Bus paminėta tarptautinės folkloro šventės „Skamba skamba kankliai“ 45-erių metų sukaktis (1)

„Kūlgrinda“ šventėje „Skamba skamba kankliai“

„Kūlgrinda“ šventėje „Skamba skamba kankliai“ | rengėjų nuotr.

Gegužės 26 d. Kultūros ministerijoje bus iškilmingai paminėta tarptautinio folkloro šventės „Skamba skamba kankliai“ kūrybinės veiklos 45-erių metų sukaktis. Renginio metu bus apdovanoti ilgamečiai šio festivalio rengėjai ir programų rengėjai, šventės dalyviai.

Šis festivalis vyksta kasmet paskutinę gegužės mėnesio savaitę Lietuvos sostinėje Vilniuje. Šventės koncertų dalyviai ir žiūrovai jį vadina kasmetiniais folkloro „atlaidais“, o dalyvauti jame garbe laiko ne tik Vilniaus, kuriame šiuo metu yra daugiau nei 50 folkloro tradicijas tęsiančių kolektyvų, bet ir visos Lietuvos bei užsienio šalių folkloro ansambliai – autentiškojo folkloro tradicijų tęsėjai. Ši šventė yra viena iš nedaugelio dar vykstančių autentiškosios – ne stilizuotos ar harmonizuotos – etnomuzikos švenčių, kuriame kiekvieną pavasarį kartu su sugrįžusių paukščių trelėmis Vilniuje skamba ir Lietuvos bei šventės svečių iš užsienio šalių prigimtinės melodijos, akį džiugina spalvingi šventės programos atlikėjų kostiumai.

Folkloro šventė „Skamba skamba kankliai“  – Vilniaus miesto folkloro ansamblių vadovų, kitų etninės kultūros praktikų ir teoretikų kūrinys. Per savo gyvavimo metus ši šventė suformavo ir tradicinius savo renginius. Žiūrovai laukia Naktišokių, Pasidainavimo vakaro, koncertų Vilniaus senamiesčio kiemeliuose ir aikštėse, kuriuose jie ir patys gali padainuoti, pašokti. Tradiciniais jau tapo ir Sutartinių vakaras bei Sutartinių takas, vaikų folkloro koncertas Saulytė, vakarai Iš gyvosios versmės su autentiškojo folkloro pateikėjais, Tradicinių liaudies giesmių valanda ir Nakties muzikos ciklo bei tradicinių muzikantų ir kapelų koncertai, tradicinio dainavimo, muzikavimo „dirbtuvės“, tautodailės, tradicinių amatų ir kulinarinio paveldo mugė.

Tarptautinėje folkloro šventėje „Skamba skamba kankliai“ yra koncertavę svečiai iš Airijos, Armėnijos, Austrijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Baškirijos, Bulgarijos, Čekijos, Danijos, D. Britanijos, Estijos, Egipto, Ganos, Gruzijos, Indijos, Indonezijos, Irano, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Japonijos, JAV, Karelijos, Kazachijos, Kipro, Korsikos, Lenkijos, Moldovos, Norvegijos, Olandijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Rusijos, Senegalo, Slovakijos, Slovėnijos, Suomijos, Škotijos, Tanzanijos, Turkijos, Ukrainos, Udmurtijos, Venesuelos, Vengrijos, Vokietijos, Žaliojo Kyšulio Respublikos.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

  1. Vilija:

    Kažkodėl apie tokį puikų renginį nekalba nei radijas, nemačiau nei per TV. Visuomeninis transliuotojas turėtų rodyti kaip pavyzdį visiems kaip galima gražiai šokti, dainuoti , muzikuoti blaiviems ir alkoholio nereikia.
    “garsūs” dainininkai prie Seimo agitavo už alkoholį, nes į jų koncertus, jei nebūtų alaus, niekas neitų. Tiesiog gėda palaikyti alkoholio gamintojus, kai tiek bėdų ir nelaimių vyksta išgėrus. Šiandien net mokiniai girti sukėlė avariją ir užsimušė jauna moteris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: