V. Jasukaitytė. Seimūnai pažeidė priesaiką ir galima laikyti išdavė Lietuvą (31)

Vidmante Jasukaityte | vidmantejasukaityte.wordpress.com nuotr.

Vidmantė Jasukaitytė | Asmeninė nuotr.

Gegužės 9 d. Seime vyko balsavimas dėl mūsų rašybos. Niekingai nubalsavo. Kažkas paistė per TV, kad mes siekiame draugystės su kaimynine Lenkija. Taip pat ir S.Skvernelis pasižadėjo Lenkijos prezidentei, kad nuties kelią į lenkiškos rašybos įtvirtinimą mūsų gramatikoje. Jie visiems meluoja, kad čia tik trys raidės kažką išspręs santykiuose.

Dabar!!! Kai atėjus šiai hyper nacionalistines pozicijas demonstruojančiai valdžiai atsirado vieši šaukimai Lenkijos spaudoje užimti Vilnių jėga!!! Su šita vyriausybe Skvernelis ir Pranckietis flirtuoja ir stengiasi įtikti. Kokia draugystė gali būti paremta atiduodant pagrindinį valstybės susikūrimo faktorių – sunormintą kalbą, dėl kurios žmonės buvo tremiami į Sibirą, kurią išlaikė Lietuvos tauta caro priespaudos metais, kurios rašybos mokė vaikus močiutės prie ratelio (Rimšos skulptūra).

Visi, kurie vakar pakėlė ranką „už“, turi būti žinomi visiems laikams. Tų Seimo narių rinkėjai turi išreikšti savo nuomonę dėl jų balsavimo ir, gal būt, net paprašyti, kad padėtų mandatus.

Čia nejuokinga. Partija, kuri tokia triuškinančia dauguma atėjo valdyti Lietuvos, atnešti laukiamų pokyčių, iškėlė valstybę griaunančius asmenis – premjerą, kuris padovanojo kelių lenkų grupelei sakralinį krikščioniškąjį Lietuvos objektą, Pranciškonų rūmus, priklausančius valstybei, dabar atiduoda kalbą. Ir Pranckietį – kuris, pats rinkęs parašus dėl kalbos dalykų neliečiamumo, vakar ne tik prastūminėjo šią išdavikišką idėją bet ir balsavo vienintelis iš „valstiečių“ prieš alternatyvinį Anušausko, Bilotaitės, Ažubalio ir kitų (atleiskite, neprisimenu kitų pavardžių) pateiktą alternatyvinį projektą, kuriame siūloma Latvijos pavyzdžiu tuos įrašus originalia svetima rašyba palikti antrame paso puslapyje.

Latviai, beje, jei neklystu, dėl to laimėjo bylą Europos teisme. Kaip įvyko, kad nauji piliakalniai, alkoholikų tramdymas ir kiti įdomūs dalykai užgožė, tiesiog užtemdė tautos išrinktųjų vadų sąmonę, ir nei Gabrielius, nei Ramūnas viešai nepasakė savo žodžio pagrindinės Lietuvos Konstitucinės vertybės – kalbos neliečiamumo klausimu? O mielas Emanuelis net nuėjo į tribūną, pasisakyti „už“.

Mieli Seimūnai, aš taip pat pasirašiau priimant Lietuvos Konstituciją ir laikau, kad jūs pažeidėte priesaiką ir žengėte žingsnį, kurį galima laikyti Lietuvos išdavyste. Niekada nevadinau žmonių daržovių pavadinimais, tačiau galiu pasakyti, kad vakar balsavote kaip tikri runkeliai, kurie neturi nei tautinės savimonės, nei tautinio orumo, nei visuminio suvokimo, kas yra valstybė ir jos pagrindas, nei istorinės atminties bei išprusimo, nei suvokimo, dėl ko atėjote į šiuos rūmus. Jūs parodėte panieką mūsų tapatybę išreiškiančiam pagrindiniam dokumentui – pasui, kuriame kiekvienas įrašas turi vienodą vertę. Čia ne Eurovizijios konkursas, kur kovojama ir galimai perkama pirma ar antra vietos.

Keliasdešimt merginų ištekėjusių už nelietuvių tautybės vyrų turėtų patenkinti antrasis paso puslapis, – jos juk tekėjo ne už pavardės, o už konkretaus žmogaus ir turėjo žinoti, kaip bus rašoma jos pavardė. Mano dukterėčia Paulė Amerikoje tapo Paula, nes Amerika dėl jos vardo autentiškos rašybos nesutiko uždėti taškiuko ant „e“. Tos moterys neturėtų taip susireikšminti dėl kokios w pase, kad imtų keisti nusistovėjusią sunormintą mūsų kalbos rašybą. O gal jos nesupranta, kad tapo išdavystės įrankiu? Gėda tiems, kurie būdami valdžios viršūnėje naudoja tokius netvirtus įrankius.

Apie tai, ką reiškia lenkiškos rašybos įvedimas ir kad tai nėra tik trijų raidžių problema yra rašyta ne kartą. Šiuo metu kaimynai itin aktyviai išreiškia tendencijas, kurios patvirtina, kad jų neteisėtos teritorinės pretenzijos išlieka. Dėl kalbos dalykų neliečiamumo profesoriai, mokslų daktarai išaiškino ir išreiškė savo nuomonę, išdėstė motyvus… Deja… Vakar balsavusieji nesuvokia, kad demonstruoja istorinį ir savo kultūrinį neišprusimą – jie nesidomi ir neskaito, ką iš tiesų reiškia šis balsavimas ir ką gali duoti galimiems istorijos pokyčiams, ir aiškiai parodo, jog nėra sugebantys mastyti strategiškai, numatyti galimų perspektyvų šiame neramiame mūsų laikų pasaulyje, kada akivaizdžiai gresia bandymai jį perdalyti.

Mes gyvename apsupti kaimynų, kurie rūpinasi savo išlikimo ir jėgos pagrindų stiprinimu, o mes, deja… Parsiduodame? Esame silpnapročiai? Tamsūs ir sumaterialėję, tiesiog sukalkėję kaip kokie proistorinių vėžiagyvių iškasenos?

Tiesa, vakar dar prieš balsavimą skaičiau straipsnį apie tai, kad kvailiai yra patys pavojingiausi, tiek visuomenei, tiek bet kam. Buvo ir toks teiginys, kad gali būti kvailiai profesoriai… Lietuvoje keletas jų tikrai yra. Blogiausia, kad gudresni savo tikslų turintys kaimynai jais naudojasi, o žiniasklaidos berniukai ir mergaitės cituoja jų žodžius ir teiginius kaip rimtus politinius faktus. Iš tikrųjų tai yra vaikiškos nesubrendusios sąmonės išraiška, kuri, deja, mums visiems pavojinga.

Baigdama siūlyčiau p. S. Skverneliui pasitraukti iš posto viešai prisipažinus, kad valstybės valdymas jam neįkandamas dėl to, kad nejaučia vidinio ryšio su pagrindiniais tvirtą valstybę sudarančiais faktoriais. O p. Pranckiečiui siūlyčiau kuo skubiau padėti mandatą, nes bet kurios Valstybės Seimo pirmininkui nepakanka būti tik besišypsančiu ir maloniai spaudžiančiu rankas vaikinui (kad ir profesoriui). Reikia dar susivokti kada, kam ir kiek šypsotis, į kurią pusę kiek linktelėti, neatsukant užpakalio savo pareigoms ir priedermėms, kurias patikėjo tauta.

Autorė yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė 

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

31 komentaras

 1. Ei:

  Gerai nors tai, kad ne visi Lietuvos atstovai ir žymūs žmonės yra niekingi išdavikai ir silpnapročiai. Pasirodo, bent jau Nepriklausomybės akto signatarai yra normalūs. Kitaip būtų visai sunku šitam valstybiniam beprotnamyje gyvent.

 2. Kemblys:

  Vidmantė Jasukaitytė:
  ,,gramatikoje, hyper(?) nacionalistines pozicijas demonstruojančiai (4 svetimžodžiai iš eilės!), flirtuoja, faktorių – sunormintą, skulptūra, mandatus, sakralinį, objektą, idėją, alternatyvinį projektą, originalia, alkoholikų, tribūną, konkursas, autentiškos, problema, aktyviai, tendencijas, teritorinės pretenzijos, motyvus, demonstruoja istorinį, kultūrinį, strategiškai, perspektyvų, sumaterialėję, proistorinių, cituoja, politinius faktus, posto, faktoriais, mandatą…”

  • Leonas M.:

   Aklas bara saulę, kad ji per silpnai šviečia.

   • Kemblys:

    Kur kas ką bara, Leonai M.?

    • nesusipratėliams: “prisipažino aklas, kad yra aklas, juk parašyta “Leonas M. aklas bara…” ir dar gerb. Kembliui paaiškinimo negana 🙂 apie nemenkiau gerb. Leoną M.

     bet įdomiausia, kad ir aklas (dėl svetimžodystės t i e s i o g i n i ų grėsmių), ir dar net saulei nepatekėjus (“Balsuota dėl  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pasiūlymo grąžinti į darbotvarkę Vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose įstatymo projektą Nr. XIIIP-471: už – 103,
     prieš – 1,
     susilaikė 8. Pritarta.
     (Užsiregistravo 112 Seimo narių (10.10 val.) …vieninteliam
     LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKUI
     balsavus PRIEŠ (net pavardę tiek nusižeminusio po žioplysčių žioplyste žioplo
     politiko, iš po R.Karbauskio skvernelio užsilipusio KĖDĖN, teikt ….tiesiog gėda),
     – taigi vien
     pasiūlymą 103 balsais priimto grąžinti svarstymo PATEIKIMUI su tapačia esme
     PATEIKIMUI apsvarstyto ir (po šio 10.10 val. 🙂 🙂 🙂 gražių rodyklių priėmimo) –

     NUTARUS. “Pritarti šiam projektui po pateikimo ir pradėti jo svarstymo procedūrą. Balsavimo rezultatai: už – 64, prieš – 25, susilaikė 13. (Užsiregistravo 102 Seimo nariai (12.42 val.)”
     dėl Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projekto Nr. XIIIP-535

     bei

     NUTARUS. “Pritarti šiam projektui po pateikimo ir pradėti jo svarstymo procedūrą. Balsavimo rezultatai: už – 53, prieš – 19, susilaikė 25. (Užsiregistravo 97 Seimo nariai (13.07 val.)” /nors tikrumoje likę – už 52, o prieš 20, mat pasišluostyt tekę vienam “nepataikius” …kam nepasitaiko 🙂 pasitaisys: ir protokole, ir steno-priede/

     UŽ DU PRITARIMUS pradėti… (ir vieną prieš tai pritartą g r ą ž i n i m ą) –
     s k a l a m b e n t i s: “Niekingai nubalsavo” …”Seimūnai pažeidė priesaiką” Ctrl+

     Dangus griūva, gerb. signatarei Vidmantei Jasukaitytei, na “Alkui” gal mažiau,
     mat “paknopstom re-transliuojama kas iš-transliuojama”. (Taip ir valstybingumą lygioj vietoje nežinia ar nejučia vėl prarasti dargi galimybę s u s i k u r t u m e, –
     kai guli, “bezda”, myli-tyli, kaso, kosti… prunkščia ar…žiopso kaip Pranckietis iš po skvernelio, ir ant tiek garsaus, net “dviangio” bezdalo-brukalo, – smarado ant
     SAVOS ABĖCĖLĖS, Savo K A L B O S, – Birželio 20 dienai skirto rėkiame
     “pakakojo, nužudė, sunaikino – “Niekingai nubalsavo” Seimūnai… o kas bus tada jei BIRŽELIO 20-ą ims ir bet ką n e l i e t u v i š k a /t.y. nekonstitucine abėce/
     įteisins).

     Tai ką, – vėl “dviangiais pritarimais” Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui:
     (Balsuota dėl pagrindinio komiteto: už Teisės ir teisėtvarkos komitetą balsavo 57, už Švietimo ir mokslo komitetą – 36, už Žmogaus teisių komitetą – 7. Pritarta pirmajam pasiūlymui. (Užsiregistravo 101 Seimo narys (12.45 val.) 
     NUTARTA:
     1. Paskirti Teisės ir teisėtvarkos komitetą pagrindiniu komitetu šiam projektui svarstyti.
     2. Paskirti Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ir Žmogaus teisių komitetus papildomais komitetais šiam projektui svarstyti. Pritarta bendru sutarimu.
     3. Paskirti šio projekto preliminarią svarstymo Seimo posėdyje datą – 2017-06-20. Pritarta bendru sutarimu.

     Alternatyvus balsavimas dėl pagrindinio komiteto: už Teisės ir teisėtvarkos komitetą balsavo 53, už  Švietimo ir mokslo komitetą – 38. Pritarta pirmajam pasiūlymui. (Užsiregistravo 93 Seimo nariai (13.12 val.) 
     NUTARTA:
     1. Paskirti Teisės ir teisėtvarkos komitetą pagrindiniu komitetu šiam projektui svarstyti.
     2. Paskirti Švietimo ir mokslo, Užsienio reikalų ir Žmogaus teisių komitetus papildomais komitetais šiam projektui svarstyti. Pritarta bendru sutarimu.
     3. Paskirti šio projekto preliminarią svarstymo Seimo posėdyje datą – 2017-06-20. Pritarta bendru sutarimu.

     //šizofrenija “in faciem”, ar “evident praesentia” //?? )
     pagal
     – “Lietuvos Respublikos Seimo 
     RYTINIO POSĖDŽIO PROTOKOLĄ 
     2017-05-09  Nr. SPP-59
     Vilnius”

     bus dar viena anga palikta ANTRAI SKYLEI Lietuvos Respublikos Konstitucijoje
     po s k y l ė s (vis tebežiojėjančios gerb signatare V. Jasukaityte, tikrai Priesaikas
     t u o sulaužius, jei “apakusi” buvot, ir kitų “aklų” kelt, šią veiką viešint b i j o t) iš po 2014-01-24 d. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo nutarimo … dėl
     sąlygų LITO susinaikinimui (išsavinimo) pripažinimo prieštaraujančiomis Konstitucijai!

     Negi ir gerb. V. Jasukaitytei TIEK nesvarbi Konstitucija, kad net “užstoja” bei drįsta viešai visus klaidint vieno iš Pranckiečių žioplyste (nežinau, neskaičiavau kiek jų Lietuvoje ir už) dėl dienotvarkės papildymo-pasipriešinimo “išmušdama”
     šiuo straipsniu Alke ne v i e n i n t e l i u s PRIEŠ alternatyvą (mažasmarvę)
     balsavu-siuosius:

     …sieji(balsa…)vu –
     Armonaitė Aušrinė
     Bastys Mindaugas
     Čmilytė-Nielsen Viktorija
     Gentvilas Simonas
     Glaveckas Kęstutis
     Jedinskij Zbignev
     Kravčionok Vanda
     Mackevič Michal
     Olševski Česlav
     Palionis Andrius
     neminimas (kažkuris iš Pranckiečių)
     Sabatauskas Julius
     Salamakinas Algimantas
     Sysas Algirdas
     Steponavičius Gintaras
     Talmont Leonard
     Tamašunienė Rita
     Vaičekauskas Gintaras
     Varkalys Jonas

     Taigi – tiek primakaliūzyta, kad tokioj raizgalynėj ir velnias koją nusilauš…
     Štaigi kokia “išrinktųjų puokštelė” (darni, graži) tiesiog bukietų buketas
     – gražios šaknies, trumpo-drūto lietuviško žodžio įvardu 🙂 …atliepiantis,
     gerbiamoji k ū r ė j a.

 3. Leonas M.:

  Ačiū gerb. Vidmantei už aštrų, bet teisingą žodį, nes jau nėra ko slėpti, vyksta pagrindinių Sąjūdžio idėjų ir tautinių vertybių išdavystė. Kiek kartų istorija mus mokė ir badė pirštu, kai mūsų mažos nuolaidos virsdavo didelėmis netektimis, savęs praradimu. Tūkstanmčiai lietuvių turi nebėgti iš Lietuvos, bet, susikibus rankomis, stovėti prie dabartinio Seimo ir ginti Lietuvą, ginti lietuvių tautą nuo makurtų, nesuvokiančių iš kur jie atėjo ir į kur eina.

 4. Žemyna:

  Rinkėjai, ar budite?
  Ar skaitėte:
  delfi.lt/news/ringas/politics/v-landsbergis-stokojant-proto-ir-geros-valios-kompensuojama-pykciu.d?id=74586866
  Kaip niekad laiku ir vietoje vakarykštis Landsbergio straipsnis apie vieną ne Seimo ir kitą – Seimo damą, – tas, kur skriaudžiamiesiems priklauso…
  Įdomu ir tai, kad ne tokias aktualias rašliavas Delfis ir po kelias dienas pirmame puslapyje laiko, o štai šį straipsnį, nors ir giliai užkištas buvo, bet ir ten vos ~12 val. pakentė, o tada dar giliau nukišo.
  Nepagaiėkime laiko, nukeliaukime ir pakomentuokime, kad po juo nebūtų vien šlovinimai pačiai sąžiningiausiai Lietuvos nuskriaustųjų partijai…

 5. Kasparas:

  Pagarba Signatarei, kuri tiesiai šviesiai parašė tai ką galvoja 80 proc. Lietuvos gyventojų.
  Liūdna gyventi Lietuvoje su tokiu premjeru ir seimo pirmininku. Gėda jiems, kad nebrangina savo tautos kalbos, tradicinių vertybių. Seimo II aukšto stikliniame koridoriuje sukabintos nuotraukos gėjų ir lesbijiečių… Kažkodėl katalikų bažnyčia tyli…

 6. Lietuva lietuviams:

  Tie valstiečiai visai nupezo.

 7. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25
  dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo.
  ______________________________________________________________
  Daugiau (naudojant nuorodąs)
  ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo
  Okupanto žiurkės

 8. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  (pataisyta)
  Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25
  dar nė karto neturėjo teisėtai išrinkto Seimo.
  ______________________________________________________________
  Daugiau (naudojant nuorodas)
  ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo
  Okupanto žiurkės

 9. Sklandytojas:

  Šaunuolė Jasukaitytė, o seimūnai balsuojantys/ balsavę už tas nelietuviškos abėcėlės raides yra Lietuvos išdavikai.

 10. Goda:

  ar nesimboliška, kad tas išdavikiškas balsavimas vyko gegužės 9-ą, rusų triumfo dieną?

 11. Algimantas:

  Pagarba rašytojai už tiesos žodžius.
  Kas per laikai, kas per papročiai! arba kad juos kur Perkūnas.

 12. laumė:

  Pasirašau po kiekvienu gerbiamos rašytojos žodžiu… O, dievai, mano… kas darosi…

 13. kaunietė:

  Ačiū signatarei už tiesą. Geros ir tikslios įžvalgos. Taip elgdamiesi tapsime vienu iš Lenkijos kresų. Jie to ir siekia.

 14. Kudirkietis:

  Vincas Kudirka pranašiškai numatęs Lietuvos ateitį, išvertė Ivano Krylovo „Apuoką ir asilą“ į lietuvių kalbą.

  Per girią ėjo asilas apspangęs:
  Į didį kelią buvo išsirangęs.
  Sutemus prieina baisų tankumyną –
  Na, ir paklydo, sakant tiesą gryną.
  Sustojo, vargšas, ir gailiai vaitojo.
  Laimė, kad krūmuos apuokas snapsojo.
  Jis, pagailėjęs to pakeleivingo,
  Žadėj’ vadu būt žvėries nelaimingo.
  O apuoks naktyj, kad būtų tamsiausia,
  Pažįsta, mato viską ko geriausia.
  Užtūpė veikiai ant asilo sprando,
  Ir jau abudu keliaut toliau bando.
  Balas ir duobes, kelmelį kiekvieną
  Prasilenkdami, sau drožė kaip dieną.
  Rytą, da saulė šviesi netekėjo,
  Pakelevingi iš girios išėjo.
  Tad asils melsti apuoko malonės,
  Kad vadu liktų ant visos kelionės.
  Mat pravadyrių norėjo sau gauti,
  Paskui per svietą išilgai keliauti.
  Asilo prašyms apuokui patiko,
  Ir vadžiot spangį, kvailys, pasiliko.
  Dienai prašvitus, tarytum ant juoko
  Aptemo akys varguolio apuoko.
  Kad ir nemato ir akyse juoda,
  Bet kelią rodo – gyliuoti neduoda,
  ,,Suk ant kairiosios – po tiesei duobutė!”
  Po tiesei nieko, po kairei grabutė.
  ,,Da ant kairiosios!” – O ten duobė buvo.
  Abu į duobę ant sprando įgriuvo.

  Kas tik klausė kvailo vado,
  Tas tikrai nelaimę rado.

  Štai apuokai, kuriuos išsirinkome į vedlius: teikimą pasirašė ne tik kitų frakcijų nariai, bet ir TS-LKD atstovai A.Kubilius , Antanas Matulas, Dainius Kreivys, Edmundas Pupinis, Emanuelis Zingeris, Gabrielius Landsbergis, Gintarė Skaistė, Ingrida Šimonytė, Irena Degutienė, Kazys Starkevičius, Kęstutis Masiulis, Mantas Admėnas, Mykolas Majauskas, Monika Navickienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rasa Juknevičienė, Sergejus Jovaiša, Tadas Langaitis, Vytautas Kernagis, Žygimantas Pavilionis.

  Apmaudu.

  • Čia jau asilai apuoko kailyje:
   kai “savų saviausi ant savų” – ima ir ant Sausio 13-osios garbaus Laisvės kovų atminimo ir UŽ LAISVĘ
   žuvusiųjų aukų pagerbimo, š i u k š l y n u “žydrojo neužmirštuolyno” gausos per seimą-prezidentūrą
   “mėšlaut” (kaip ir k i t o k i u raidynu ANT SAVO čia),

   arba dar “priimt ir teikt” tarsi globą(gėrį?) jau veik “apuoką” patį – asilo kailio pavidalu, bet… “iškeliant” net
   VYČIU (jau net ne asilu, o žirgu!!?) kur nors į kokią pakampę, kad ir Vilniuje, o “kodėl gi ne ant leninvietės”,
   kad tik S A V E parodyt, – elementaru (ir jokio apmaudo) tiesiog “langaitiška tuo pat netgi majauskiška”, –
   vos prisiekus iškilmingai Gedimino bokšte “Šaulių sąjungai” po Lietuvos trispalve, – išsyk ir nuo to pat
   Vytenio piliakalnio (Gedimino pilies bokšto) ant viso, ypač Sąjūdžio atminties spjaut (spjūvis ir ant Žodžio)
   – žeminant visa kas aplink, kas tikra, gyva, lietuviška bei sava …SAVE, VIEN SAVE ir visa SAU VIEN(!!!)
   keliant, – duobelę “šiokią kudirkišką” greit pritutursčiuos (net be tursės).

   Ir norą tursės tursai susitursinusiam, su kitais į savotišką tursalaikį mūsų bendruomenę visą ant tursiomiegio
   vilkt čia …net žymiojo Žygimanto (jį regint tarputiniu čia) suvokt per keblu: prireiks kablio, kad be kabliaus…
   visuos šiuos tursas (ar net tursus, jei tiek žemint-žemintis dėl itin išskirtiniausio skambesio kalbos išgviešę)
   be patursos palikus…

 15. Vilniukas:

  Pasižiūrėkite, koks tų “balsavusių” išsilavinimas ir viskas bus aišku (“partškolos”, “likbezai” ir t.t.)…

 16. Algimantas:

  Tikra yra tai,jog visi parsidavėliai (nesvarbu kam) nemyli LIETUVOS -tik savo kišenę.

 17. jo:

  Aš labai tikiuosi, kad pagaliau Lietuvos intelektualai, mokslininkai, rašytojai netylės ir, jei Seimas priimtų tą lenkiškos rašybos įstatymą, reikalaus Prezidentės jį vetuoti, o jei reikės, tai kreipsis į Konstitucinį Teismą jį panaikinti. Juk Viename Konstitucinio teismo išaiškinime buvo pasakyta, kad pavardės įrašas valstybine kalba pase turi būti ir negali būti pakeistas įrašu kita kalba. Taigi, šitas išaiškinimas galioja? O Seimą, panašu, kad jau reikia stabdyti kaip buvo sugebėta 1988m. stabdyti sovietinę AT ir versti nors nenoromis, bet dirbti Lietuvai, o ne kitai šaliai. Bet straipsniai spaudoje jų nesugraudins. Visi tie kirkilai, kubiliai, skverneliai sureaguos tik tada, jei praktiškai pajus, kad jų politinei karjerai nėra lengviau ir patogiau vykdyti svetimos galingesnės šalies valią, kad labiau apsimoka vykdyti lietuvių tautos valią.

  • Vilniukas:

   Kažin, kokia nauda kirkilams, šiaulienėms, kubiliams, skverneliams ir Co mėginant prastumti šitą antikonstitucinę nesąmonę? Nemanau, kad jie susipyko su protu. Turėtų būti šitos antivalstybinės veiklos kažkokia priežastis.

 18. D Ė M E S I O:

  Kirkilo užmojai tuo nesibaigė. Jis pasirengęs ir VLKK atimti jos konstitucines galias.
  Šiandienos LRT aktualijų laidoje jis prasitarė Savykunui, kad planuoja nušalinti VLKK nuo šio klausimo sprendimo – kreipsis į „ekspertų” komisiją, kurios „kompetentingą” polonofilinę nuomonę žino nė neklausęs.

 19. stasys:

  Perlaužti senatvine problema kitu požiūriu nėra tiek blogai kaip tikėtis kad atėję nauji Seimunai bus tokie pat neišrankus pasirinkimu kaip ir seni .Laisva valia leidžia rinktis tarp problemos sprendimo ir jos ignoravimo, o šiuo atveju Seimas pritarė tam faktui kad problema vizgi yra ir jos dangstyti toliau neišeina ..

  • tiek:

   brolau,”vizgi” pirmiausiai pačiam nekenktų kiek daugiau išmanyti lietuvišką rašybą,- ir savų mažaraščių neatsiginam – net į Seimą ,pasirodo , jų prilindę tiek ,kad sugebėjo net už tokią nesamonę rimtais veidukais pakilot rankutes. O juk tai ,ką jie padarė su prof. J.Jablonskio abėcėle labai teisingai įvardino Jasukaitytė.Belieka tikėtis Prezidentės veto tokiai negirdėtai valstybinės kalbos išdavystei.

  • Žemyna:

   Kaip šiemet man Seime patinka. Tiek daug visokių kirmėlių. Ilgų gyvačių čia nestinga. Anei gražuolių siurbėlių…

 20. Romas:

  Pritariu straipsniui, tik tokio reikėjo anksčiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *