„Afrikos dienų“ renginiai kviečia iš arčiau susipažinti su Afrika (0)

Afrikos dienosGegužės 22–28 dienomis, Tarptautinės Afrikos dienos proga, vyks jau tradiciniu tapęs „Afrikos dienų“ renginys, skirtas didinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą ir Afrikos žinomumą Lietuvoje. Šiais metais jis pasižymės ypač didele renginių įvairove dviejuose didmiesčiuose – Vilniuje ir Kaune. Renginiai skirti įvairioms amžiaus ir interesų grupėms.

Gegužės 24 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje vyks tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: finansinės technologijos ir geresnis finansinių paslaugų prieinamumas“, kurioje finansų sektoriaus atstovai išgirs apie verslo galimybes Afrikoje. Pranešimus skaitys Lietuvos ir Zambijos centrinių bankų, Europos Komisijos atstovai, dalyvaus pranešėjai iš JAV, Ruandos, Ganos, Kenijos.

Tos pačios dienos vakare Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks oficialus „Afrikos dienų“ atidarymas: svečiai susipažins su nuotraukų konkurso „Aš fotografuoju Afriką“ nugalėtojų darbais ir bibliotekos knygų ekspozicija Afrikos tematika. Vakarą užbaigs poeto Antano Jonyno poezijos knygos „Ošiantis peizažas“ skaitymai lietuvių, bambarų ir prancūzų kalbomis bei diskusija su knygos autoriumi.

Vilniaus universiteto Žurnalistikos institute taip pat vyks vystomojo bendradarbiavimo žurnalistės iš Meksikos Elva Narsija (Narcia) paskaita apie jauniausią pasaulio valstybę – Pietų Sudaną, o Atviros Lietuvos fondo namuose vyks paskaita bei diskusija apie (ne)moralios ekonomikos atvejus ne tik Afrikoje, bet ir pasaulyje su globalaus vystymosi ekspertu dr. Jorgu Wiegratzu iš Lidso universiteto.

Numatyta ir daug kultūrinių renginių – fotografijų paroda „Langas į Afriką“ Kauno A. Stulginskio universitete, Vilniuje poetai susigrums muzikinėse kovose „Slemas – Afrika“ bare „Peronas“,  UNESCO atstovybės kiemelyje vyks Forumo teatras „Nigerietis Lietuvoje“,  „Vasaros terasą“ Vilniaus mokytojų namų kiemelyje užvaldys afrikietiški ritmai koncerte „Africa Night 2017“, „Menų spaustuvėje“ bus sekamos afrikietiškos pasakos mažiesiems.

Savaitgalį festivalio svečiai Vilniaus mieste turės galimybę tobulinti muzikinius ir choreografinius gebėjimus Afrikos šokių ir muzikos būgnų pamokose.

Festivalį kiekvienais metais tarptautinės Afrikos dienos, kuri visame pasaulyje švenčiama  gegužės 25 d., proga kartu su partneriais organizuoja Užsienio reikalų ministerija.

Afrikos dienų programą ir informaciją apie visus renginius galima rasti adresu arba festivalio „Facebook“ paskyroje „Afrikos dienos“.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: