„Aktualioji istorija“: Trojanovo mūšis – viduramžių Lietuvos kovų Lenkijoje aidas (video) (1)

Tomas Baranauskas ir Ričardas Dediala | Alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskas ir Ričardas Dediala | Alkas.lt nuotr.

Laidoje „Aktualioji istorija“ istorikai Tomas Baranauskas ir Ričardas Dediala kalbasi didžiausią viduramžių Lietuvos pergalę kovose su Lenkija – Trojanovo mūšį. Alfredas Bumblauskas yra pasakęs, kad santykiai tarp Lietuvos ir Lenkijos viduramžiais buvo perdėm draugiški, ir, skirtingai nei su kitais kaimynais, mūšių su lenkais mes neturėjome. Su tuo nesutinka R. Dediala – kovos tarp lietuvių ir lenkų XIII–XIV a. vyko gan intensyviai, ir geriausias to įrodymas – 1294 m. birželio 10 d. Vytenio vadovaujamos Lietuvos kariuomenės pergalė prieš Lenčicos kunigaikščio Kazimiero II kariuomenę.

Kodėl, dar netapęs Lietuvos valdovu, Vytenis jau pasižymėjo kaip karvedys? Ką galima pasakyti apie šį iškilų kunigaikštį? Ar ne be reikalo jis paliekamas žymiojo savo įpėdinio Gedimino šešėlyje? Kokia buvo jo politika Lenkijoje? Kokiomis aplinkybėmis įvyko Trojanovo mūšis ir kokios buvo jo pasekmės? Šiuos ir kitus klausimus svarstome laidos metu.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Prusas:

    Boleslovas buvo Lietuvos vienos zemes valdytojas kaip ir daugybe kitu Lietuvos zemiu…nenusikalbekit bandydami pritempti prie lenku kliedesiu…dar Prusu kovu metu del Kelmes ir Tauruvos zemes visa Dobryne buvo Prusijos zeme (tiksliau tik pavertus ja dykra ji pasisavinta ir pavadinta Dobryne), o toliau ejo Galindos zeme kur dabar plockas yra (lenku isgamos net rase kad atseit ju moteris kuriu vyrus lenkai iszude Lietuviai ima i vergija ir vezasi i krasto giluma), tad visa Mazovija yra kitoje Vyslos puseje, o siapus buvo Lietuvos zeme

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *