Airijos bibliotekose – lietuviškos knygos (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Lietuvos ambasadorė Airijoje Rasa Adomaitienė gegužės 13 dieną šalia Dublino esančiame Blančardstaune vienai iš didžiausių Airijos bibliotekų perdavė Šilutės Soroptimos klubo surinktas knygas.

Renginio metu R. Adomaitienė padėkojo Soroptimos klubui, surengusiam akciją „Skaityk lietuvišką knygą Airijoje“. Klubas surinko didelę ir įvairiapusišką knygų kolekciją ir atsiuntė ją į Airiją. Ambasadorė taip pat pasidžiaugė Blančarstauno bibliotekos sprendimu įrengti lietuviškų knygų skyrių ir taip padėti čia gyvenantiems lietuviams išsaugoti gimtąją kalbą.

Renginyje dalyvavęs Fingalo grafystės meras Darraghas Butleris pažymėjo, kad vietos institucijos randa galimybių kurti patogią gyvenimo aplinką visoms vietos bendruomenėms.

Fingalo grafystei priklausančiame Blančardstaune , gyvena nemažai Airijos lietuvių, čia veikia vienas šeštadieninės lietuvių mokyklos „4 vėjai“ padalinys. Blančarstauno biblioteka tik visai neseniai užleido didžiausios Airijos bibliotekos laurus. Čia kasdien apsilanko daugiau kaip tūkstantis skaitytojų. Lietuviškų knygų lentynas taip pat galima rasti Kavano ir Dundalko bibliotekose.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: