Seimas svarstys siūlymą didinti papildomą NPD už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (0)

smm.lt, A.Žuko nuotr.

A.Žuko nuotr., smm.lt

Balandžio 27 d. Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Lauryno Kasčiūno pristatytas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-576), kuriomis siūloma padidinti šiuo metu taikomą papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) nuo 200 iki 300 eurų už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką (įvaikį), jeigu jis mokosi mokykloje pagal bendrojo ugdymo programą.

Pasak projekto iniciatorių, tai yra viena iš priemonių, didinančių šeimų gerovę, o šeimų gerovės didėjimas – vienas iš motyvų skatinančių auginti vaikus. „Šiuo pasiūlymu siekiama prisidėti ir prie demografinių problemų sprendimo, mažinti socialinę atskirtį, su kuria neretai susiduria daugiavaikės šeimos“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Jei Seimas tam pritartų, įstatymo pakeitimai įsigaliotų 2018 m. sausio 1 d.

Po pristatymo už projektą balsavo 37 Seimo nariai, prieš – 17, susilaikė 19 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 15 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: