams, archeologams, istorikams ir kitų sričių specialistams !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: