Privačiame miške sunaikintas erelio lizdas (2)

Erelio lizdas_S.Paltanaviciaus nuotr

Erelio lizdas | S.Paltanavičiaus nuotr.

Prienų aplinkosaugininkai nustatė neeilinį gamtos niokojimo atvejį – sunaikintas jūrinio erelio lizdas. Įtariama, kad jis išverstas tyčia, nes, kol privačiame miške lizdus suka reti paukščiai, miško savininkai negali gauti leidimo kirsti mišką.

Valstybinės miškų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Marijampolės teritorinio poskyrio specialistai tiria šį įvykį Prienų rajone, Šilavoto miške. Tai jau ne pirmas toks atvejis šioje teritorijoje. Manoma, kad taip lizdų ir lizdaviečių naikintojai siekia įrodyti, kad paukščiai čia negyvena, todėl lizdų apsaugos reikalavimai esą negalioja ir atsakingos institucijos gali išduoti leidimus kirsti mišką.

„Šis atvejis – tikras nusikaltimas gamtai. Nedelsiant atliksime išsamius tyrimus, bausime lizdų naikintojus, jei reikės – griežtinsime reikalavimus retųjų paukščių buveinių apsaugai. Privačių miškų savininkų interesas nukirsti mišką ir gauti pajamų negali būti iškeliamas aukščiau už viešąjį, todėl būtina imti riboti miško kirtimą ten, kur buvo tyčia sunaikinti saugomų paukščių lizdai. Gal tai apsaugotų nuo noro juos naikinti“, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Gegužę miškuose – ramybės metas. Dabar ne tik ribojami miško darbai, bet ir skatinama nesilankyti ten, kur peri retieji paukščiai ir jauniklius veda žvėrys. Pavasaris – labai trumpas, todėl bet koks trikdymas gali turėti neigiamų pasekmių.

Aplinkos ministerija primena, kad neteisėtas saugomų rūšių paukščių žalojimas, jų lizdų naikinimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Pažeidėjams taip pat teks atlyginti nemenką žalą aplinkai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. markas:

    // Įtariama, kad jis išverstas tyčia, nes, kol privačiame miške lizdus suka reti paukščiai, miško savininkai negali gauti leidimo kirsti mišką. // ——— Miško savininkai… Nesodinę, neauginę, o jau sprendžia Lietuvos miškų likimą. Erelis šį kartą sutrukdė padugnėms… O stirnos, kiškiai, ežiai ir gausybė kitų, mielų bei nemielų, bet reikalingų sutvėrimėlių, kuriems miškas yra namai, netrukdo? Šį pavasarį kaip niekad daug žuvusių gyvūnėlių pakelėse labai arti Vilniaus. Anksčiau to neteko matyti. Manau, kad tai bomžagalvių padarų veiklos, paskutiniu metu jau smarkiai palietusios ir artimiausias miškingesnes miesto prieigas, pasekmė. Beje, masinis miškų naikinimas pradėjo įsibėgėti ne taip seniai. Bent pas mus, Vilniaus rajone, tas prasidėjo prieš 10 metų.

  2. Nesuprantu kaip taip užkliūva. Kažkodėl žmonės savo mišką su visa ten esančia fauna ir flora laiko absoliučia nuosavybe. Reikia griežtų priemonių, kelis kartus skausmingai nubaudus gal susimąstytų, kad gamta nėra vien pajamų šaltinis. Pasaulį valdo pinigai, tad jei tik jie yra svarbu, tokiems materialistams būtent tokiu būdu ir reikia duoti pamokas. Atimti nuosavybės teisę į tokį mišką ir dar paskirti didžiulę piniginę baudą. Pikčiausia tai, kad paukščiams tai visvien nepadės, bet gal bent ateityje tokių atvejų nebebūtų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: