J. Dapšauskas. Lietuviai gyvena varganai? Per metus prageria per milijardą eurų (41)

Juozas Dapšauskas | penki.lt nuotr.

Juozas Dapšauskas | penki.lt nuotr.

Artinantis paskutiniams sprendimams Seime dėl Alkoholio kontrolės įstatymo, į viešąją erdvę metama kuo daugiau dumblo, netikslumų melo, kad žmones klaidintų, kokios tikrai yra siūlomos priemonės šiai alkoholio vartojimo problemai spręsti. Kokios bus pasekmės. Kai kam vaidenasi, kad Lietuvoje nebebus socialinių tinklų, kad neliks lauko kavinių, išnyks šventės.

Tie, kurie pasisako už mokslu paremtas alkoholio vartojimo mažinimo priemones, neretai išvadinami talibanininkais, fanatikais ir kuo tik benori. Gerbiu abstinentus, tačiau galiu pasakyti: nesu abstinentas griežtąja šio žodžio prasme, bet tai nereiškia, kad būtinai vartoju kažkokių švenčių ar susitikimų metu alkoholį, kaip tariamai būtiną kultūros, šventės, sukakties atributą. Jei net laikytume alkoholį vienu iš maisto produktų, o ne narkotine ir toksine medžiaga, kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija, akivaizdu, kad produktas yra užėmęs monopolinę vietą.

Seime per 27 metus yra rengta daug mokslinių konferencijų alkoholio žalos tema. Ką daryti, mažinant alkoholio suvartojimą – seniai yra žinoma. Tam turime net savos patirties. Mokslininkai ne kartą Seime rodydavo grafikus, statistikas po kokių sprendimų vartojimas didėja arba mažėja.

Dažnai sakoma, kad alkoholį vartojama dėl blogo gyvenimo. Vienas iš laikotarpių, kada mūsų šalyje vartota labiausiai, tai ekonominio pakilimo laiku prieš 2008 ekonominę krizę (prasidėjo vartojimo didėjimas maždaug nuo 2000 metų , o įdomiausia, kad vartojimas sumažėjo, sveikatos rodikliai gerėjo būtent krizės metu. Bendroji gyvenimo trukmė didėjo per metus vienais metais. Čia suveikė kelios priežastys: perkamoji galia, tiesiog žmonės mažiau įpirkdavo ir, be abejo, buvo priimtos kai kurios alkoholio kontrolės priemonės. Beje, ši gera kryptis pasibaigė po 2010 m.

Net pavienės alkoholio kontrolės priemonės veikia. Vien dėl parduotuvėse akcijų alkoholiui draudimo sumažėjo vartojimas, taip teigia patys prekybininkai. Dažnai metama į viešumą alkoholio pramonės skrajutė: jei sumažėjo legalaus vartojimas, būtinai išaugo nelegalaus. Kepenų cirozių ir alkoholinių psichozių nesumeluosi. Organizmo neapgausi, yra medicininė statistika, ją taip pat apibendrina mokslininkai. Kepenims nesvarbu legalus ar ne alkoholis – pasekmės vienodos. Moksliniai duomenys sako, kad mažėjant legalaus vartojimui, nebūtinai didėja nelegalaus paklausa. O kodėl?

Kai vyrauja bendrai didelis alkoholio suvartojimas, galiausiai dalis iš jų tampa priklausomais, alkoholikais. Tada prarandamas darbas, nebėra pinigų. Griebiamasi bet ko, kad tik kuo pigiau apsvaigus.  O ir legalių produktų, kainos prasme pritaikytų jau degraduojantiems, tikrai apstu. Jaunimas pradeda alkoholio vartojimą nuo nelegalių? Ne, būtent nuo gražiau išreklamuotų. Alkoholio pramonė nori, kad žmonės taptų alkoholikais? Ne, norėtų, kad kuo daugiau pirktų, suvartotų, bet neprarastų tiek fizinės, tiek ekonominės galios gerti dar daugiau. Tai įmanoma?

Alkoholio pramonės ciniška žinia kontrolės šalininkams, blaivininkams: eikit ir rūpinkitės tais jau turinčiais akivaizdžią alkoholizmo formą, o kitus palikite laisvus mūsų eksploatacijai, kol kai kurie iš jų tokiais taps.

Alkoholio pramonės atstovai reikalauja tyrimų, kaip viena ar kita kontrolės priemonė veiks (su peršama mintimi, kad neveiks), kai pateikiami duomenys, statistika, tyrimai, kaip jau veikė, tada viską „nuleidžia“ Marko Tveno žodžiais: „Yra trys melo rūšys: melas, bjaurus melas ir statistika“. Taip „diskusija“ ir pasibaigia, o tada vėl lemia piniginiai svertai, turintys akivaizdžiai kriminalinį pobūdį.

Imamasi žūtbūtinio spaudimo. Kas yra „Laisvė rokenrolui“ peticija ir koncertas? Visuomenės balsas? Ne, tai viešųjų ryšių agentūros „Fabula“, kuri teikia paslaugas „Švyturiui-Utenos alui“ „Stumbrui“, „Maximai“ bei jos remiamai Lietuvos prekybos įmonių asociacijai, organizuotas, manau, nusikalstamas spaudimas Seimui. Beje, „Fabula“ vadovas Mykolas Katkus ne kartą viešojoje erdvėje komentavo Ramūno Karbauskio „krizes“ , „skandalus“, kaip viešųjų ryšių specialistas neužsimindamas apie savo viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą.

Festivalių vadovai, svarstant alkoholio kontrolės klausimus Seimo Sveikatos reikalų komitete, gavo leidimus „Fabula“ projektų vadovei Jolitai Katkutei prašant. Koncerto prie Seimo „Laisvė rokenrolui“ organizavimo metų užkulisiuose kaip organizatorė dirbo ta pati J. Katkutė. Beje, visi šie veiksmai derinami su Lietuvos liberalų sąjūdžiu, nors, turint mintyje dideles grynųjų sumas „paskolas“ „Stumbro“ dėžutėse, mažų mažiausiai jie turėtų nusišalinti nuo šių klausimų svarstymo.

„Fabula“ projektų vadovas Aidas Puklevičius dalyvaudamas „LrytasTV“ laidoje ir aktyviai kritikuodamas alkoholio kontrolės klausimus, beje, neatskleidė, kad turi interesų konfliktą, to nepadarė ir komentuodamas kituose kanaluose. Interesų konflikto neatskleidė ir kitas „Fabula“ darbuotojas Mykolas Kleckas savo tinklaraštyje ir socialiniuose tinkluose kritikuojantis alkoholio mažinimo pramones. Kaip paprastam žmogui susigaudyti – kur čia yra kas? Kad ta demagogija yra už didelius pinigus.

 Kiek skirtingų sričių „pakabinta“ ant alkoholio verslo kabliuko – prekybininkai, reklamos, viešųjų ryšių agentūros, renginių organizatoriai, žiniasklaida – #šalinkpriežastį.

Jei alkoholio suvartojimas Lietuvoje sumažėtų bent 10 proc. , bendrai paėmus alkoholio gamintojų ir prekybininkų pajamos per metus sumenktų apie 88 mln. eurų.

Prieš kelis metus ne vieną papiktino sidro reklama su gražioms vyšnių kekėmis autobusų ir troleibusų stotelėse. Reklama akivaizdžiai ir nusikalstamai nukreipta į vaikus, čia alkoholio pramonė idealiai ima pavyzdį iš tabako pramonės, kurios tikslas svarbiausia, kad pradėtų rūkyti vaikai ir jaunimas bent jau iki 20-25 metų. Apie tai kalba pačios tabako pramonės vidiniai rinkodaros dokumentai, kurie paviešinti teismo sprendimu: „Mūsų tikslas, kad rūkyti pradėtų mokyklinio amžiaus vaikai“. Kalbant apie alkoholio pramonę, net tokių išviešintų slaptų dokumentų nereikia, tai matosi plika akimi. Ir mes su tuo taikstysimės?

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas kalba savo partiečiams, kad reikia sekti skandinavų pavyzdžiu, kur šios partijos turi ilgametį įdirbį. Neabejotina, kad jų pavyzdžiu turėtų pasekti ir alkoholio vartojimo mažinimo srityje. Kai kurių konservatorių viražai visai stulbinantys: patys teikė šį įstatymo projektą, o dabar viešai skalambija, kad gali nepalaikyti savo projekto. Ant kokio kabliuko jie pakabinti? Tikėtina, kad dauguma TS-LKD išlaikys sveiką protą ir nepasiduos G. Landsbergio politinėms klajonėms, nuomonių kaitaliojimams. Beje, galime įtarti, kad konservatoriai įstatymą teikė būtent su mintimi sužlugdyti piliečių iniciatyvinės grupės „Už blaivią“ parašų surinkimą griežtinant Alkoholio kontrolės įstatymą. Kam berinkti parašus, jei toks įstatymas jau įregistruotas? Tikiuosi, kad klystu ir tai TS-LKD frakcijos atstovai patvirtins balsavimu. Tai bus akivaizdu artimiausiu metu.

Autorius yra Sveikatingumo metų iniciatorius, iniciatyvinės grupės „Už blaivią“ koordinatorius

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

41 komentaras

 1. Žemyna:

  NUOSTABU!
  AČIŪ už tokį faktą tiesiai kakton.
  Beje, čia, ko gero, įskaičiuoti tik LEGALIAI pirkti „degalai”? O naminukė, kaukolinė, denatūratai bei kt. nuodai, apie kurių prekybos taškus vietos policija „nieko nežino, nieko negirdėjo” – gal antrą tiek sudaro?
  ————

  Beje, brolyčiai, lekiam į DELFI. Ten šių kraštų istorijos „žinovas” E. Vareikis prašydinasi mūsų „palaikymo” ir „liaupsių” 🙂 Gera pradžia jau padaryta, tačiau ir mūsų pagalba nepakenks.

 2. Nepatiklus:

  Ką, nepatinka komentarai?
  Šita persona vis tiek man primena Bulgakovo Šuns širdies Šarikovą. Duok tokiems valią, tai prasidės “dušili, dušili”…
  Tokie asmenys yra pavojus visuomenei.

 3. Pikc:

  Ačiū už info – pasirodo, juokaudamas, kad tų “kovotojų už laisvę rokenrolui” rėmėjai – “alaus” (nepainioti su TIKRU alumi) ir šnapso gamintojai, nelabai smarkiai nuo tiesios buvau nutolęs. 🙂
  P.S. Kažkiek suprantu suinteresuotos “nepatiklios” faunos pasipiktinimo kupiną kiauksėjimą – gi BAISIAI nepatogi info. 😉

 4. Janina:

  Dėkoju už puikų straipsnį.Jūsų mintims pritartų tikrai labai daug Lietuvos žmonių,ypač tikros inteligentijos atstovų.Gaila ,kad Lietuvoje nebeliko nepriklausomos žiniasklaidos su nuomonių įvairove ir tokie straipsniai,jeigu ir netyčia papuola į portalus,dingsta akimirksniu.Žinoma,tai liečia ne tik alkoholio,bet ir publikacijas korupcijos,švietimo ir moralinės atsakomybės temas.Labai skaudu,kad per 27 Nepriklausomybės metus mūsų trapi demokratija ir buvusios valdžios taikstėsi su visai šaliai matant vykdoma žiniasklaidos uzurpacija ir korupcija ir virtome sovietinių laikų VIENOS NUOMONĖS ŽINIASKLAIDA.Šiandien kaip oro ir vandens trūksta informacijos ir tikros tiriamosios žurnalistikos,atsiprašau tų žurnalistų,kurie (akivaizdžiai matosi)jaučiasi labai nejaukiai feikinių naujienų ir labai žemo lygio TV laidų fone.Na ,o DELFI,LRYTAS,15 min.,ALFA organizuotas” nuomonių formavimas”bukai trinant ,blokuojant mandagias,bet voratinkliui nepatinkančias nuomones,atrodo tiesiog apgailėtinai ir juokingai.Taigi, belieka viltis,kad gležni tikros žurnalistikos,GZI daigeliai nebus užgniaužti…

 5. LosAngeles:

  ‘..Jei alkoholio suvartojimas Lietuvoje sumažėtų bent 10 proc. , bendrai paėmus alkoholio gamintojų ir prekybininkų pajamos per metus sumenktų apie 88 mln. eurų…’

  Cha… Sumeles ispudingos sukasi. Kas gi nores jas prarasti??? Todel metodai tinka bet kokie, kad tik … islaikyti turima padeti. Stai ir visa kylancio sarsalo esme. Ir visi, kurie kritikuoja svaigalu mazinimo politika, yra arba ypatingai nesusiprate (bet tokiems seime – tikrai ne vieta), arba parsidaveliai kopeikoliubovai (autoriaus straipsnis tai tik paliudija, kad ir viesuju rysiu agenturos atvejis). Ir girdint ‘apmastymu virazus’, sunku itarti kad kalbetu nesusiprateliai beigi puskvailiai… Kas belieka? Liberalai jau pagauti ‘paskolas’ imant, bet pasirodo vaisius per daug ‘saldus’ kad taip paprastai butu galima jo atsisakyti… Stai ir turime ka turime. Daug triuksmo, kurio esme- ‘mums gerai, mums nieko netruksta’

 6. Dronas:

  Na manes nestebina toks pasiriesinimas, to ir reikejo tiketis. Uzkliudyti dideli pinigai, uz kuriuos perkami politikai, istatymai, “teisingumas”. Tai geras bandymas perkirsti sita mazga. Kas is to gausis, dar pamatysism. Tiesa pasakius is visu valstieciu, man tik Verygos planas visada patiko ir ji palaikau. Bogiausia juk net ne tai. Liudniausiai, jog po kitu rinkimu, sitie ribojimai gali buti panaikinti ir vel paleistos vadzios.

 7. Bartas:

  Sveikinu tuos Seimo narius, kurie pradėjo kovą už Tautos ateitį (pragertas protas , sunaikintas lietuvis).
  Tepadeda Dievas šitame šventame kare už Lietuvą( parašiau ir išsigandau , pasakiau, kaip kunigas). Sėkmės.

 8. Diedas:

  Yra melas, bjaurus melas ir statistika.
  Valstiečiai besibraudami į valdžią išnaudojo viską.
  Pagal jų “statistiką” kiekvienas lietuvis per metus išgeria 70 puslitrių vodkės. Susitikę su giminėmis paskaičiavom, kad iman visus, net tolimus pubrolius, kažin ar visi sudėti į krūvą tiek suvartojam.
  Yra tarp kaimynų girtuokių, bet tik vienetai ir tokių jau jokie draudimai nebeperauklės.
  Visuotinė girtuoklystė klęsti tik “tautiniuose”televizijos kanaluose ir valstiečių propagandoj.
  Jaučiuosi apgautas ir apvogtas. Valsiečiai visiems priskyrė po tris su puse jaščiko vodkės, bet aš jos negavau.
  Gražinkit mano dalį.
  Jei galima grynais.

 9. Diedas:

  Patebėjimas
  Visų kremliaus propagandistų straipsnių pavadinimuose šalia “lietuviai” ir “Lietuva” dominuoja negatyvus žodis arba tezė.
  Tai galioja valstiečių rašliavoms, putindelfiui, komsomolkai ir respublikai ir t.t.
  Gerai kad publikacijos apie informacinį karą atmerkia akis, kitaip iš tikro patikėtum kad esi didžiausias Pasaulio pijokas, vagis, žmogžudys, kanibalas, žmonų skriaudikas, vaikų žudikas ir valkata.

 10. Žemyna:

  1 mlrd. prageriam +
  4 mlrd. apvagiam šalį, kurią mums patikėta ūkiškai tvarkyti. Kasmet apvagiam.
  Summa summarum – ateities mokiniai mokysis apie tautą, kurią paskandino Letoje jos vadų tamsumas ir tautos neryžtingumas. Nežinia, ar išliks tautos vardas, bet ją išdavusių vadų vardai ateityje tarnaus didžiausiai paniekai išreikšti, turėti tokį vardą bus gėda…

 11. Gintautas:

  Gal jis pasijaute Adropovu.

 12. Karolis:

  Anot Vydūno, valstybės aparate negali dirbt nei vienas geriantis (neblaivus) pilietis. Reik pradėt visų pirma nuo to. Koks pavyzdys – tokie ir pasekėjai. Sąmoningų žmonių yra tik kruopelė ir jiems išvis įstatymai “valdiški” nereikalingi. Visiems kitiems, pavyzdys reikalingas, kaip oras. Valdantieji nenori suprasti esmės, kad uždraudę alkoholio reklamą, padarytų tik pusę darbo, daug svarbesnė dalis – jų pačių blaivumas. Policininkų mentalitetas. Visus baudžia, o patys srebia kibirais. Todėl žmogeliai ir nekenčia valdžios…
  Bet viskas bus gerai 🙂

 13. Chingishan:

  JEI IR PRAGERIA TAI SAVO PINIGUS. AŠ SAVO PINIGUS GALIU NORS IR IŠMEST Į BALĄ- TAI NE TAVO REIKALAS.
  PRAŠOM RŪPINTIS SAVO SVEIKATA IR NUSTOTI RŪPINTIS KITŲ. MAN NUO JŪSŲ SMIRDINČIŲ DRAUDIMŲ NORISI VEMTI.
  LAISVĘ MES MATAI IŠKOVOJOM- LAISVĘ KAM IR NUO KO? TAM KAD TOKIE IMBECILAI MUMS VISKĄ UŽDRAUSTŲ??

  • Bartas:

   Šaunuoli, išsivėmei , – geriau? Na jei jau jautiesi geriau, tada vėl pampk , kol pripampsi. “Mes” tau nedraudžiam, ” kovotojau už laisvę.” Tik mažutis klausimėlis. Ar “mums” būtina žinoti, kada priputęs eisi žarnotis ?

  • LosAngeles:

   Jei jau vercia- tai issivemkite mielasis, nelaikykite…. o siaip tai sveikata kitu taip pat svarbu, nes kai reikia po to tvarkyti ja is biudzeto lesu tai atsiliepia visiems. Beje, niekas is tamstos ‘papo’ atimti nesiruosia, sauso istatymo nebus. Tad galesite ir toliau svaigintis ‘i sveikata’, bet… jei tamstele laisve suprantate tik kaip ‘laisve ikalti’, tai labai gaila, o ir diskutuoti itariu neverta. Tarp kitko, tokios tamstos ‘laisves’ uztektinai buvo ir pries musu laisves iskovojima

  • Dronas:

   Laisve buti gyvuliu? Iskratyt savo skrandzio turini laiptineje? O kartu nulengvint pusle, o retkarciais ir tiesiaja zarna? Rekaut o langais, besistumdant su savo sugerovais istrypt gelyna. Uz mano mokescius vaziuot i greitaja bunant alkoholineje komoje, kada padorus zmogus suimtas sirdies smugio lauks kol tave “aptarnavus” greitoji atvyks pas ji. Laukt policijos kada rmitas reikalas, nes anie laksto po visokiu pijoku “vesternus” ir kitus smulkius sudniekius, tuo aciu svaistydami savo laika ir mano mokescius Ne vienam padoriam zmogui, tokios TAVO “laisves” nereikia.

  • Karolis:

   Tokioms laisvėms yra nuostabi šalis truputį į rytus ( “široka strana moja radnaja”)…
   Lietuvoj laisvė visada buvo neatsiejama nuo valios. Kas savyje turi valios, tik tas ir yra laisvas. Laisvas nuo gyvuliškų instinktų.

 14. Vilniaus Žemaitis:

  Kol kas planuojamas tik bobučių taškų atgaivinimas, mafijos praturtinimas ir Lenkijos bei Latvijos biudžetų papildymas.
  Ą, taip pat kol kas dar panuojamas ligininių papildymas surogatais apsinuodijusiais. Ar jau įrengėt daugiau lovų, priimėt personalo, užpirkot medikamentų? Ar jau esate tam pasiruošę?

  P.s., Tėviškėje asmeniškai pažįstu žmonės, kurie su džiaugsmu sutinka Seime įsitvirtinusių Naisių populistų sprendimus. Ir žianau, kodėl 🙂 Tikrai žmonės žino, kaip iš viso to gauti nemažai naudos. Ir tikrai jos gaus…

  Atminkite – dar niekada draudimai nieko gero nedavė.

  • Dronas:

   Jeigu draudimai neparemti veiksmais tikrai nedave. Kada uz vagystes rankas kirto, vagiu buvo zymiai maziau. Kada uz antra ar trecia nusikaltima kore, nebuvo visokiu ‘niolika kart teistu. Kada uz tasko isaiskinima, samoningam pilieciui priklausys dalis is priteistos sumos, pamatysis kaip viskas puikiai veiks. Duok zmogui dingsti, parodyk nauda ir jis pats viska padarys. Tu tik pirstu rodysi kas turi but atlikta. Buvo toks vyrukas, Sula vadinosi. Senai buvo, na bet tai nesvarbu. Pats jis kaip ir nieko tokio nedraude, nedusino, tiesiog pasake, kas atnes prieso galva, tam priklauso atlygis, nelaimelio turtas valstybei, dalis gavos “radejui” ir puikiai viskas veike. Vadinosi tai proskricijom. Vyrukas paskui savanoriskai atsistatydino, parase keleta knygu ir numire. Net vaiksciojo gatvemis be sargybos. Zinoa, ko jam bijot, tinkamai sudominti pilieciai, uzmuse visus jo priesus, todel vaikstai sau ramus. Taigis, esme paptrasta, dalinkis su liaudim, duok jiem uzdirbti, o jie kalnus nuvers. Tau tereiks parodyt krypti. Istorija rodo, kad tai puikai veikia. ir valstybe, kada yra noro, sutraiskys, bet kuri susireiksnimusi veikeja. JAV ir TSRS sitie draudimai irgi veike, net atsizvelgiant i tai, kad viskas buvo persmelkta kysininkavimu ,atsainiu poziuriu ir keletu valdzioje sedinciu aeniniu susirupinimu visa sita draudima suzlugdyt. Zodziu veikia. Paziurejus istorija, visur kur buvo rimtas draudimas, paremtas rimtu valstybes poziuriu, bei pilieciu asmeniniu sudominimu, viskas puikiai pavyko.

   • Vilniaus Žemaitis:

    Vnz, siūlote įvesti fašizmą 🙂

    • Dronas:

     Fasizmu labai megsta kaltinti tie, kurie patys nesvariom rankom. Jau nekalbant apie tai, jog fasizmas yra gana grieztai apibrezta savoka ir jeigu mano teiginiuose izvelget fasizma, prasom nurodyti kurioje vietoje ir pateikite pagrystus teiginius. Na bet ka as cia, jus juk nepateiksit. Ir viska nuleisit i emocijas ir gerkles laidyma. Geriausiu atveju atsakymu bus gudi tyla. Na, bet turiu vilties (istiesu nelabai), kad galbut jus sugebesite pagristi savo teiginius. 🙂 .

    • Tvankstas:

     Italijos socialistai atėję į valdžią 1922 m. vėliau patys save įvardino fašistais.
     Vokietijos nacional(tautiniai) -socialistai taip ir vadino save. Vokietijos nacional-socialistai niekada nebuvo fašistai.
     Marksistai (socialistai) vadina sutrumpintai – naciais, tik dėl šmeižto, tikrovėje visi jie yra tie patys socialistai, kurių dar 1913 m. W.Sombart suskaičiavo 141 socialistų porūšį.
     J.Pilsudskis buvo Lenkijos socialistų partijos (PPS) vedlys, jo žodžiais ; ‘važiavau socializmo traukiniu ir išlipau stotelėje ‘Lenkija”, kaip traukinio Bezdonyse plėšikui, tai labai prie širdies.

 15. Tvankstas:

  Iki šiol sėkmingiausiai kovoja su kvaišalais Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte. 100 milijonų gyventojų, 3 mln. junkulių/narkomanų, ‘mirties eskadronai’ nušovė virš 8 tūkstančių kvaituliuojančių gatvėse, išblaivinimo klinikose durys užsikemša nuo norinčiųjų užsirašyti – daugiau kaip 1 mln. per pirmus mėnesius.
  Panašūs veiksmai su alkoholiu duotų greitą išblaivėjimą Lietuvoje – keli nušauti įvykio vietoje girti, prieš tai patikrinus alkotesteriu, padarę autoįvykį su žmonių sužeidimais ar netgi aukomis, kelios nušautos bobutės, keli nušauti girti besišlaistantys gatvėmis su bambaliu rankoje ar gulintys pasliki ant suoliuko ar žolės.
  Manau 50 – 100 aukų užtektų Lietuvai išblaivėti per mėnesį ar tris ir tai būtų ilgiems metams.

  • Gyvs:

   Eee išeis Tavo kaimynas​ iš kaimynkos pašventęs gimtadienį,tai tu jam kulką į kaktą…. Nors prieš kelis mėnesius tau padėjo su “krokodilais’ nudvėsusį mašiniuką užvesti…. Patį tave prie sienos abstinente neraliuotas…..

   • Tvankstas:

    Niekas savavališkai nešaudys, tam atskris su malūnsparniu kaukėti tarnybos darbuotojai, užregistravus iškvietimą pagal 112 liniją, patikrins alkotesteriu ir nušaus, mažas laidojimo išlaidas padengtų valstybė.
    Per 27 metus nuo alkoholio aukomis tapo bent 30.000, dar tris kartus tiek tapo nedarbingi ar net invalidais. Kur dar moterų ir vaikų klyksmai, ašaros, baimė, bent 30.000 aukų laidotuvių skausmai, netekus artimojo.
    Suprantu, negerai bus žmogėdriškai žiniasklaidai, neturės ką rašyti savo kriminalinės kronikos kasdieniuose puslapiuose – neturės ką žmonės skaityti, žiūrėti TV ir patenkinti savo žmogėdrišką malonumą.
    Nušovus parodai, kaip veikia naujasis įstatymas ir liekantis galioti, per artimiausius 30 metų tų alkoholio aukų tebūtų gal 1 tūkstantis, sunkiai viršytų 3 tūkstančius. Nutiltų klykiantys vaikai ir moterys vakarais ir naktimis.
    Vajėzau, kaip lietuvis galės ramiai miegoti, jei nesužinos apie naujas alkoholio aukas, lietuvius kaimynystėje.

    • Kemblys:

     Tvankstai, skaičiuoti reikia: šovinio kaina, šautuvo susidėvėjimas, jo priežiūra, tepimas ir t.t., o po to daugink iš savo 30.000… Kas gausis, skaičiavai? Manau, tu protingas ir rastum pigesnius būdus.

     • Tvankstas:

      Dėl nuomonių įvairovės gali būti ir tokia nuomonė.

      • Gyvs:

       Kokia nuomonė,jei patarė paskaičiuoti….

       • Gyvs:

        Jei pateigsi skaičiais- jokia nuomonė nebenudelbs

        • Tvankstas:

         Nuostoliai dėl 30.000 alkoholio aukų per 27 Nepriklausomybės metus siekia ne mažiau kaip 3 milijardus eurų : laidojimo išlaidos, ligoninių išlaidos, reabilitacijų išlaidos, policijos išlaidos, teismų išlaidos, našlės, našlaičių pašalpos, vaikų išlaikymas vaikų namuose, vaikų, užaugusių be tėvo ar tėvų klystkeliai, kalinimo išlaidos, juk visa tai reikia skaičiuoti, kur dar praradimų skausmas, ašaros, pralietas nekaltų žmonių kraujas, našlės, našlaičiai, kokiais pinigais tai įvertinti, juk tai psichiatrų, psichologų ir socialinių darbuotojų darbo vietos, kurios neužtikrina darbo kokybės, atliekamo valdiškai ? Man tik klausimas – 3 mlrd. eurų tikrai, bet gal tai ir 6 mlrd. eurų susidarys.

        • Tvankstas:

         Jei kasmet kalėjiman sėda dėl alkoholio pasekmių bent 2.000 žmonių, tai per 27 metus bus jau 54.000, jei kiekvienas sėdi 2 metus, tai bus 108.000 kalinimo metų, kai kalinio išlaikymas valstybei kainuoja tegul 30 eurų per dieną, tai bus 10.950 eurų per metus, tai bus bent 1,2 mlrd. eurų per minėtą laikotarpį. Tik kalinimas už padarytą nusikaltimą esant neblaiviam – vagystę, apiplėšimą, išprievartavimą, išžaginimą, užmušant žmogų ar žmones automobiliu, užmušant rankomis, įrankiu ar ginklu. Už tokius nusikaltimus sodinama ne dviems metams. Taip ir išlaidos dvigubės, trigubės ar keturgubės.

         • Kemblys:

          Tvankstai, o kiek mokėsi tiems ,,kaukėtiems tarnybos darbuotojams” už girtuoklių šaudymą? Ar vyrų girtuoklių ir moterų įkainiai bus vienodi?
          Dar nepamiršk išlaidų sraigtasparniui…

          Tvankstai, ar tu sąmoningai purvini ‘Alką’?

          • Tvankstas:

           Nesuprantama man, kodėl negalima turėti savo nuomonės, gal tiksliau būtų ir tokios minties iš daugelio.
           Man nuo mažumės mano mintys užkliūdavo labai daug kam, bet kas juokingiausia, tai po mėnesio, metų, dešimties ar dvidešimt trijų metų, kaip šiandien man paaiškino vienas žmogus, užmiršęs, kad tada 1994 metais tai buvo sutikta kaip neįsivaizduojama kvailystė, o štai šiandien tai yra visuotinai priimta ir niekas net nesiginčija.
           Gerb. Kembly, supraskite, tai minties paskleidimas ‘ugnį šaukiant į save’, tam reikia tikrai turėti drąsos, todėl man patinka M. Kutuzovas, įsakęs palikti Maskvą Napoleonui, P. Stolypinas ar A.Pinočetas, gelbėję savo šalis labai chirurgiškai, vienam nepavyko, antram pavyko.
           Alkoholio nelaimės palyginus su kvaišalų nelaimėmis yra tik vaikų žaidimai.

          • Kemblys:

           Po tokio svaičiojimo apie žmonių šaudymą, Tvankstai, tau nėra ką veikti čia –
           persistengei.

 16. Tvankstas:

  Mano manymu, turėtų užtekti 50, gal 100 šovinių, kad būtų pasiektas lietuvių išblaivinimas ilgiems metams.

   • Tvankstas:

    Noriu pateikti tikresnius skaičius iš 2009.10.10 alfa.lt straipsnio.
    “Lietuvoje yra daugiau nei 8 tūkst. (rugpjūčio 1 d. – 8 389, sausio 1 d. – 8 000) nuteistųjų ir apie 900 kalinamųjų, laikomų tardymo izoliatoriuose iki teismo. Vadinasi, 100 tūkst. žmonių tenka apie 230 nuteistųjų (Europos vidurkis – 100 nuteistųjų). Tiesa, dar prastesnė padėtis nei mūsų yra Latvijoje ir Estijoje, bet ar tai gali guosti?
    Kol kas kalinių nemažėja, tad nemažėja ir išlaidos jiems išlaikyti. 56,7 lito per dieną, 1 680 litų per mėnesį, 20 440 litų per metus – tiek mūsų valstybės biudžetui vidutiniškai kainuoja vieno nuteistojo išlaikymas. O dabar paskaičiuokime: kalinių skaičių padauginkime iš pinigų sumos vienam kaliniui išlaikyti per metus ir gausime apie 170 mln. litų. Prie jų reikėtų pridėti kalėjimų veiklos išlaidas, siekiančias apie 74 mln. litų. Bendra suma gana didelė – 244 mln. litų.” ( arba apie 29500,0 litų, arba apie 8500,0 eurų per metus kaliniui)
    Suprasti turime, kad esame ES ir išlaidos kaliniui artės į 150 – 200 eurų per dieną arba 55.000 – 73.000 eurų per metus kaip Vokietijoje, Nyderlanduose ar Danijoje.

 17. Diedas:

  Karbauckis skystablauzdis.Pasidavė Prezidentei.
  Vietoj išgeriamo 18 ltr. gryno alkoholio skirto visiems nuo 15m.amžiaus Lietuvos piliečiams,(po 100gr. degtinės kiekvieną dieną, ištisus metus) nusileido iki 13ltr. (70 gr degtinės, kiekvieną dieną, ištisus metus)ir iš mūsų tautos atėmė pasaulinių pijokų titulą.
  Estai su latviais vėl pirmauja.
  Apmaudu.
  Dar pora pokalbių su Grybauskaite ir nebeliks su kuo kovoja.
  Teks naują baubą sugalvot ir vėl kovot.
  O kas belieka, kai gyveni kaip inkstas taukuose, nenori jokių pokyčių, o vaidint kažką dirbant reikia.
  Tik kovot.

  • Dronas:

   Na as dar pamenu ne taip jau senai vykusi gyventoju surasyma ir suki “turi buti trys milijonai”. Atsirado tie milijonai, paskui tik, kada sugalvojo priversit deklaruot isvykima, butent sia ziema, valdininkai uz galvu susieme. Pasirodo “turi buti”, bet nera. Pritruko berods ~300000 galvu. Visas planavimas ir panasus dalykai uodegon, nes statistika iskraipyta. Apie tai viesai daug nesnekejo, tik pamyke ir isstenejo 2800000 gyventoju. Kas irgi sakem ant vandens rasyta. O PSO skaiciai iskalbingi. Beje, kas tai PSO kazkokia Lietuva, kokia jiem nauda mus pijokais rodyti? Is daugiau kaip 100 valstybiu. Masonai taip liepe, reptiloidai? Ar Veryga toks itakingas ir baisus, kad tokia organizacija, skurduru jam po kojom puole, kad tik Lietuva apdergti? Na, na. Gal tiesa, kad ir kokia bjauri bebutu, vistik ta, kad geria ir geria juodai? As PSO labiau tikiu nei musu statistikos departamentu, kuris jau ne kart yrode, jog politiku saudzuami, nupies koki nori skaiciu. Ir kodel cia karbauski iynei isvis neaisku. Anas i prezidentus taiko ir jam sitas dalykas vienodai sviecia, o as kryzium gulsiu, kad jis juo nebutu. Na bet tai jau kita istorija.

   Esme tame, kad tiesai VISADA reikia zvelgt i akis. Apsisikai, nusivalyk, o ne rodyk pirstu i kitus ar asimesk, jog tau nedvokia o visi tik issigalvoja. O sioje vietoje mes su pilnom kelnem.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: