Panaikinus PVM lengvatą šildymui, padvigubės paramos prašytojų (1)

Efoto.lt, T.Kavaliausko nuotr.

Efoto.lt, T.Kavaliausko nuotr.

Nuo birželio 1 dienos panaikinus lengvatinį 9 proc. PVM tarifą šildymui ir pradėjus taikyti įprastą 21 proc. PVM, išaugs ne tik šildymo kainos, bet, kaip prognozuojama, būsto šildymo išlaidų gavėjų skaičius per mėnesį Vilniuje padvigubės ir nuo maždaug 11 000-12 000 šoktels iki 22 000-23 000.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Gintautas Paluckas apsilankė Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių išmokų skyriuje.

„Turime situaciją, kai Seimo valstiečiai iš esmės padidino mokesčius miestiečiams. Dėl priimtų pataisų ir panaikintos PVM lengvatos šildymui ne tik padidės pašalpų prašytojų, kitąmet kompensacijoms už būsto centrinį šildymą reikės apie 1 mln. 350 tūkst. Eur daugiau lėšų, negu šiemet. Tam, kad Socialinių išmokų skyrius susitvarkytų su padidėjusiu srautu, turės įsteigti net 17 naujų etatų ir didinti darbo užmokesčio fondą.

Esu įsitikinęs, kad lengvatos, jeigu ir turi būti kažkam taikomos, tai tik tiems, kurie neišgali susimokėti. Dabar gi turėsime dar daugiau pašalpų prašytojų, turėsime išpūstą biurokratinį aparatą, turėsime rasti daugiau lėšų pašalpoms ir turime Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sukurtą elektroninių paslaugų teikimo programą, kuri buksuoja ir neužtikrina sklandaus darbo“, situaciją apibūdina Vilniaus meras R. Šimašius.

Pasak Vilniaus vicemero G. Palucko, Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kad ši, nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojus išmokų vaikams, piniginės socialinės paramos ir šalpos pensijų įstatymų pakeitimams, modernizuotų elektroninę socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (eSPIS) sistemą.

2017 m. kompensacijoms už būsto šildymą mokėti suplanuota 2, 693 mln. Eur.  2018 m. kompensacijoms už būsto šildymą mokėti papildomai reikės apie 1, 347 mln. Eur.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: