„Baltosios pirštinės“ per ketverius metus patikrino daugiau nei 2000 galimų rinkimų pažeidimų (0)

„Baltosios pirštinės“ nuotr.

„Baltosios pirštinės“ nuotr.

Lietuvoje vykstančių rinkimų skaidrumu besirūpinanti visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ per ketverius veiklos metus gavo daugiau nei 2100 pranešimų apie galimus pažeidimus. 300 iš jų perduoti tirti Vyriausiajai rinkimų komisijai, 200 vietinėms apylinkių komisijoms. 100 pranešimų buvo sprendžiami su policijos pagalba. Per visą organizacijos veiklos laikotarpį rinkimų įstatymo pažeidėjams skirta virš 50 administracinių baudų, pradėta virš 20 ikiteisminių tyrimų.


Dauguma „Baltųjų pirštinių“ fiksuojamų pranešimų susiję su neteisėta ar neteisingai pažymėta politine reklama. Pasitaiko ir nemažai neleistinos rinkiminės agitacijos atvejų. Paskutinieji keli rinkimai išsiskyrė ir rinkimų komisijų darbo pažeidimais.

„Per mūsų veiklos metus pavyko pelnyti ne tik rinkėjų, bet ir valstybinių institucijų pasitikėjimą. Esame nešališki tiek partijų, tiek politikų atžvilgiu, atsiskaitome šalies piliečiams. Jie supranta ir vertina mūsų pastangas, dažnai būname pirmąja organizacija, kuri informuojama iškilus abejonių dėl vienokių ar kitokių veiksmų teisėtumo“, teigia organizacijos vadovė Marija Šaraitė.

Organizacijos atstovai džiaugiasi, kad per jos gyvavimo laikotarpį pavyko užmegzti tvirtus ryšius su Vyriausiąja rinkimų komisija, kuri savanoriams suteikia stebėtojų pažymėjimus, dalinasi informacija, kviečia į savo mokymus. Vyksta ir nuolatinis bendradarbiavimas su policija, kuri padeda apmokyti savanorius, dalinasi informacija, tikrina informaciją apie galimus pažeidimus.

„Ateityje planuojame aktyviau dirbti politinės reklamos ir politinių kampanijų finansavimo srityje, kur vis dar slypi daug korupcijos. Kita nuolatinių veiklų pusė yra pilietinės visuomenės stiprinimas, tad tarp rinkimų toliau dirbame stiprindami jaunų žmonių pilietiškumą, didindami visuomenės nepakantumą korupcijai“, teigia M. Šaraitė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: