Prancūzija išsirinko Prezidentą: E. Makronas laimėjo prieš M. Le Pen (tiesioginės transliacijos, video, nuotraukos) (11)

Prancūzija renka Prezidentą: E. Makronas prieš M. Le Pen | Alkas.lt koliažas

Prancūzija renka Prezidentą: E. Makronas prieš M. Le Pen | Alkas.lt koliažas

Gegužės 7 d.Prancūzijoje įvyko antrasis prezidento rinkimų ratas. Jame varžėsi judėjimo „Pirmyn“ steigėjas, centristas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) ir  „Nacionalinio Fronto“ vadovė Marin Le Pen (Marine Le Pen).

Pirmajame rinkimų rate, vykusiame balandžio 23 d., kuriame rungėsi penki kandidatai  E. Makronas surinko 24,01 %. rinkėjų balsus o M. Le Pen 21,30 %.

66 546-ios rinkimų apylinkės darbą pradėjo nuo 8 val. vietos laiku (Lietuvos laiku 9 val.).

Policija ir kariškių pajėgos Paryžiuje ėmėsi griežtesnės apsaugos aikštės prie Luvro piramidės prieigose.Kandidatas į prezidentus E. Makronas paskelbė švęsiantis šioje aikštėje savo pergalę jei jam pavyktų laimėti prieš M. Le Pen.

Rinkimų rezultatų diagrama (www.francebleu.fr):

prezidento-rinkimai-prancuzijoje-r-ciceno-nuotr

Prancūzija renka Prezidentą: E. Makronas prieš M. Le Pen | Alkas.lt, R. Cicėno nuotr.

M.Le Pen savo pergalę švęsti ketino Paryžiaus rytiniame pakraštyje, Venseno miško parke esančiame buvusiame medžioklės namelyje. 

Didžioj dalis rinkimų apylinkių darbą baigė 19 val. (20 val. Lietuvos laiku). Paryžiuje ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose buvo galima balsuoti viena valanda ilgiau.

Prancūzija renka Prezidentą: E. Makronas prieš M. Le Pen | Alkas.lt, R. Cicėno nuotr.

Prancūzija renka Prezidentą: E. Makronas prieš M. Le Pen | Alkas.lt, R. Cicėno nuotr.

Išrinktas naujasis Prancūzijos Prezidentas pareigas iš dabartinio Prezidento socialisto Fransua Oloando (Francois Hollande) turėtų perimti per prisaikdinimo iškilmes, kurios yra numatytos gegužės 14 dieną.

PAPILDYTA:

23 val. M. Le Pen pripažinusi savo pralaimėjimą pareiškė, kad šių rinkimų rezultatai yra istoriniai jos Nacionaliniam frontui (FN).  Ji pareiškė, kad ves FN į birželį vyksiančius Prancūzijos parlamento rinkimus. M. Le Pen paskambino E. Makronui ir palinkėjo jam sėkmės kovoje su milžiniškais iššūkiais. 

22 val. Rinkimus aiškia balsų persvara laimėjo E. Makronas. Pagal išqankstinius rinkimų duomenis E.Makronas surinko apie 65 proc. balsų, M.Le Pen – 35 proc. Skelbiama, kad nustatytas labai didelis sugadintų balsavimo biuletenių skaičius.

21.30 val. Prancūzijos Vidaus reikalų ministerija pradėjo skelbti pirmuosius balsavimo duomenis. Šiuo metu ženkliai pirmauja E. Makronas, surinkęs 65,1 proc. balsų M. Le Pen surinko 34,9 proc. balsų.

21 val. Pirminiais duomenimis, balsavo apie 75 nuošimčiai rinkėjų. 

E. Makrono šalininkai ir žurnalistai renkasi aikštėje prie Luvro muziejaus. Čia po rinkimų rezultatų paskelbimo laukiama E. Makrono kalbos. Skelbiamos išankstinės rinkėjų apklausos pranašauja, kad E.Makronas gavo 64 proc. rinkėjų balsų, o M.Le Pen esą tesurinko 36 proc. rinkėjų balsų.

Oficialius nuolat atnaujinamus duomenis iš rinkimų apylinkių galite matyti ČIA.

Tiesioginė rinkimų transliacija iš Paryžiaus (transliacija baigėsi, skelbiamas Vaizdo įrašas):

Tiesioginė naktinė transliacija iš M. Le Pen rinkimų štabo (angliškai):

Tiesioginė naktinė transliacija iš E. Makrono rinkimų štabo (angliškai):

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Petras:

  Sveiki, tai aš taip ir nesupratau ar tie ” Macron leaks” tiesa ar ne, bet kadangi googlas niekaip neprileidžia prie altertyvios nuomonės ir nėra pasakytas paviešintų dokumentų turinys, tai panašu į tiesą…

 2. Kaip čia matosi, Prancūzijoje skirtingai nei Lietuvoje kompiuteriniais sąrašais, kuriuose pažymima kas atėjo balsuoti, nesinaudojama, tokiu atveju apylinkių komisijų pirmininkai, kuriais Lietuvoje tegali būti tik partijų ar jų valdomų valstybės institucijų patikėtiniai, neturi galimybių organizuoti su atititinkamų savo partijų talkininkais (pabalsuotojais) ar kitais būdais atlikti pabalsavimų už sąrašuose esančius, bet išvykusius iš Lietuvos ir paprastai rinkimuose nedalyvaujančius. Visa šita informacija disponuojant rinkimų apylinkių pirmininkams susidaro objektyvios galimybės valdyti rinkimų rezultatus. Taigi jokių kompiuterinių rinkėjų sąrašų, prieinamų apylinkės rinkimų komisijų pirmininkams, rinkimų dieną internete būti negali.

 3. Žemyna:

  Puiku, kad ne la Pen, tik dar nežinia, kiek gero bus iš Makrono…

 4. amen:

  na ką, vergai palaimintieji, ir toliau Briuselis visus tampys už virvučių, jokie Fansexitai ir panašūs dalykai velnio išperos ESo nesutrikdys. Žiauru…

 5. jurgis:

  matau, kad daug kas čia inkščia, kad ne ta Putino meilužė laimėjo? va tau ir tautininkai…

 6. markas:

  Ko gero, daug ką nulems parlamento rinkimai birželio mėnesį. Gali būti ir taip, kad Makronas liks tik bevaliu stebėtoju. O šiaip, tai atrodo, kad ateitis, t. y. kiti Prezidento rinkimai, priklauso M. Le Pen. 2012 m. gavo 18%, dabar padvigubino. Be to, reikia turėti omenyje, kad ją palaikė 44% amžiaus grupėje nuo 18 iki 24 m. Taigi, jaunimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *