Žagarės regioninio parko lankytojų centre atidaryta rankdarbių paroda (0)

vstt.lt nuotr.

vstt.lt nuotr.

Žagarės regioninio parko lankytojų centro bibliotekėlėje vyksta klubo „Švėtė“ rankdarbių parodą. Joje pristatomos Laimos Rimeikienės įvairiausiais raštais išmargintos kojinės ir pirštinės, Janinos Kazlauskienės suvenyrai, Aldonos Nugarienės megzti vaikiški batukai, Irenos Merkelienės vašeliu nerti papuošimai kiaušiniams, nerti dubenėliai, vaikiški batukai, Juzės Vainonienės grybukai ir riešutai, klubo meno vadovės Romos Stankienės šiaudiniai dirbiniai, klubo pirmininko Juozo Kazlausko įamžintos linksmos žagariečių akimirkos. Paroda veiks iki gegužės 3 d.

Žagarės neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių klubas „Švėtė“ susikūrė 2003 m. gegužės 28 d. Tai visuomeninė nevyriausybinė organizacija, jungianti Žagarės miesto neįgaliuosiuos ir pagyvenusius žmones kultūrinei veiklai, kurios pagrindiniai tikslai: populiarinti liaudies dainos ir šokio tradicijas, puoselėti lietuvių liaudies kultūrą, papročius, folklorą, supažindinti jaunąją kartą su Žagarės miesto etninę praeitį, dalyvauti miesto etnokultūrinėje veikloje, rengti susitikimus su panašiomis kultūrinėmis organizacijomis, dalyvauti renginiuose Žagarės mieste, Joniškio rajone, Lietuvoje ir už jos ribų.

Klubo pirmininkas Juozas Kazlauskas 2007 m. vasario 16 d. išrinktas į Joniškio geriausių žmonių dešimtuką, tų pačių metų spalio 25 d. gavo „Auksinio jaunimėlio užuovėjos“ nominaciją, 2011 m. vasario 16 d. už visus darbus suteiktas Mato Slančiausko laureato vardas ir paskirta premija. J. Kazlauskas savo iniciatyva yra įkūręs muziejų, kuriame eksponuojami Žagarės apylinkėse surinkti daiktai, nuotraukos, dokumentai, kurių sukaupta beveik 2000. Be muziejinės veiklos J. Kazlauskas kaupia, sistemina informaciją apie Žagarės istorinius įvykius, kultūrinius renginius, nuotraukose ar vaizdo medžiagoje įamžina svarbiausias akimirkas iš miesto gyvenimo.

Žagarės neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių klubo „Švėtė“ nariai ne tik koncertuoja, bet ir užsiima įvairiausiais rankdarbiais.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *