Lietuvos tautodailės meistrė Tokijuje mokė japonus verti lietuviškus šiaudinius sodus (0)

urm.lt nuotr.

urm.lt nuotr.

Lietuvos kultūros paveldas – šiaudiniai sodai, tęsiantys gilią lietuvių dekoratyvinės dailės tradiciją, patraukė didelį dėmesį Lietuvos ambasados Japonijoje surengtuose Lietuvos kultūros ir tautinio paveldo renginiuose.

Žinomos tautodailės meistrės Jurgitos Treinytės Lietuvos ambasadoje Tokijuje ir Japonijos sostinės viešbutyje „Okura“ surengtos kūrybinės dirbtuvės ypač sudomino japonus, panorusius išmokti verti ir rišti ypatinga sakraline simbolika pasižyminčius šiaudinius sodus. Gegužės 3–4 dienomis surengtos net keturios sodų rišimo pamokos, kuriose dalyvavo daugiau kaip 100 žmonių.

Lietuvos kultūros paveldo puoselėtoja J. Treinytė taip pat supažindino japonus su lietuviškomis vestuvių ir krikštynų apeigomis bei Kalėdų ir Velykų šventėmis, kurių metu namai puošiami lietuviškais šiaudiniais sodais, atskleidė šių dirbinių reikšmę mūsų etninėje kultūroje.

Kūrybinėse šiaudinių sodų dirbtuvėse Tokijuje dalyvavo įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, kurie mokėsi patys sukurti daug kruopštumo ir kantrybės reikalaujančius dirbinius. 

„Šiaudiniai sodai atskleidžia savitą lietuvių kultūros grožį. Gili prasmė, kurią atskleidžia lietuviški sodai, yra gerai suprantama ir artima japonams“, – sakė Japonijos ir Lietuvos draugystės asociacijos vykdantysis sekretorius Hisajuki Sakamizu.

Lietuvių tautodailininkės kūrybinį projektą Japonijoje parėmė Lietuvos žemės ūkio ministerija.

Lietuviškas šiaudinis sodas įteiktas ir Japonijos princesei Takamado, apsilankiusiai tradicinėje lietuviškoje medinėje sodyboje su sodu. Lietuvos žolynais, medžiais ir gėlėmis apsupta tradicinė sodyba įrengta Tokijo viešbutyje „Okura“ vykstančioje tarptautinėje sodų mugėje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: