Panevėžio rajone vyks vakaras „Lietuvos istorinė atmintis” (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Balandžio 18 d. 16 val. Naujamiesčio kultūros centre – dailės galerijoje (S. Nėries g. 14, Naujamiestis, Panevėžio raj.) vyks  vakaras „Lietuvos istorinė atmintis“. Lietuvos universitetų moterų asociacija (LUMA) drauge su XXVII knygos mėgėjų draugija pristatys projektą „Pietryčių ir kitų Lietuvos regionų sociokultūrinių problemų mažinimas”.

Šiame projekte atsispindi Lietuvos universitetų moterų asociacijos siekis skatinanti švietimo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą mokymosi veikloje, telkti juos kultūros sklaidai regionuose, tautinės tolerancijos ugdymui, tautinių tradicijų išsaugojimui. Didelis dėmesys skiriamas valstybės institucijų ir tautinių mažumų bei visos visuomenės glaudesniam bendradarbiavimui. Lietuva yra daugiakultūrė valstybė, todėl keliamas tikslas padėti visuomenei suprasti kartu gyvenančių tautų papročius. Švietimas, pažinimas, dialogas – tai kertiniai atviros, tolerantiškos visuomenės akmenys.

Laimonas Inis „Sakmė apie Gervių tiltą“

Laimonas Inis „Sakmė apie Gervių tiltą“

Vienas iš projekto tikslų įgyvendinimo pavyzdžių bus rašytojo, žurnalisto, redaktoriaus Laimono Inio pristatoma knyga „Sakmė apie Gervių tiltą“. Naujojo romano pristatymą palydės Trakų karaimų metraštininkas Romualdas Tinfavičius, dainų atlikėja Rima Kazėnienė ir skaitovė Vilmą Urniežiūtė. Pats rašytojas pasidalins žiniomis apie lietuvių ir kitų tautų bendrystę, plačiau pristatys  sakmes ir legendas. Renginyje bus proga dar kartą išgirsti istorijas, kaip Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės kunigaikštis Vytautas Didysis (1392 – 1397) iš Krymo į Lietuvą atvedė karaimus. Šios tautinės bendruomenės istorija Lietuvos žemėse prasidėjo nuo maždaug 380 šeimų, apsigyvenusių Trakų apylinkėse, o vėliau paplitusių Biržuose, Pasvalyje, Naujamiestyje, Upytėje.

Romualdas Grigas „Nutylėtų tiesų sakymas“

Romualdas Grigas „Nutylėtų tiesų sakymas“

Apie lietuvių tautos kelią, išlikimą, bendravimą su tautinėmis mažumomis kalbės ir naujausią savo knygą „Nutylėtų tiesų sakymas“ atvers akademikas Romualdas Grigas. Pasiremdamas ilgamete sociologo, tautotyrininko ir istorijos filosofo patirtimi, autorius lietuvių tautos ir jos valstybės kelią vaizduoja ne visai tradicinį. Autorius bando surasti, suprasti ir „kitu kampu“ pažvelgti į lietuvių istoriją, įžvelgtas spragas, atskleisti tas tiesas, kurios, jo nuomone, yra ypač jautrios ir skaudžios mūsų šalies praeičiai bei dabarčiai.

Be prasmingo projekto ir naujų knygų pristatymo, renginyje taip pat bus paminėta Pasaulinė kultūros diena, kalbėta apie taikos Vėliavos reikšmę žmonijai. Kartu su jau minėtais autoriais ir atlikėjais vakaro metu taip pat dalyvaus poetas Aleksandras Zajančkauskas,  Lietuvos universitetų moterų asociacijos narės, XXVII knygos mėgėjų draugijos nariai, svečiai  iš Kauno, Vilniaus, Trakų, Panevėžio. Renginį „Lietuvos istorinė atmintis” ves ir svečius kalbins projekto vadovė Lietuvos universitetų moterų asociacijos prezidentė Dalia Poškienė ir Naujamiesčio kultūros centro direktorė Vigyta Dumbrienė. Susitikimo organizatoriai kviečia atvykti bendruomenės narius, moksleivius ir visus besidominčius Lietuvos istorija, literatūra bei lietuvių ir kitų tautų darniu sugyvenimu.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: