A. Veryga džiaugiasi šalies kardiologų pasiekimais (1)

www.sveikaszmogus.lt nuotr.

www.sveikaszmogus.lt nuotr.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, mūsų šalies kardiologijos specialistai neabejotinai žinomi visame pasaulyje ir garsina Lietuvos vardą. Tai ypatinga medicinos sritis, kuri nuolat turi žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, gydymo metodikomis, mokslo pasiekimais, tad pelnytai turime kuo didžiuotis. Gerėja kardiologijos paslaugų kokybė ir prieinamumas, o dėl to pavyksta išgelbėti vis daugiau žmonių nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

 
Tai jis akcentavo dalyvaudamas Šiaurės Baltijos šalių kardiologų draugijų aljanso ir Lietuvos kardiologų draugijos organizuotame 26-ame Šiaurės Baltijos šalių kardiologų kongrese.  Tai pirmas kartas Lietuvos kardiologijos istorijoje, kai apie 700 susitikusių pasaulio medikų kartu ieško būdų pažaboti širdies ir kraujagyslių ligų epidemiją, nuo kurios kenčia visas pasaulis.

 
Ministro A. Verygos teigimu, džiugu, kad Lietuvoje, siekiant sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, atliekamos unikalios kardiochirurginės operacijos, vykdomi tarptautiniai projektai, efektyvi neinfekcinių ligų prevencija, bendradarbiaujama su kitomis Europos ir pasaulio šalimis.

 
„Neabejotinai, vienas svarbiausių pastarųjų metų pasiekimų – sukurtų kardiologijos ir insultų klasterių veikla, siekiant optimizuoti sveikatos priežiūros paslaugas regionuose. Koordinuojant tiek kardiologijos, tiek insultų klasterių veiklą, jau sumažėjo stacionariniai mirštamumo rodikliai, neįgalumas, sutrumpėjo pacientų transportavimo laikas“, teigia ministras A. Veryga.

 
Viceministrės Gintarės Šakalytės teigimu, širdies ir kraujagyslių ligų gydymui būtina skirti kuo daugiau dėmesio, nes kalbant apie jas, šiuo metu Lietuvoje ir kitose šalyse situacija yra labai liūdna.

 
„Didžiulis tempas, nesveikas gyvenimo būdas, prasta mityba, stresas, priklausomybės ligos, visa tai daro įtaką žmonių sergamumui širdies ir kraujagyslių ligomis. Tad būtina dėti visas pastangas, kad būtų išgelbėta kuo daugiau gyvybių. Galime pasidžiaugti, kad šiandien Lietuvoje mes jau turime modernią įrangą gydymo įstaigose, daug metų vykdoma širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa, kurioje kiekvienais metais nemokamai sveikatą gali pasitikrinti vyrai nuo 40 iki 55 m. bei moterys nuo 50 iki 65 m.“, sako G. Šakalytė.

 
Šioje prevencinėje programoje kasmet dalyvauja ir sveikatą pasitikrina vis daugiau žmonių. Tad ją vykdant ženkliai sumažėjo mirčių nuo šios ligos tarp darbingų 45-64 m. amžiaus žmonių. Net 5-6 kartus pagerėjo hipertenzijos kontrolė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: