Siūloma biudžetinių įstaigų vadovus skirti ne daugiau nei dviems kadencijoms (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) šios dienos posėdyje pritarė Biudžetinių įstaigų įstatymo Nr. I-1113 1 ir 9 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 91 straipsniu įstatymo projektui (Nr. XIIP-3294(2)). Jo tikslas – įtvirtinti bendruosius viešojo sektoriaus įstaigų vadovų valdymo principus: biudžetinių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis, priėmimą į pareigas ir atleidimą iš jų bei vadovų kadencijų nustatymą.

Komitete pritarta Seimo narių Ramūno Karbauskio ir Rimos Baškienės pasiūlymams, kad biudžetinių įstaigų vadovai, dirbantys pagal darbo sutartis, į pareigas būtų priimami ketverių metų kadencijai.

Tos pačios biudžetinės įstaigos vadovu tas pats asmuo galėtų būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijom iš eilės. Kiti specialūs įstatymai galės numatyti kitokį kadencijų nustatymą.

Įstatymo projektu įtvirtinama nuostata, kad biudžetinės įstaigos vadovu, dirbančiu pagal darbo sutartį, galės būti tik asmuo, turintis aukštąjį išsilavinimą. Iki šio įstatymo įsigaliojimo į pareigas priimti biudžetinės įstaigos vadovai, neturintys aukštojo išsilavinimo, galės toliau eiti biudžetinės įstaigos vadovo pareigas, bet ne ilgiau kaip iki 2022 m. sausio 1 d.

Projekte taip pat numatyti konkretūs atvejai, kai asmuo negalės būti priimtas į biudžetinės įstaigos vadovo pareigas ar eiti šių pareigų. Vienas jų – jei asmuo yra pripažintas šiurkščiai pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus ir nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos nepraėjo 3 metai. Paaiškėjus, kad biudžetinės įstaigos vadovo pareigas einantis asmuo neatitinka reikalavimų, keliamų biudžetinės įstaigos vadovui, jis savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sprendimu turėtų būti atleidžiamas iš biudžetinės įstaigos vadovo pareigų. Šiuo reglamentavimu siekiama, kad biudžetinėms įstaigoms vadovautų kompetentingi ir patikimi asmenys, kuriems būtų keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

Įstatymo projektas aktualus beveik 3 000 biudžetinių įstaigų vadovų (socialinės globos įstaigų, kultūros centrų ir kt.). Siūloma įstatymo įsigaliojimo data – 2017 m. gruodžio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: