Vyks susitikimas su režisieriumi Gyčiu Lukšu ir jo filmu „Žalčio žvilgsnis“ (0)

G.Luksas kino vakaras_lnb.ltGegužės 10 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Kino salė, V a.)  kino vakarų ciklą užbaigs Nacionalinės kultūros ir meno premijos laimėtojo, kino ir televizijos filmų režisieriaus Gyčio Lukšo filmas „Žalčio žvilgsnis“.  Filmui scenarijų pagal savo to paties pavadinimo romaną sukūrė rašytojas Saulius Tomas Kondrotas (rašytojui 1986 m. pasitraukus į Vakarus, sovietinė valdžia buvo uždraudusi jo kūrybą).

1981 m. pasirodęs S. T. Kondroto romanas ir pagal jį 1990 m. sukurtas G. Lukšo filmas remiasi bibliniais ir mitologiniais motyvais, veikėjų gyvenimai atskleidžiami per pagundos, kaltės, nusikaltimo ir bausmės, likimo ir atsitiktinumo temas.„Žmogus baudžiamas už nusikaltimus, o aš nubaustas jo nepadaręs. Vadinasi, turiu jį padaryti. Koks mano nusikaltimas galėtų atitikti man paskirtos bausmės dydį, kad pasaulyje būtų pusiausvyra?“– svarsto pagrindinis kūrinio veikėjas Gaurusis Meižis, kurį pražūties link lemtingai kreipė jo tėvų gyvenimas ir jaunuolį auginusio patėvio elgesys.

„Žalčio žvilgsnyje“ skamba kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus muzika, vaidina Lietuvos aktorių žvaigždynas: Gediminas Karka, Vidas Petkevičius, Leonardas Zelčius, Antanas Šurna, Eglė Gabrėnaitė, taip pat dabar žinomi, o filmo kūrimo metais dar tik savo karjerą pradedantys aktoriai Dainius Kazlauskas ir Asta Baukutė. Bus ir netikėtumų – garsusis režisierius Rimas Tuminas filme išbando aktoriaus vaidmenį.

T. Kondratas apie šį savo romaną sakė: „Ligtoliniai mano apsakymai tebuvo pasibučiavimai kur nors po medžiais, atokiau nuo žmonių. O ši knyga – visiškas nekaltybės praradimas aikštėje vidury dienos”. Norintys išgirsti, ką apie savo filmą mano Gytis Lukšas, laukiami susitikime su režisieriumi.  

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: