Smiltynės paplūdimiui suteikta Mėlynoji vėliava (0)

Mėynoji vėliava | klaipeda.lt nuotr.

Mėynoji vėliava | klaipeda.lt nuotr.

Šią vasarą Smiltynės paplūdimyje plevėsuos Mėlynoji vėliava. Lietuvos žaliųjų judėjimas pranešė, kad Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba, įvertinusi apdovanojimą gauti pretendavusius paplūdimius ir prieplaukas, nusprendė Klaipėdos miesto savivaldybės 1-osios Smiltynės paplūdimį 2017 m. vasaros sezonui apdovanoti Mėlynąja vėliava.

Klaipėdos mero teigimu, tai išskirtinai džiugi naujiena ir tikrai pelnytas įvertinimas. Tačiau kartu tai ir atsakomybė – bus privalu daryti viską, kad būtų pateisintas Mėlynosios vėliavos paplūdimio statusas. Kartu uostamiesčio vadovas pažymi, kad ne tik 1-osios Smiltynės, bet ir kiti Klaipėdos paplūdimiai šiemet sezoną pasitiks gerokai atsinaujinę.  

 „Ypač svarbu, kad paplūdimiai taps gerokai draugiškesni neįgaliesiems: Smiltynės bei Neįgaliųjų paplūdimiuose bus nutiesti negalią turintiems žmonėms pritaikyti specialūs takai iki pat jūros, o takų pradžioje – iškvietimo stotelės, kur paspaudus pasirinktą mygtuką, bus galima išsikviesti pagelbėti pasirengusį asmenį iš gelbėtojų posto ar išklausyti aktualią garsinę informaciją. Taip pat bus nupirkti specialūs vežimėliai, skirti neįgaliųjų maudynėms jūroje. Paplūdimiuose šiemet stovės ir naujos persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės bei kita“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Mėlynosios vėliavos programa yra skirta turizmo paslaugas plėtojančioms savivaldybėms. Tai – ne tik paplūdimio kokybės ženklas ir puiki reklama, siekiant pritraukti užsienio turistus, tai kartu ir pranešimas visiems lankytojams, kad jie paplūdimyje yra saugūs – čia budi gelbėtojai, tikrinama vandens kokybė. Kad paplūdimys būtų apdovanotas mėlynąja vėliava, jis turi atitikti tam tikrus reikalavimus: aplinkosauginio švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, paslaugų ir saugumo.  Ar jų laikomasi, tikrina Lietuvos žaliųjų judėjimo įgalioti asmenys bei Aplinkosauginio švietimo fondo inspektoriai.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba siekiui dalyvauti Mėlynosios vėliavos programoje pritarė 2016 metų gruodžio mėnesį.  

Mėlynosios vėliavos programa pradėta įgyvendinti Prancūzijoje 1985 metais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: