VTEK: A. Kubilius ir R. Karbauskis pažeidė įstatymą (0)

Andrius Kubilius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Andrius Kubilius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad konservatorius Seimo narys Andrius Kubilius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, laiku nedeklaravęs automobilio „Nissan“ nuomos iš įmonės „Alkesta“.

Transporto priemonę parlamentaras nuomojosi dar būdamas Seimo nariu praėjusios kadencijos Seime, nuo 2012 m., tačiau sandorį deklaravo tik šiemet. Anot VTEK, automobilio „Nissan“ iš įmonės „Alkesta“ nuomą A. Kubilius, tapęs naujos kadencijos Seimo nariu, turėjo deklaruoti iki 2016 m. gruodžio vidurio, tačiau tai padarė pradelsęs mėnesį 2017 m. sausio 16 d.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) taip pat nusprendė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, laiku nedeklaravęs kai kurio turėto turto ir bankinės paskolos.

Tyrimo duomenys rodo, jog 2005 m. R. Karbauskis iš Ispanijoje veikiančio „Banco Popular Espanol“ namo statybai iki 2037 m. pasiskolino 770 tūkst. eurų. Taip pat nustatyta, kad politiko žmona vadovauja Ispanijos įmonei „Corporation Mobiliaria del Baltico“, o pernai metų gruodžio pabaigoje iš šios įmonės ji įsigijo automobilį „Porsche Cayenne“. Visus šiuos duomenis savo privačių interesų deklaracijoje R. Karbauskis nurodė pavėluotai  tik šių metų vasario 21 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: