Dėl partizanų prilyginimo teroristams siūloma atleisti D. Udrį iš „Go Vilniaus“ vadovo pareigų (41)

Darius Udrys_vdu.lt

Darius Udrys | vdu.lt nuotr.

Birželio 1 d. Vilniaus savivaldybės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių, prašydama įvertinti savivaldybės valdomos įstaigos „Go Vilnius“ vadovo Dariaus Udrio elgesį. Pastarasis socialiniame tinkle „Facebook“ Lietuvos partizanų ginkluotą pasipriešinimą okupacinei sovietų valdžiai prilygino terorizmui.

Savivaldybės nariai miesto mero klausia, ar Darius Udrys yra tinkamas toliau eiti pareigas po to, kai savo pasisakymais įžeidė šimtus tūkstančių nuo okupacijos nukentėjusių asmenų ir jų šeimų. Ponas D.Udrys yra ne eilinis savivaldybės biurokratas, bet žmogus, kuris pristato Vilniaus miestą investuotojams ir reprezentuoja jį itin didelės svarbos susitikimuose – tokie jo pareiškimai suduoda stiprų smūgį ne tik jo asmeninei, bet ir „Go Vilnius“ bei Vilniaus miesto savivaldybės reputacijai. Tai leidžia kvestionuoti D. Udrio tolimesnę ateitį šiose pareigose.

„Nesuvokiama, kaip vakarietiškai valstybinei įstaigai gali vadovauti žmogus, kuris  ne tik neišmano mūsų istorijos, tačiau savo pasisakymais viešojoje erdvėje niekina Lietuvos laisvės kovotojus ir skleidžia Lietuvos valstybingumo svarbą nuvertinančias istorines interpretacijas. Tokie Vilniaus savivaldybei pavaldžios viešosios įstaigos vadovo pasisakymai yra skandalingi ir turi būti griežtai įvertinti miesto vadovų“, – teigė Adomas Bužinskas.

 „Go Vilnius“ yra Vilniaus miesto savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga, atsakinga už tarptautinį turizmą, miesto rinkodarą ir investicijų skatinimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

41 komentaras

 1. Žemyna:

  Na, kaip ne sarmata, ko užsipuolėte? Žmogus pademonstravo šiuolaikiškas pažiūras, kurias puoselėti išsilavinimas nebūtinas…

  • Pikc:

   Taip – modernus, progresyvus, liberalių pažiūrų veikėjas. O plius dar su Amerikos pasu! Žodžiu, viskas tvarkoj, Šimašius tikrai tokią “savą chebrą” palaikys. 🙂
   P.S. Čia, beje, tas pats Bužinskas, kuris iš A. Patacko tyčiojosi, jeigu ką. Na, bet šiuo konkrečiu atveju jis, manyčiau teisus.

   • Žemyna:

    Tikras šiuolaikiško „išsilavinimo” suformuotas „mąstymas” ir išmanymas, kas tuo metu dėjosi, ką teko patirti to meto kartai. Ir tokie žmonės. Matosi, kad savivaldybė labai atsakingai parenka vadovus tokiai veiklai, kokią vykdo „viešoji įstaiga, atsakinga už tarptautinį turizmą, miesto rinkodarą ir investicijų skatinimą”.
    „Go Vilnius” pasakoja turistams apie unikalią pasaulio tautą, kuriai savigyna nuosavoje žemėje draudžiama, todėl laikoma nusikaltimu, o jos partizanai – banditais.

 2. https://www.facebook.com/zalanskaite/posts/10154757785847104
  citatos:
  1. Darius Udrys O žudyti kolchozų organizatorius – moralu?
  2. Darius Udrys Žudyti civilius? (Ar tikslas pateisina betkokią priemonę? Mane katalikų mokykloje mokė kitaip.)
  3. Darius Udrys Partizanų vadas Lukša-Daumantas suprato moralinę problemą ir perspėjo partizanus nesužvėrėti. Ne visi, deja, paklausė. Kolūkio organizavimas, kiek žinau, neprilygsta nusikaltimui prieš žmoniją. Galbūt man paaiškinsi, kokiais krikščioniškos etikos dėsniais Tu remiesi teigdamas, kad kolūkio organizatorius sauvališkai žudyti yra moralu?
  Visai teisingai žmogus pakalbėjo.
  Bet iš karto pasimatė koks jį puolusių bei skundusių konserverių lygis – jie kraujo trokšta, nes, matyt, yra žydšovių anūkai?

 3. Ir dar pamelavo – jis nesakė, kad partizanai – teroristai (kitaip banditai).
  Nes miškuose buvo tikrų partizanų ir jie nežudė lietuvių – žudė tie, kurie buvo ne partizanai (ne Tėvynės ginti ten buvo, o savo skūros gelbėti), o banditai.

 4. Chingishan:

  nuotraukoj mes galim stebėti gryną ped-eras-to fizionomiją. todėl visai nestebina jo pasisakymai.

 5. Tvankstas:

  A, D.Udrys – tai EHU prorektorius, liberalizmo aukštosios partinės mokyklos prorektorius.
  V. Orbanas uždarė CEU Budapešte, tokią pat liberalizmo platintoją, suprasdamas pragaištingumą.
  Tai nieko nuostabaus, kai D.Udrys nuoširdžiai prilygina Lietuvos partizanus teroristams, tai gerai paruoštas smegenų plovimas ‘universitetiniu’ lygiu.

 6. Kemblys:

  Manau, kad ‘tikram milicininkui’ laaabai tinka angliškas posakis DIRBTI IŠ VISŲ ŽARNŲ (to slog one’s guts out)…

 7. Bartas:

  Berniukai , prašau atsakyti į man rūpimą klausimą. Jei Lietuvos pilietis, pvz; karys priesaikoje pasižada ginti savo šalį visais įmanomais būdais ir netgi, atiduodant savo gyvastį. Tai kaip jam elgtis su priešais, išdavikais. Draugiškai sušokti klumpakojį.
  Geras karys – žiaurus, negailestingas, bebaimis. Partizanai buvo kariai. Jie buvo prisaigdinami ir sulaužę priesaiką , karo lauko teisiami. Partizaninis karas Lietuvoje , tai skausminga išpirka už buvusios valdžios išdavystę.

  • Tvankstas:

   Jei partizanai susprogdina milicijos skyrių, nušauna milicininką, kolonistus rusus (Opšrūtų įvykis) ar Ivano Susanino žygdarbis, politinį agitatorių už sovietų valdžią ar skundiką/skundikę, dėl kurių skundų vežami žmonės į Sibirą – tai leidžiama tarptautiniais įstatymais.
   Tą ir atliko Lietuvos partizanai.
   Jei sprogdinamos bombos gatvėse, kai žūsta niekuo nekalti civiliai, tai vadinama terorizmu ( baskų ETA, airių teroristai, islamistai sprogdintojai, šauliai ).

 8. Hemulis:

  ar “tikru lietuviu” pasivadino Dudrys ?

 9. markas:

  Čia esmė – greitis. Greityje – efektyvumas. Kuo greičiau liberanalinį atleis, tuo stipriau įsisąmonins kiti, kad šitos temos jų vėžinės smegenys neturėtų liesti.

 10. VA:

  Mūsų Lietuvininkų partizanų (o gi buvo įvairių) savo ryžtu ir drasa mums atvėrė kelią į nepriklausomybę, nes jų žūtys liūdijo, kad Lietuviai nepritarė Sovietų aneksijai. Be Partizanų Lietuvos vardo nebūtų.

 11. Hemulis:

  Gaila kad Udrys – “tikras lietuvis” taip ir nesupranta ką jis blogai parašė, pasakė, galvoja. Būtų eilinis miestietis, tai tiek to, o atstovaujantis LT turėtų žinoti jos istoriją.

 12. Informacijai: aš “neprilyginau” partizanų teroristams. P. Bužinskas sąmoningai iškreipė diskusiją kurioje dalyvavau siekdamas sau pigaus dėmesio. Gaila, kad platinate jo šmeižtą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: