Vilniečiai kviečia gelbėti Gedimino kalną (0)

Vilniečiai kviečia gelbėti Gedimino kalną | A. Daraškevičiaus nuotr.

Vilniečiai kviečia gelbėti Gedimino kalną | A. Daraškevičiaus nuotr.

Balandžio 28 d.  aktyvūs Lietuvos piliečiai pradėjo visuomeninę akciją „Gedimino kalnas – Lietuvos simbolis“. Nuo šios dienos Vilniaus gatvėse dvi savaites Vilniaus gyventojai ir svečiai bus kviečiami pasirašyti peticiją bei prisijungti prie Gedimino kalno išsaugojimo.

Šia peticija Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis, sostinės meras Remigijus Šimašius raginami atkreipti dėmesį į avarinę padėtį miesto centre ir imtis skubesnių priemonių gelbėjant mylimą šalies simbolį. 

Peticija aukščiausios valdžios institucijos raginamos skirti išskirtinį dėmesį susiklosčiusiai padėčiai bei imtis neatidėliotinų veiksmų Gedimino kalno ir pilies išsaugojimui, skirti lėšų iš Vyriausybės rezervo fondo kalno šlaitams sutvirtinti ir kitiems būtiniausiems Gedimino kalno gelbėjimo darbams, pranešti visuomenei apie atliktus darbus sprendžiant šį įsiskaudėjusį klausimą.

Vilniečiai kviečia gelbėti Gedimino kalną | A. Daraškevičiaus nuotr.

Vilniečiai kviečia gelbėti Gedimino kalną | A. Daraškevičiaus nuotr.

„Su bendraminčiais kas dieną su liūdesiu stebime, kaip griūna Gedimino kalnas ir savęs klausiame, kodėl niekas nesiima veiksmingų veiksmų padėčiai ištaisyti. Esame įsitikinę, kad valdžia, sugebės išsaugoti Gedimino kalną  – Vilniaus ir Lietuvos simbolį, istorinę vertybę, kuris džiugina miesto gyventojų ir svečių akis, ir bus verta mūsų pasitikėjimo ir pagarbos. Džiaugsimės išvydę darbus, o ne tik kalbas“, – teigia peticijos sumanytoja vilnietė Viktorija Bražiūnaitė.

„Kartu su iniciatyvinės grupės narėmis Aukse Katiniene ir Indre Spečiūnaite kviečiame visus būti savo miesto ir šalies šeimininkais, neabejingais akivaizdžioms bėdoms. Kviesime vilniečius, visuomenės, nuomonės pirmeivius bei kultūros veikėjus įsilieti į mūsų būrį bei kartu atkreipti dėmesį į nesprendžiamą Gedimino kalno klausimą ir sieksime prodyti, kad mums rūpi, kokiame mieste gyvename ir kokį savo šalies simbolį parodome  pasauliui“, – dėstė V. Bražiūnaitė.

Peticiją „Dėl Gedimino kalno išsaugojimo“ jos rengėjai kviečia pasirašyti darbo dienomis per pietus ir po darbo – Gedimino prospekte, išeiginėmis dienomis – Katedros aikštėje.

Tie, kurie neturi galimybės pasirašyti peticiją betarpiškai, gali pasirašyti internete.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: