„Tarp vilties ir triumfo – Sąjūdžiui 29“: Romo Juškelio fotografijų paroda Seimo rūmuose (video) (0)

Fotografuota rengiant parodą Kauno fotogalerijoje, apie 1988 m.

Renginio plakato nuotraukoje (iš kairės) – dabartinis Lietuvos kariuomenės vadas generolas Jonas Vytautas Žukas ir fotomenininkai Albertas Švenčionis, Romas Juškelis ir A. Markūnas. Fotografuota rengiant parodą Kauno fotogalerijoje, apie 1988 m.

Birželio 5 d., pirmadienį, 11 val. Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė atvers Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje (Seimo I rūmai) rodoma fotomenininko Romo Juškelio parodą „Tarp vilties ir triumfo – Sąjūdžiui 29“.

Renginyje koncertuos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas Ignas Petrauskas.

1988-ieji metai, Sąjūdžio pradžia, Lietuvos istorijoje paliko neišdildomą žymę, žmonių širdyse – neužgesinamą laisvės jausmą, o ateities kartoms – nenuginčijamą patriotiškumo sampratą. Apie Lietuvos laisvės kelią mums liudija senelių, tėvų pasakojimai bei dokumentika.

Ši paroda – tai individualus fotomenininko Romo Juškelio (1946–2016) fotografinis pasakojimas apie tai, kas vyko žmonių, giedančių tautinį himną milžiniškuose mitinguose, širdyse, apie tai, ką liudijo iš tolimų Sibiro žemių grįžę tremtiniai, dėl ko protestavo ekologinio žygio per Lietuvą dalyviai ir dėl ko verkė buvusių partizanų artimieji.

„Romo Juškelio kūrybiniame palikime svarbią vietą užima Sąjūdžio tema. Liko nemažai šios temos autorinių atspaudų ir visa galybė negatyvų. Fotografuota mitinguose, Sąjūdžio suvažiavimuose, kituose, su Lietuvos atgimimu susijusiuose renginiuose“, –  rašo Romo Juškelio kūrybos fondas, įkurtas po jo mirties ir besirūpinantis jo kūrybinio palikimo išsaugojimu bei viešinimu.

Juškelis buvo vienas savičiausių Lietuvos meninės fotografijos kūrėjų. Jo kūrybą kolegos apibūdino kaip atskirą Lietuvos fotografijos reiškinį.

R. Juškelis sukūrė originalių darbų, išsiskiriančių iš Lietuvos fotografijos konteksto. Savo kūrybinį kelią pradėjęs žaismingais fotografiniais eksperimentais, menininkas kūrybines paieškas tęsė tarp faktūros, formos, aiškiai neapibrėžtų kontūrų.

R. Juškelis savitai vaizdavo žmogaus emocinį santykį su istorija. Fotomenininkas tarsi slaptas ir nematomas stebėtojas ėjo keliu laisvės link palikdamas ateinančioms kartoms neįkainojamą vizualinį prisiminimą nuo partizaninių kovų iki Laisvės triumfo.
Paroda Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje bus eksponuojama iki birželio 13 d. Ją apžiūrėti galima penktadieniais atvirų durų valandų metu nuo 11 iki 15 val.

Norinčius dalyvauti parodos atidaryme rengėjai maloniai prašo registruotis ir el. paštu: romena.ciutiene@lrs.lt
Daugiau informacijos:
Seimo Pirmininko pavaduotojos I. Degutienės patarėja
Romena Čiūtienė
Tel. (8 5) 239 6611, el. p. romena.ciutiene@lrs.lt

Romo Juškelio parodos plakatas

Romo Juškelio parodos plakatas

———————————

Romas Juškelis 1974 m. baigė Vilniaus technologijos technikumą. 1972–1974 m. Eespublikinės kino mėgėjų draugijos atsakingasis sekretorius, 1974-1978 m. Vandens ūkio projektavimo instituto, 1978–1983 m. Mokslinių tyrimų centro „Vibrotechnika“ (abu Kaune) fotografas. Nuo 1994 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno padalinio Mokymo skyriaus vedėjas,  Kauno fotografijos mokyklos direktorius. Nuo 1994 m.  – Tarptautinės meninės fotografijos federacijos menininkas fotografas.

R. Juškelis. Iš ciklo "Žmonės ir manekenai“ | Romo Juškelio kūrybos fondo nuotr.

R. Juškelis. Iš ciklo  “Žmonės ir manekenai” | Romo Juškelio kūrybos fondo nuotr.

Surengė apie 20 individualių parodų Lietuvoje, Rusijoje (Maskvoje, 1986 m.). Fotografijos dekoratyvios, simboliškos, eksperimentuojama su spalvomis, fotografijos technikomis. Sukūrė fotoreportažų.

Svarbiausi ciklai:

  • Formos. 1979–2006 m.
  • Atspindžiai. 1980–1985 m.
  • Žmonės ir manekenai. 1987–1992 m.
  • Rezervistai. 1983–1985 m.
  • Diskoteka. 1986–1989 m.
  • Apleista tvirtovė. 1993 m.
  • Kauno fortai. 2000 m.
  • Vilties namai. 2001–2004 m.

Videoreportaže iš pomirtinės R. Juškelio fotografijos parodos Kauno fotogalerijoje šių metų pradžioje apie autorių kalba ir jį prisimena Alvydas Vaitkevičius, jo draugas, mokinys, kolega ir buvęs ilgametis VDU Fotografijos istorijos dėstytojas.

Kategorijos: Margos pievos: renginiai, Naujienos, Saulės arkliukai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: