Tautininkai ir respublikonai susijungė į vieną partiją (nuotraukos) (5)

Tautininkų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis ir prie TS prisijungiančios Respublikonų partijos pirmininkas Valdemaras Valkiūnas TS suvažiavime | R. Garuolio nuotr.

Tautininkų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis ir prie TS prisijungiančios Respublikonų partijos pirmininkas Valdemaras Valkiūnas TS suvažiavime | R. Garuolio nuotr.

Šeštadienį Vilniuje, „Corner“ viešbutyje, įvykusioje Tautininkų sąjungos suvažiavimo antrojoje dalyje buvo nutarta pritarti Biržų mero Valdemaro Valkiūno vadovaujamos Respublikonų partijos prisijungimui prie Tautininkų sąjungos. Atsižvelgdamas į tai, Tautininkų sąjungos suvažiavimas priėmė nutarimą papildyti Tautininkų sąjungos pavadinimą. Nuo šiol partija vadinsis Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga. Joje bus 3300 narių.

Pirmojoje Tautininkų sąjungos suvažiavimo dalyje, įvykusioje sausio 14 d. jau buvo pritarta būsimam Respublikonų partijos prisijungimui prie Tautininkų sąjungos. Tuo metu buvo išrinktas ir naujas partijos pirmininkas Sakalas Gorodeckis bei 21 Tarybos narys, patvirtinti nauji partijos įstatai. Suvažiavimas padarė pertrauką, laukdamas Respublikonų partijos sprendimo.

Antrojoje suvažiavimo dalyje buvo patvirtintas jau priimtas Respublikonų partijos sprendimas prisijungti prie Tautininkų sąjungos. Į Tautininkų sąjungos Tarybą suvažiavimas kooptavo tris Respublikonų partijos atstovus, dar 5 atstovus pagal susitarimą su respublikonais ketina deleguoti partijos kraštų sueigos. Taip pat Tautininkų sąjungos pirmininko pavaduotojais buvo išrinkti du Respublikonų partijos atstovai. Jais tapo buvęs Respublikonų partijos pirmininkas Valdemas Valkiūnas (pirmasis pirmininko pavaduotojas) ir buvęs Respublikonų partijos pirmininko pavaduotojas Juozas Dingelis, kuris taip pat yra Lietuvai pagražinti draugijos pirmininkas. Išrinkti ir du pirmininko pavaduotojai ir iš Tautininkų sąjungos senbuvių tarpo. Jais tapo psichologas, publicistas ir buvęs Seimo narys Gediminas Navaitis bei ūkininkas Marijus Čekavičius.

Suvažiavime taip pat buvo patvirtintas Tautininkų sąjungos reglamentas, išplėtojantis partijos įstatų nuostatas, o taip pat patvirtintas naujas partijos pavadinimas – Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjunga. Suvažiavimo dalyviai jį patvirtino iš antro balsavimo, kilus karštiems ginčams tarp dviejų pavadinimo versijų šalininkų – iš pradžių suvažiavimo dalyviai linko priimti pavadinimą Lietuvių tautininkų sąjunga (respublikonai ir tautininkai), tačiau prieš tokį pavadinimą pasisakė svečių teisėmis suvažiavime dalyvavę Respublikonų partijos atstovai.

Ričardo Garuolio nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: