Šimtai paukščių taps „Lietuvos ambasadoriais“ (2)

Projektas pauksciai ambasadoriai_am.lt

am.lt nuotr.

Kasmet milijonai Lietuvos paukščių migruoja į įvairias Europos šalis, Aziją, nemažai jų pasiekia Afrikos žemyną. Tai savotiški mūsų šalies ambasadoriai. Dalis migruojančių sparnuočių ant kojų turi žiedus – lietuvišką „pasą“ su Kauno zoologijos muziejaus adresu. Lietuvoje paukščiai žieduojame jau beveik 90 metų.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejui Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus pradeda įgyyvendinti projektą „Paukščiai – Lietuvos ambasadoriai“. Projekto metu 2017–2018 m. visuose etnografiniuose Lietuvos regionuose spalvotais žiedais lizduose planuojama žieduoti 200 vnt. (po 100 vnt. kasmet) saugomų paukščių rūšių: juodųjų gandrų, mažųjų erelių rėksnių, juodųjų ir rudųjų peslių, jūrinių erelių, žuvininkų jauniklių. Projekto rengėjai juos vadina „specialiaisiais ambasadoriais“. Dešimčiai šių paukščių taip pat uždėti GPS siųstuvai. Per palydovinį ryšį bus stebima siųstuvus turinčių paukščių migracija ir tai bus matoma viešai.

Šis projektas padės daugiau sužinoti apie saugomas paukščių rūšis, paukščių migraciją, jos metu tykančius pavojus, apsaugos priemones. O svarbiausia – kartu su paukščiais bus garsinamas Lietuvos vardas pasaulyje, tai bus puiki dovana mūsų valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus proga.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Svajuko dramblionė:

    Suprantu, kad esame egoistai, užkraudami giesmininkams papildomą svorį, dėl kurio jie labiau už kitus pavargsta kelionėje, tačiau kaip čia egoistui nepasvajojus, čia dar labiau mažylius išnaudojus….
    O jeigu būtų būdas į tą žiedą įrašyti kokios nors melodijos atkarpėlę – gal himno, gal regionui būdingos liaudies dainos, ar pačios seniausios tautosakos – pvz., mįslę, priežodį ir pan… kad senųjų žodžių priegaidės gražiai girdėtųsi.. O gal ir pokštų: pagauna tų kraštų paukštininkai tokį paukštelį, o iš jo žiedo pasklinda haudūjūdū, sveikučiai 🙂

  2. jurgis:

    a tai čia tie ambasadoriai, kuyrie šiandien suskrido pas Dalytę?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *