Kaune bus pristatyta paroda „Jonas Vileišis: tarnystė vardan Kauno ir Lietuvos“ (0)

Jonas Vileišis(antras iš dešinės) su JAV lietuviais 1935m_LCVA

Jonas Vileišis (antras iš dešinės) su JAV lietuviais | 1935mLCVA nuotr.

Gegužės 2 d., antradienį, 16 val., Kauno miesto muziejuje (Rotušės a. 15) vyks kilnojamosios parodos „Jonas Vileišis: tarnystė vardan Kauno ir Lietuvos“ pristatymas.

Jonas Vileišis – iškilus Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataras, ilgametis Kauno miesto burmistras. Šiemet minimos burmistro 145-osios gimimo ir 75-osios mirties metinės, tai progai ir dedikuojama ši kilnojamoji paroda.

2022-aisiais Kaunas taps Europos kultūros sostine, tačiau retas žino, kad Kauno, kaip modernaus europinio miesto pamatus padėjobūtent burmistras J. Vileišis, šias pareigas ėjęs 1921-1931 m. Jo pastangomis miestas iš esmės pakeitė savo veidą. Tuometinė Kauno savivaldybės taryba buvo mišri tautine prasme ir politinėmis pažiūromis, todėl burmistro diplomatiniai gebėjimai itin padėjo derinant skirtingus interesus.

Be nuolatinės politinės veiklos J. Vileišis buvo aktyvus visuomenininkas, vadovavęs net keliolikai visuomeninių draugijų, klubų ir organizacijų.

Kilnojamojoje parodoje atskleidžiama J. Vileišio kaip Kauno miesto burmistro veikla, signataro, politiko, visuomenininko darbai ir palikimas Kaunui ir Lietuvai.  

Jonas ir Ona Vileisiai(sedi priekyje) 1930_LMAVB

Jono ir Onaos Vileišių (sedi priekyje) šeima. 1930 m. | MAVB nuotr.

Kilnojamoji paroda šiemet apkeliaus Lietuvos mokyklas, bibliotekas, bus pristatoma bendruomenių centruose. Pirmąją gegužės savaitę kauniečiai ir miesto svečiai ją galės aplankyti Kauno rotušėjė.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: