Kultūros komitetas nagrinėjo Vyčio paramos fondo iniciatyvą (0)

LAISVĖS KARYS. Skulptorius Arūnas Sakalauskas. Vyčio paramos fondo nuotr

LAISVĖS KARYS. Skulptorius Arūnas Sakalauskas | Vyčio paramos fondo nuotr.

Gegužės 17 d. Seimo Kultūros komitetas posėdyje svarstė Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo Lukiškių aikštėje klausimą. Seimo Kultūros komitetas kreipėsi į Vyčio paramos fondą, prašydamas pateikti duomenis apie iki šių metų gegužės 1 d. surinktas, memorialo statybai paaukotas lėšas. Gauta informacija apie finansinę projekto būklę vertinama prieštaringai ir neatitinka anksčiau Vyčio paramos fondo steigėjų įvardintų sumų. Taip pat komitetas konstatavo, kad iš paties fondo negavo duomenų apie paminklo liejimo darbus.

Komiteto pirmininkas R. Karbauskis teigė, kad minėta situacija gali būti panaši į kai kuriuos ankstesnius precedentus, kai privačių fondų inicijuoti paminklų statymo projektai, įsibėgėjus darbams, bet neištęsėjus pažadų surinkti lėšas, grįždavo į valstybines institucijas ir jiems užbaigti būdavo skubiai ieškomi finansai valstybės biudžete.

Komitetas, išklausęs Vyčio paramos fondo, Laisvės kovotojų sąjungos, Vyčio visuomeninio komiteto atstovų, Vyriausybės darbo grupės Lukiškių aikštės Vilniuje klausimams koordinuoti vadovo Almino Mačiulio, kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonson, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento vadovo Mindaugo Pakalnio, nusprendė rekomenduoti Ministro Pirmininko sudarytai darbo grupei įtraukti Vyčio paramos fondo atstovus į kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialo Lukiškių aikštėje, Vilniuje, projektų kūrybines dirbtuves.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: