Vroclavo universitete jau ketvirtąjį kartą vyks Tarptautinis Lituanistų Kongresas (8)

Vroclavo universiteto lietuvių kalbos ir kultūros studijų vadove dr. Tatjana Vologdina | Kongreso Feisbuko paskyros nuotr.

Vroclavo universiteto lietuvių kalbos ir kultūros studijų vadove dr. Tatjana Vologdina | Kongreso Feisbuko paskyros nuotr.

2017 metai gausūs įvairių simbolinių įvykių Lietuvai. IV Kongresui pasirinktos tris pagrindines temos:

1. Lietuvių kalbos kultūra. Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Kongresas sieks atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos išskirtinumą ir jos ypatingą reikšmę

Lietuvos visuomenei.

2. Algirdo J. Greimo atminimas. Bus pagerbtas žymaus lietuvių kilmės semiotiko, literatūros teoretiko ir kalbininko Algirdo J. Greimo atminimas jo 100-ųjų gimimo metinių ir 25-ųjų mirties metinių proga.

3. 25-osios Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir 20-osios Lenkijos Respublikos Konstitucijos priėmimo metinės. Kongrese bus aptarti abiejų valstybių teisinės sistemos dokumentai bei jų priėmimo aplinkybės ir istorinė raidą.

Kongrese įvairių sričių mokslininkai, visuomenės ir kultūros veikėjai diskutuos apie Lietuvą šiose konferencijos sekcijose:

  • kalba
  • literatūra
  • kultūra ir folkloras
  • A. J.Greimo metai
  • Teisė/Konstitucija
  • Istorija ir Lietuvių lenkų santykiai

Remiantis įvykusių Kongresų patirtimi, IV Kongrese yra numatyta įvairi, Lietuvą pristatanti kultūrinė programa bei ekspertų debatai. Kongreso metu savo 10-metį švęs Vroclavo universiteto studentų organizacija „Labas“, nuolat organizuojanti svarbiausius su Lietuva susijusius renginius Vroclavo mieste.

IV Kongreso organizatorių sąrašą papildė naujai besikuriantis „Šaligretos“ fondas, steigiamas buvusiųjų „Labas“ organizacijos narių. Fondo misija – tai Lenkijos ir kaimyninių valstybių tarpusavio santykių vystymas ir sklaida. Kongreso metu įvyks iškilmingas šio fondo atidarymas.

Kongreso rengėjai apmokės dalyvių apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas. Kongreso kalbos bus: lenkų, lietuvių ir anglų.

Kongreso pranešimų medžiagą numatyta paskelbti specialiame leidinyje.

Lietuvių kalbos ir kultūros studijų centras Vroclavo universitete įkurtas prieš 17 metų. Bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu ir Lietuvių kalbos institutu reikalingos mokslui literatūros netrūksta, studentams dažnai paskaitas skaito lektoriai iš Lietuvos. Studentai dažni svečiai ir mūsų šalyje.

Beje, Baltistikos centras veikia taip pat ir Varšuvos universitete, o lietuvių kalbą kaip privalomąjį dalyką galima studijuoti Krokuvos Jogailaičių universitete.

Kongreso programa

v-asis-lituanistu-kongresas-vroclave-rengėju-nuotr

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: