Seimas sudarė komisiją dėl G. Steponavičiaus neliečiamybės (0)

Gintaras Steponavičius | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Steponavičius | Alkas.lt nuotr.

Seimas, išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statutu, sudarė Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narį Gintarą Steponavičių patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Komisiją nutarta sudaryti iš 12 Seimo narių. Komisijai, kuriai vadovaus Seimo narys Virginijus Poderys, tyrimą atlikti pavesta iki balandžio 20 d.

Kreipdamasis į Seimą dėl Liberalų sąjūdžio atstovo Gintaro Steponavičiaus neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis tvirtino, jog parlamentaras su koncerno „MG Baltic“ atstovu Raimondu Kurlianskiu tarėsi dėl neteisėto partijos finansavimo, o balsuodamas dėl koncernui palankių teisės aktų pažemino Seimo autoritetą ir diskreditavo Seimo nario vardą.

Prokuroras minėjo du G.Steponavičiaus ir R.Kurlianskio susitikimus per 2015 ir 2016 metus bei du balsavimus Seime dėl teisės aktų.

„Manytina, kad G.Steponavičius piktnaudžiavo konstituciniais Seimo nario įgaliojimais, sulaužė Seimo nario priesaiką, pažeidė draudimą Seimo nario mandatą naudoti ne pagal paskirtį, taip pat pažeidė  draudimą juridiniams asmenims finansuoti politines partijas“, – Seime sakė generalinis prokuroras.

Pats Gintaras Steponavičius prokurorų įtarimus pavadino „gėdingais“, o su koncerno „MG Baltic“ atstovu Raimondu Kurlianskiu sako kalbėjęs apie bendrą politinę padėtį, bet tik ne apie konkrečius balsavimus.

„Aš su prokuroro formuluojamais vertinimais kategoriškai nesutinku. Nesu padaręs jokios veiklos, kuri, mano supratimu, kirstųsi su įstatymais. Ir tą aš įrodysiu“, – sakė G. Steponavičius.

Jis tvirtino, kad prokurorų minimuose susitikimuose su R.Kurliansku kalbėjo apie bendrą šalies situaciją, būsimus rinkimus, bet jokie konkretūs balsavimai Seime nebuvo aptarti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: