Kaunas didina atlyginimus socialiniams darbuotojams (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Beveik 400 kauniečių, dirbančių Kauno miesto savivaldybės žinioje esančiose socialinių paslaugų įstaigose, nuo šiol uždirbs daugiau. Jų atlyginimus numatoma palaipsniui didinti kelerius metus iš eilės. Šitaip tikimasi užtikrinti deramą atlygį už pasiaukojantį darbą ir sykiu kelti šios profesijos prestižą.

Šių metų vasarį patvirtintame miesto biudžete numatyta socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams padidinti darbo užmokestį apie 10 proc. Pinigine išraiška tai apytiksliai sudaro papildomus 50 eurų į rankas. Tą patį planuojama pakartoti ir kitąmet. Miesto vadovai sieks, kad per artimiausius kelerius metus darbo užmokestis socialiniams darbuotojams ūgtelėtų iš viso apie 40 proc.

„Socialiniai darbuotojai susiduria su dvejopa problema – mažais atlyginimais ir menku profesijos prestižu. Nors jie turi aukštąjį išsilavinimą, tačiau deramo įvertinimo savo darbui iki šiol nesulaukdavo. Priešingai – neretai tenka susidurti su išties dideliais darbo krūviais, viršvalandžiais. Visuomenėje socialiniai klausimai tampa vis aktualesni, jaučiamas šios srities specialistų trūkumas, todėl būtina kelti jų vertę ne vien žodžiais, bet ir atitinkamais vadybiniais veiksmais. Kaunas investuoja, kad tokios gyvybiškai svarbios profesijos atstovai gautų orius atlyginimus“, – sakė Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Pasak jos, socialiniai darbuotojai uždirba mažiausiai iš visų sektorių, o jų atlyginimai nebuvo didinti metų metus, tarsi šie žmonės dirbtų vedini vien tik pašaukimo.

„Visi siekia reformų socialinėje srityje keldami kaskart didesnius reikalavimus socialiniams darbuotojams, tačiau pamiršta gerinti jų pačių kompetencijas ir lygiavertiškai didinti atlyginimus. Norisi, kad Kaune tokia klaida nebebūtų kartojama, todėl imamės realių veiksmų“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Šiuo metu Kauno miesto savivaldybės žinioje esančiose aštuoniose įstaigose iš viso dirba 478 specialistai. Algos didinamos ne administracijos ar ūkio dalies, bet būtent socialiniams darbuotojams. Jie rūpinasi vaikų globa, neįgaliaisiais, socialinės rizikos šeimomis, smurto artimoje aplinkoje prevencija, garbaus amžiaus kauniečių priežiūra ir teikia kitas socialines paslaugas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: