Su užsienio diplomatais kalbėtasi apie Astravo atominės jėgainės keliamą pavojų (1)

Aplinkos ministras K.Navickas Buivydziuose_facebook.com

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas Buivydžiuose | facebook.com nuotr.

Gegužės 26 d. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, surengęs Buivydžiuose, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, iš kur matyti statoma Astravo atominė elektrinė, brifingą užsienio šalių ambasadoriams, pakvietė juos aktyviai įsitraukti nagrinėjant su šios AE sauga susijusias problemas, remiantis Espo konvencija. „Jūs galite labai svariai prisidėti, kad tarptautiniai aplinkosaugos ir branduolinės saugos reikalavimai būtų ne vien deklaracijos, bet ir realiai veikiančios taisyklės įgyvendinant branduolinės energetikos projektus“, – sakė ministras.

Šią tik už 20 km nuo Lietuvos, o tuo pačiu ir nuo išorinės ES sienos, kylančią atominę jėgainę užsienio diplomatai galėjo savo akimis išvysti nuo kalvos Varapniškėse.

Astravo AE yra statoma, pasak Kęstučio Navicko, pažeidžiant tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosauginius standartus. Didelį susirūpinimą kelia vykstantys rimti incidentai jos statybos aikštelėje, žema darbo saugos kultūra, per menka branduolinę saugą prižiūrinčios institucijos ir statybos darbus atliekančių organizacijų kompetencija bei patirtis, nuolatinės manipuliacijos viešąja nuomone Baltarusijoje ir kaimyninėse šalyse.

Kaip pabrėžė brifinge dalyvavęs Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lietuvos pozicija dėl Astravo AE yra principinga ir aiški – jos statybos darbai turi būti sustabdyti. Šis geopolitinis, ekonominiu požiūriu nepagrįstas projektas kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Todėl vasario mėnesį šalies parlamentinės politinės partijos pasirašė susitarimą dėl bendrų veiksmų nesaugios Astravo AE klausimais, o balandžio 20 d. Seimas vienbalsiai priėmė įstatymą, kuris draudžia elektros, pagamintos nesaugiose trečiųjų šalių atominėse elektrinėse, patekimą į Lietuvos elektros rinką. Šio įstatymo nuostatos bus taikomos ir Astravo atominei elektrinei.

Po dviejų savaičių, birželio 13-16 d., Minske vyks Espo konvencijos šalių susitikimas, kurio metu bus toliau svarstoma Astravo AE byla. Lietuva tikisi, pasak brifinge dalyvavusių šalies politikų, kad per šį susitikimą ES pademonstruos solidarumą ir pareikš vieningą požiūrį į šios atominės elektrinės statybą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: