Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena kitaip: žaibiškas sambūris (1)

Lietuviu kalbos institutas_diakritikai.lt

Lietuvių kalbos institutas | diakritikai.lt nuotr.

Ruošdamasis Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, Lietuvių kalbos institutas (LKI), rengia neeilinę akciją – žaibišką skaitymo sambūrį (angl. flashmob). Akcijos rengėjai skelbia, kad skaitymo laisve reikia džiaugtis ir tam turėtų būti tinkama kiekviena akimirka ir kiekviena vieta, tad kviečia visus susiburti ir vienu metu skaityti mėgstamą knygą netradicinėse erdvėse. O kur geresnė ir ramesnė vieta skaityti, jei ne balkone ar ant stogo? Tad šių metų gegužės 2-ąją, lygiai 11 val., LKI stogus, balkonus ir vidinius kiemelius užplūs pasiruošę vienytis ir net lipti pro savo kabinetų langus, kad pasiektų reikiamą vietą, Instituto bendruomenės nariai bei visi kiti susidomėję svečiai.

„Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kasmet minima gegužės 7 d., yra svarbi kiekvienam iš mūsų. Ar galėtume rasti dar tinkamesnę progą pamąstyti, ką man reiškia skaityti? Turbūt kiekvienam skaitančiajam yra tekę įsivelti į pokalbį apie knygas su kitu skaitymo entuziastu. Dažniausiai tokius pokalbius galima palyginti su vasaros lietumi: prasidėjęs nuo kelių lašelių galiausiai virsta liūtimi su griaustiniu ir žaibais. Vienas kūrinys veda prie kito, autorius prie kito autoriaus, srovė prie srovės, kol galiausiai nekaltas pokalbis virsta diskusija apie filosofiją, moralę, kultūrą. Tada supranti – skaitymas yra jėga. Ir net ne taip svarbu, ką ar kur skaitai, svarbiausia, kad knyga išjudina tuos krumpliaračius galvoje. Lietuviško žodžio namuose, Lietuvių kalbos institute, laukiami visi, norintys sustoti akimirką, atsiversti knygą ir vėl iš naujo nustebti, kokia galinga ir svarbi yra gimtoji kalba.“, – teigia Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinio vadovė Akvilė Girdzijauskaitė.

Renginio organizatoriai pateikia žaibiško skaitymo sambūrio eigos atmintinę norintiems prisijungti ir dalyvauti:

  1. Gegužės 2 d. 10:45 val. turėti su savimi mėgstamą knygą ir atvykti į Lietuvių kalbos institutą (P. Vileišio g. 5, Vilnius). Atvykusiesiems paskiriamas vedlys, nuvesiantis į reikiamą LKI vietą.
  2. 11:00 val. visi Instituto darbuotojai ir svečiai susiburia iš įvairių LKI kampų (sukurdami skruzdėlyno efektą) ir užima savo vietas.
  3. Davus ženklą visi atsiverčia knygas ir tyliai skaito (tai truks iki 2 min.).
  4. Davus ženklą knygos užverčiamos, padedamos ant žemės.
  5. Vieta paliekama pro ten pat, pro kur buvo ateita.

Žaibiškas skaitymo sambūris bus filmuojamas ir jo akimirkomis bus dalinamasi prieš pat Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: