Kaune bus kuriama šimtmetį pasitinkančios Lietuvos diplomatijos istorijos ekspozicija (2)

Linas Linkevičius | penki.lt nuotr.

Linas Linkevičius | penki.lt nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius Juozas Augutis gegužės 2 dieną 14 val. VDU rektorate, buvusioje Lietuvos ministrų kabineto salėje, pasirašys sutartį dėl ekspozicijos „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918–2018 m.“ steigimo šiame istoriniame pastate.

Tarpukariu šiuose rūmuose posėdžiavo Ministrų kabinetas, vykdavo užsienio šalyse rezidavusių Lietuvos diplomatų konferencijos. Antrame aukšte, Užsienio reikalų ministerijos tarnybiniame bute, kurį laiką gyveno diplomatas, užsienio reikalų ministras Stasys Lozoraitis vyresnysis su šeima.

Ši ekspozicija yra dalis projekto „Diplomatinis Kaunas“, kurio tikslas supažindinti su šimtametės Lietuvos diplomatijos ir valstybingumo istorija. Kartu ekspozicija yra Užsienio reikalų ministerijos dovana Kaunui artėjant 2022 m., kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

Diplomatinio Kauno era prasidėjo 1918 m. lapkričio 7 dieną, kai čia įsikūrė Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Iki 1939 m. Kaune jau veikė 22 užsienio diplomatinės atstovybės. Sovietinės okupacijos metu Užsienio reikalų ministerija vienintelė nenutraukė savo veiklos, Lietuvos diplomatai, dirbdami užsienyje, prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo išsaugojimo. Kitais metais bus minimas nenutrūkstamos Lietuvos diplomatinės tarnybos veiklos šimtmetis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Linkevičiaus pataikavimas pilsudskinių idėjų Lenkijai vis labiau apsinuogina. Tokį jo pataikavimą, prolenkizmą galima įžvelgti ir projekto pavadinime “Diplomatinis Kaunas”. Lietuvos valstybės vardui vietos, tai šimtmečiais siekta Lenkijos, čia jau nebelikę. Lietuvos diplomatijos subjektu padaromas Kaunas, istorinė diplomatijos ekspozicija, kaip derėtų, steigiama ne sostinėje, o Kaune. O už kokius, jei ne lenkiškus, nuopelnus “Diplomatiniam Kaunui” tai daroma – ar už tai, kad jis 1938 metais priimdamas Lenkijos ultimtumą išduoda Vilnių bei leidžia Lenkijai taip pasityčioti iš Lietuvos valstybės suverenumo, ar už tai, kad netgi iš Vilniaus išsinešdinusios okupantės Lenkijos paliktas Vilnius jo nepriglaudžiamas prie Lietuvos. Taigi kokios šalies pareigas šiais atvejais neveikdamas vykdė “Diplomatinis Kaunas” (!?)…, kieno politikos strateginius interesus atitinka dabar minėti Linkevičiaus veiksmai (!?)…

  2. Atmintis:

    Regisi, jog ministras Linas Linkevičius nežino istorijos. Kaune jau yra diplomatijos fiasko prezidentūra pavadinta “istorine”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: