Konservatoriai siūlo laikinai stabdyti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas (3)

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gabrielius Landsbergis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Opozicinė Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcija siūlo laikinai stabdyti įstatymo pataisas, skirtas smarkiai mažinti alkoholio prieinamumą. Konservatorių teigimu, pataisos neturėtų būti svarstomos, kol nebus rastas sutarimas tarp frakcijų ir nesusidarys reikalinga dauguma įstatymo pataisoms priimti.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis išplatino pareiškimą, kad Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų svarstymas Seime turėtų būti stabdomas, o neracionalių siūlymų būtų atsisakyta.

„Tai, kokius projektus pristatė Sveikatos reikalų komitetas ir Vyriausybė, nuvilia ir stebina. Įstatymo pakeitimai turi remtis aiškia logika, kas turi būti pasiekta: mažinti alkoholio prieinamumą, panaikinti alkoholio reklamą ir mažinti alkoholio įperkamumą. Prieinamumas bus mažinimas tik trumpinant alkoholio pardavimo laiką, o kitos priemonės, tokios kaip draudimas alkoholiu prekiauti lauko kavinėse ar masiniuose renginiuose, yra tiesiog nesusipratimas, neduosiantis jokios realios naudos ir taikantis visiškai ne į tą visuomenės grupę“, – teigia G. Landsbergis.

Pasak Seimo TS-LKD frakcijos seniūno, iš to, kas matoma įregistruotame siūlyme, frakcija yra pasirengusi palaikyti alkoholio pardavimo laiko ribojimą – tai buvo įrašyta TS-LKD partijos rinkimų programoje. Konservatoriai pritaria ir tam, kad alkoholio reklamos ribojimas turi būti griežtinamas, tačiau nepritaria, kad tokios reklamos draudimas turėtų būti absoliutus, kaip siūlo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai. Pavyzdžiui, galima svarstyti apie tam tikras išimtis sporto rėmimui.

Pasak parlamentaro, po svarstymų Seimo Sveikatos reikalų komitete įregistruotos pataisos neįtikina, kad specialus Visuomenės sveikatinimo fondas bus tinkamai ir pakankamai finansuojamas. Atsisakyta ir specializuotų alkoholio parduotuvių idėjos, nors tai yra viena iš svarbiausių priemonių siekiant mažinti alkoholio prieinamumą – jos leistų geriau kontroliuoti

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
alko-2-proc
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *