Palangoje antrąją šv. Velykų dieną vyks margučių ridenimo čempionatas (0)

Palanga.lt nuotr.

Palanga.lt nuotr.

Antrąją šv. Velykų dieną, pirmadienį, Palanga pakvies pramogauti – jau tapo tradicija, kad Jūratės ir Kastyčio skvere ties jūros tiltu vienos iš gražiausių pavasario švenčių proga kasmet vyksta margučių ridenimo čempionatas. Žadama ir daugiau pramogų: visi norintieji bus kviečiami dalyvauti tvirčiausių, gražiausių margučių rinkimuose, taip pat savo sėkmę galės išbandyti dalyvaudami įvairiose atraktyviose rungtyse.

Tad pirmadienį Palanga visus pakvies pakilti nuo vaišėmis apkrautų stalų ir pasinerti į šventines linksmybes, vykstančias gryname ore. „Raginame visus nepatingėti ir ateiti į Jūratės ir Kastyčio skverą, kur skambės gera muzika, visų lauks daug atrakcijų, konkursų ir be abejo – prizai bei siurprizai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovas Tautvydas Lubys. 

Antrąją šv. Velykų dieną 13 val. Jūratės ir Kastyčio skvere ties jūros tiltu prasidės margučių ridenimo čempionatas – pramogautojai savo sėkmę bus kviečiami išbandyti, ridendami margučius specialiai įrengtu 15 metrų ilgio ridenimo taku. Šventės rengėjai jau pasirūpino didžiulėmis pintinėmis bei jų turiniu – šokoladiniais gardėsiais, kurie kaip prizai atiteks geriausiems ridentojams.

Atrakcijų šią dieną numatyta ir daugiau: norintieji galės varžytis tvirčiausio margučio rinkimuose, o nepatingėjusieji savo margučius išgražinti itin meniškai ar originaliai bus kviečiami dalyvauti gražiausio margučio rinkimuose. Vertinimo komisija bus sudaryta iš įvairaus amžiaus pramogautojų, antrąją šv. Velykų dieną ateisiančių į Jūratės ir Kastyčio skverą.

Šventinę nuotaiką kurs Jūratės ir Kastyčio skvere skambanti muzika, o visi norintieji bus kviečiami išbandyti savo jėgas įvairiose linksmose rungtyse. „Kviesime pasivaržyti, kas greičiau atneš margutį šaukšte, sudalyvauti ir kitose įdomiose varžybose, bus rungčių, skirtų ne pavieniams pramogautojams, o šeimos – tėvams ir vaikams“, – sakė T. Lubys.
Šventinė nuotaika tvyros ne tik Jūratės ir Kastyčio skvere – Velykoms pasidabinusi ir J. Basanavičiaus gatvė. Populiariausios kurorto alėjos pradžioje palangiškius ir kurorto svečius pasitinka dviejų metrų aukščio gintarinis margutis, kuriam papuošti prireikė net 15 kilogramų gintaro. O paėjėjus J. Basanavičiaus gatve link jūros, galima išvysti Margučių alėją. Devyni įspūdingo dydžio margučiai, kurių kiekvieno aukštis – 2 metrai, o skersmuo – 1,4 metro, šiemet kviečia nužengti į praeitį ir pasižvalgyti, kaipgi kurortas atrodė prieš keliasdešimt ar net prieš šimtą metų – vienspalviai margučiai padabinti senosios Palangos vaizdais. Senojo kurorto ekspozicija tapusioje Margučių alėjoje galima išvysti ne tik architektūrinių objektų, gamtos ar paplūdimio vaizdų, bet ir kasdienio palangiškių gyvenimo akimirkų. 

Šv. Velykų nuotaiką skleidžia ir visai šalia J. Basanavičiaus gatvės, garsiojoje viloje „Anapilis“ įsikūręs Palangos kurorto muziejus – čia eksponuojami keramiko Jono Grundo sukurti bei muziejui padovanoti margučiai. Keraminiais šv. Velykų simboliais galima pasigrožėti muziejaus fojė. Pasak Palangos kurorto muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkės Audronės Levickytės-Bumbulienės, įspūdingi, nuo pusės centimetro iki aštuonių centimetro dydžio margučiai sužavės kiekvieną, privers sustoti, nusišypsoti ir pasigrožėti.

Linksmybėmis Palanga vilios ir trečiąją šv. Velykų dieną – trečiadienį nuo 19 val. Moksleivių klubo salėje folkloro ansamblis „Mėguva“ kviečia rinktis visus, norinčius smagiai pasišokti. „Tai bus liaudiškų šokių vakaronė su bretanišku atspalviu – kadangi turėsime svečių iš Bretanės, jie pamokys šokti bretaniškus šokius, mes pakviesime pašokti lietuviškus. Vakaronėje laukiami kuo įvairiausio amžiaus šokėjai. Beje, raginame atsivesti ir porininką – juk vienam šokti nesmagu“, – šypsojosi „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė.
Smagiai atšventusi šv. Velykas, kitą savaitgalį Palanga taip pat kvies pramogauti.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: