Mokiniai svarstys, kokia veikla būtų prasminga pailginus mokslo metus (0)

smm.lt, A. Žuko nuotr.

smm.lt, A. Žuko nuotr.

Balandžio 20 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre rengiama konferencija „Papildomos dienos tavo ugdymo(si) sąskaitoje: ką galima per jas nuveikti gerinant mokinių pasiekimus?“. Konferencijoje mokinių organizacijų atstovai kartu su mokytojais, savivaldybių, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais diskutuos, kokia veikla būtų prasminga ir mokiniams patraukli, pailgėjus mokslo metams. Konferencijoje dalyvaus švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Pastaruoju metu visuomenė aršiai diskutuoja dėl ugdymo proceso mokslo metų ilginimo. Kiekvienas jaunas pilietis išreiškia savo balsą: dalis mokinių prieštarauja, tai visiškai normalu, dalis tyliai pritaria“, sako laikinai einanti Lietuvos moksleivių sąjungos prezidento pareigas Dovilė Bikelytė.

Pasak D. Bikelytės, siekis sumažinti kasdien moksleiviui tenkantį krūvį Lietuvos moksleivių sąjungą džiugina, tačiau reikia įvertinti ir tai, kad dvi papildomos savaitės neišspręs visų problemų ir mokinių rezultatai negerės, jei nebus skiriama dėmesio bendrojo ugdymo programoms, jų peržiūrai bei dabar taikomiems mokymo metodams.

„Pasisakome už mokymo ir savarankiško mokymosi kokybę. Norime, kad mokinių rezultatai gerėtų. Mokslo metų ilginimas, užtikrinus kokybišką ugdymą, gali būti vienas iš būdų. Per mokslo metus prisidėtų po vieną papildomą pamoką, tai tikrai nėra daug. Įsijungdami į dialogą, ką mokykloje būtų galima daryti per papildomas dvi savaites ir visus mokslo metus, tai aptarsime šioje konferencijoje. Vieni iš jau dabar aiškių siūlymų, ieškant dermės tarp skirtingų mokomųjų dalykų, tai aktyvesnė pilietinė ir socialinė veikla – muziejų lankymas, dažnesnis išėjimas į gamtą, nauji tyrimai laboratorijose ir pan. Tokia veikla būtų ne tik įdomesnė ir patrauklesnė mokiniams, bet ir pasiteisintų siekiant geresnių rezultatų“, sako D. Bikelytė.

Per konferenciją darbo grupėse bus nagrinėjamos temos: namų darbų tikslas ir pridėtinė vertė, socialinė ir pilietinė, kultūrinė, pažintinė veikla, neformaliojo vaikų švietimo nauda ir kt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: