TS-LKD siūlo mokesčių sistemos pertvarką (video) (1)

Huffingtonpost.com nuotr.

Huffingtonpost.com nuotr.

Gegužės 26 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių (TS-LKD) demokratų frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas Spaudos konferencijoje Seime pristatė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, kurių tikslas, anot Seimo narių, užtikrinti didesnį mokesčių sistemos progresyvumą ir mažinti pajamų nelygybę, kuri yra viena didžiausių Europoje Sąjungoje.

Pasak Seimo narių, daugumos šalies gyventojų socialinė padėtis pasiekė pavojingai žemą lygį ir atidėlioti mokesčių sistemos pertvarkos negalima. Lietuvą dėl didelės nelygybės ir mokesčių sistemos riboto progresyvumo savo tyrimų išvadose kritikuoja ir Europos Komisija.

Ž. Pavilionio teigimu, progresinė mokesčių sistema yra daugumos pažangių Vakarų Europos valstybių praktika. Prie progresinio Gyventojų pajamų mokesčio tarifo kitais metais pereina ir kaimyninė Latvija.

„Šiandien ne vien kairieji, bet ir dešinėji yra pasiruošę diskutuoti apie mokesčių sistemos progresyvumo didinimą. Suprantama, kad turi būti imtasi kompleksiškos mokesčių sistemos reformos ir tai yra tik pirmas mūsų pasiūlymas diskusijai“, pabrėžė Seimo narys Ž. Pavilionis.

Pristatydamas įstatymo pataisas, Seimo narys L. Kasčiūnas teigė, kad pataisomis siūloma pajamų dalį, neviršijančią 21 600 eurų per metus arba 1 800 eurų per mėnesį, apmokestinti 12 proc. GPM tarifu. O pajamų daliai, viršijančiai minėtą sumą, pritaikyti 19 proc. GPM tarifą.

Konservatorių teigimu, pritarus pataisoms, mokestinė našta daugeliui gyventojų netgi sumažėtų. Pataisomis taip pat siekiama pripažinti netekusia galios GPM įstatymo dalį, kuria vadovaujantis „pajamų mokesčio 5 procentų tarifas taikomas individualios veiklos pajamoms, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos, taip pat ne individualios veiklos pajamoms, gautoms pardavus ar kitaip nuosavybėn perleidus netauriųjų metalų laužą“.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Tvankstas:

  Įstatymo siūlytojams visiškai nusispjauti į žmogaus teises ir konstitucinę žmonių lygybę, pradedant marksistiškai engti gerai dirbančius ir uždirbančius. Progresiniai mokesčiai duoda ‘Robino Hudo efektą’ (Robin Hood effect), kai mažai uždirbantys ar net nenorintys dirbti gali džiaugtis – štai dirba, plėšosi, taip jam ir reikia, žinos, kaip plėšytis, valstybė pasirūpins atlikti lyginimą.
  Sutinku, kai virėjos (prisiminti V. Leniną) valdo ES naujajame eurokomunizme, kur savo nuotaiką išlieja ‘gerų žmonių’ (socialistų) pasakomis apie progresinių mokesčių naudą visuomenei, lyg tai atneš gerovę, tikrovėje yra nuskurdinama vidurinė klasė ir praturtėja turtingieji, slėpdami pajamas mokesčių rojuose.
  Ideologiniu požiūriu progresiniai mokesčiai tinka tautiniams ir tarptautiniams socialistams, atliekant turtingesniųjų ir geriau dirbančiųjų išbuožinimą.
  Kiek tenka suprasti, seimūnai serga visuotine paranoja ‘prisukti veržles’ Lietuvos žmonėms, tai QWX, tai progresiniai mokesčiai, tai…
  Turime suprasti, kad kiekvieno naujo įstatymo priėmimas yra prastumiamas kažkurios turtingųjų grupės, kad šiltą antklodę ant savo verslo užtempti.
  Nesunku nuspėti, kad tai susiję su dar didesne emigruojančių banga ir darbuotųjų iš trečiųjų šalių įdarbinimu Lietuvoje, kas vyksta brandžios demokratijos šalyse daugybę metų.
  Išguiti lietuvį iš Lietuvos ir jo vieton atsivežti paklusnų darbuotoją iš neturtingos šalies – toks progresinių mokesčių įvedimo tikslas, kai dauguma dirbs už bazinį atlyginimą.
  ‘Gražumas tarp bėgančių – nėra priekyje, nėra ir atsilikusių.’ V.Vysockis
  Kaip gali tokį įstatymą, nesilaikantį žmogaus teisių ir Konstitucijos, praleisti Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: