J. Vaiškūnas. Ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga apgins valstybinę kalbą? (video) (41)

Ramūnas Karbauskis, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) triuškinančiai laimėjusi 2016-ųjų metų Seimo rinkimus ir sužadinusi daugelio viltis, kad Lietuvos politikoje pagaliau ką nors gali pradėti reikšti valstybės ir Tautos ateičiai neabejingų paprastų Lietuvos piliečių balsai ir siekiai, išgyvena neeilinį išbandymą.

Seimo rinkimus laimėjusios partijos paskirtas Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis meta iššūkį partijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui.

S. Skvernelis atvirai ir demonstratyviai stoja prieš jį į Lietuvos premjero postą atvedusio LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio asmenybę bei LŽVS programą. Ir daro jis tai sąmoningai griaudamas savo bendražygių – dabartinių Seimo narių ir Ramūno Karbauskio, Eugenijaus Jovaišos ir Povilo Urbšio iniciatyvą, kurią aktyviai palaikė ir dabartiniai Seimo vadovai Viktoras Pranckietis bei Rima Baškienė, ir kuri buvo viena iš sėkmių, atvedusių LVŽS į Seimo rinkimų pergalę.

Iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“ prie VRK | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Iniciatyvinė grupė „TALKA: už Lietuvos valstybinė kalbą“ prie VRK | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Ši iniciatyva tai visuomenininkų iniciatyvinės grupės „TALKA už Lietuvos valstybinę kalbą“ surinkusios bemaž 70 000 Lietuvos respublikos piliečių parašų teikiamas Lietuvos respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma nelietuviškus vardus ir pavarde Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose rašyti ir nevalstybine kalba, nelietuviškais rašmenimis, bet ne vietoj įrašo valstybine kalba  o kitų paso įrašų skyriuje, arba kitoje tapatybės kortelės pusėje.

Andrius Kubilius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Andrius Kubilius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

S. Skvernelis, nepaisydamas LVŽS partijos rinkiminių nuostatų ir savo bendražygių, pamindamas Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Vyriausiojo Administracinio Teismo nutarimus, demonstratyviai parėmė konservatorių Andriaus Kubiliaus alternatyvius siūlymus, priešingus Konstitucijos 14 straipsniui ir prieš rinkimus deklaruotoms LVŽS vertybinėms nuostatoms. Nors koalicijos taryboje buvo nutarta kol kas nesvarstyti kaimyninės valstybės primesto vardų ir pavardžių rašybos klausimo, S. Skvernelis pats asmeniškai ėmė rinkti parašus po Andriaus Kubiliaus „Gegužės 3-iosios“ seimo narių grupės vardu parengtu įstatymo projektu, kuriuo siekiama iki  šių metų gegužės 3 d., Abiejų Tautų Respublikos istorinio atminimo garbei, įteisinti piliečių vardų ir pavardžių rašybą asmens dokumentuose atsisakant įrašo valstybine kalba.

S. Skvernelio įtaigojami po A. Kubiliaus projektu parašus padėjo 22 LVŽS frakcijos Seimo nariai. Portalo Alkas. Lt žiniomis, dalis šių Seimo narių, kurie pasirašė po Kubiliaus projektu. šiandien jaučiasi premjero suklaidinti ar net išduoti, kadangi frakcijos skaldyti nesiekė.

Galiausiai šis provokacinis, jei ne atvirai išdavikiškas S. Skvernelio elgesys leido LVŽS oponentams,  surinkus 70-ties Seimo narių parašus balandžio 4 d. Seime įregistruoti Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą siekiantį įteisinti asmenvardžių įrašus oficialiuose Lietuvos Respublikos dokumentuose nevalstybine kalba.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kol kas nematyti LVŽS vadovybės reakcijos viešoje erdvėje dėl šių jų Vyriausybės vadovo ir LVŽS frakcijos narių Seime demaršo. Susidaro įspūdis, kad LVŽS vadovybė  yra tarsi paralyžuota. Belieka tikėtis, kad arba šis įspūdis klaidingas, arba, kad paralyžius laikinas. S. Skvernelio veiksmai LVŽS vadovybei nepalieka kito pasirinkimo kaip tik aktyviau imtis Seime svarstyti prieš rinkimus palaikytą „TALKOS už už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvą.  Pasak politologijos ekspertų, tapatinimasis su konservatorių ir liberalų nuostata valstybinės kalbos atžvilgiu reikštų daugumos LVŽS rinkėjų lūkesčių išdavystę ir valdančiosios daugumos žlugimo pradžią. Kita vertus, nepartiniam Skvernelio ir Ko blokui tai taip pat būtų politinės karjeros pabaiga. Tikėtina, kad prisišvartavę prie konservatorių ir liberalų, priešrinkiminėms LVŽS vertybėms abejingi skvernelininkai bus atlikę savo juodą darbą ir netrukus taps TS-LKD valdančios grupuotės krumpliaračių atidirbusiu tepalu, saviems ir svetimiems smirdančiu politiniu lavonu, kurį kuo greičiau palaidoti būtų kiekvieno žmogaus natūrali priedermė. 

Ar yra vilties, kad šis Seimas atsispirs valstybinės lietuvių kalbos išdavikų arba (ir) nesusipratėlių spaudimui? Taip, tokia viltis yra – jeigu  iš letargo miego atsibus LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis bei jo artimiausi bendražygiai, grįždami prie LŽVS, o ne jų oponentų primestos politinės darbotvarkės Tik toks veikimas gali sustabdyti  ne tik LŽVS, bet ir visos valstybės dreifą į niekur. Čia kaip krepšinyje, – jei komandos vedlys pavargo ir žaidimas ėmė nesiklijuoti, tai kažkas iš komandos narių turi jį pavaduoti ir imtis vedlio vaidmens. Kol yra kas geba savo pavyzdžiu įkvėpti ir įtikinti, žaidimas toli gražu dar nėra pralaimėtas, nepaisant prasto pradinio rezultato. 

Šiandien iškilo grėsmė  visai  LVŽS sėkmei. Ar tikrai kelios nelietuviškos raidelės Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose gali ką nors nulemti? Taip, ne tik gali, bet ir nulems. 70 000 piliečių parašų, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo nutarimų bei išaiškinimų, Vyriausiojo administracinio teismo sprendimų, tarptautinių teismų sprendimų, Lietuvos Respublikos Prezidentės aiškiai išreikštos nuostatos valstybinės kalbos atžvilgiu, galų gale Lietuvos saugumo ir žvalgybos institucijų išvados įžūlus nepaisymas – tai tiesus kelias į sumaištį valstybėje ir piliečių nepasitikėjimą naująja valdžia.  Kas paspaudė mygtuką dėl šios sumaišties kėlimo ir vyriausybinės krizės eskalavimo artėjant vasarai?

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis yra pareiškęs, kad „vertybiniais klausimais“ LVŽS ne tik nekels reikalavimų užimti vieningą poziciją savo koalicijos partneriams, bet jos nereikalaus ir iš nelabai vienalytės LVŽS partijos narių… Tačiau S. Skvernelis pasirinko niekur nevedančio diktato ir šantažo bei vertybinio nihilizmo kelią. A. Kubiliaus pastūmėtas, valstybinės lietuvių kalbos temos jis griebėsi kaip įrankio LŽVS frakcijos skaldymui. Tad liberalai, didžioji dalis socialdemokratų, dalis konservatorių, ir visa tomaševskinė Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) su didžiausiu džiaugsmu dalyvaus tokiame lošime, juoba, kad tų partijų vadai savo partijų viduje liberalizmo žaidimų nežaidžia ir laikytis partijos vadovybės nurodymų reikalauja griežtai.

***

TALKOS iniciatyvinės grupės nario R. Karbauskio nuomonė apie visuomeninės piliečių iniciatyvos svarbą išsakytą 2015 m. rugsėjo 15 d. kuomet VRK nusprendė išduoti parašų rinkimo lapus inciatyvinei grupei „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą:

„TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės narys akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša 2015 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Seime pristato As­mens ta­pa­ty­bės kor­te­lės ir pa­so įsta­ty­mo projektą | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

„TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės narys akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša 2015 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Seime pristato As­mens ta­pa­ty­bės kor­te­lės ir pa­so įsta­ty­mo projektą | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Pi­lie­čių ini­cia­ty­vi­nės gru­pės „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ at­sto­vo, akademiko, dabartinio Seimo Mokslo ir šveitimo komiteto pirmininko Eugenijaus Jo­vai­šos kalbą pasakyta šių metų lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Seime pristatant „TALKA: už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės bemaž 70 ooo piliečių teikimu As­mens ta­pa­ty­bės kor­te­lės ir pa­so įsta­ty­mo Nr. XII-1519 5 straips­nio pa­kei­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­tą Nr. XIIP-3796:
 

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

41 komentaras

 1. Arūnas:

  Viltis miršta paskutinė. Jei globalistai ir pasiektų antilietuviško įstatymo svarstymo ar net priėmimo, lieka viltis, kad Prezidentė pasakys savo NE.

 2. Esame tvirta, atspari, sena (ir tuo seniausiai nuodėmę, kaip nuodėmę Žodį Žemėje įsivardinusi) Tauta.
  Lygiai skirtingi: nuodėmės, pasiekimai, nusikaltimai, atradimai, banditizmas ir TALKOS…
  Visai tai gyvoji esatis.

  Brukalus bet kuriuos atlaikys; “graždanką” kiriliucinę pergyveno Tauta, pergyvens ir “kirkillLLandsbergizmus”
  kubile, su kubilu, ar be. Svarbu, kad – kopūstų išvis būtų, duonos, na dar ko smagiau sočiau balandžio 21 d.
  Velykų dieną – lietuvišką, nepajudinamą. O ką svetimatikiai, ar svetima”gramatikiai” b o v y j a s i – tai tik jų dėžei,
  tad dėžininkus ar “boxininkais” ar “ящikininkais” s u a n g l i n t a i ar a p s i r u s i n t a i vadint gali kiek nori
  …įtakos Jorei jokos nei turėjo, nei turės. IR LVŽS čia kažkaip nei šis nei tas, o kas (nebent irgi Velykas savo
  pripažįsta, o ne žydų, musulmonų, kataltikių kitatikių) ..likau dar apskliaudęs. Nes jei išleisi iš skliaustų, –
  tai kaip mat visa Lietuva grįš, – ir GYVENT išsyk pradės čia 🙂 o tai baugu… susistumdysim dar iš gerumo
  – savitumo.
  Kada nors, be nuodėmių sau, Žodžiui, raštui – K A L B A I

 3. iš provincijos:

  Ačiū p. J. Vaiškūnui už tvirtą žodį. Kuo daugiau turi pasisakyti inteligentų, jei reikės, atvyksime ir iš kitų miestų į mitingus prie Seimo. Mums labai labai rūpi kalba, tai daug svarbiau nei kiti šalies reikalai. Jei mes šį kartą pralaimėsime, tai tada pralaimėsime visur. Sėkmės ir sveikatos Jums.

  • Žemyna:

   O čia tai teisingai – organizuokitės, sekite darbotvarkę ir būkite pasirengę bet kada suvažiuoti.
   Budėsime prie Seimo ir vyriausybės, kad negalėtų nei įeiti, nei išeiti, kiekvienam iš mūsų į akis nepažvelgę…

 4. pensininkas:

  Kubilius ir Skvernelis lietuvių kalbos išdavikai, kuriems pirmiausia rūpi ne Tautos išlikimas, o individualūs materialiniai dalykai.

 5. Žemyna:

  Seime pavasaris,
  o pavasarį ne tik varlės, nuo šiol – ir seimūnai su premjeru QWXi –
  ruošiasi iškilmingai įteikinėti pirmuosius QWXinčius lietuviškus pasus…

 6. Aistis:

  Lyg ir suvalkietis, lyg ir grynas lietuvis, bet milicinink- atsiprašau – policininkiško mąstymo pataikūnas, padlaižys, siekantis Lenkijos ordino, Saulius Skvernelis purvinais batais praido po Lietuvos valstybės ir tautos valdas, kaip po savo iš tautos turtų prisivogtą dvarą. Kiaulei – ir po ąžuolu malonu pasiknisti, kad tik gilių suradus paėsti. Tad negi LIETUVIŲ TAUTAI tokią PRAPLIKUSIĄ DEGLĄ KIAULĘ REIKIA KĘSTI? Ar neturi Tauta padoresnio pasirinkimo?

 7. Teisingas sprendimas yra toks:
  http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx…
  “teisėjų kolegija konstatuoja, kad pareiškėjų ir jų dukros teisės gali būti ginamos jų reikalavimą tenkinant tik iš dalies, t. y. įpareigojant atsakovą A. G.-M. išduodamo Lietuvos Respublikos paso kitų įrašų skyriuje asmens vardą ir pavardę įrašyti ir nelietuviškais rašmenimis bei nesugramatinta forma (A. G.-M.)”

  • Žemyna:

   Kodėl tik iš dalies? Mažos šalies 2-kalbiai pasai padarė tai, ko sau neleidžia nė viena Vakarų šalis – į visaverčius standartinius valstybės pasus neįsileidžia jokio svetimo rašmens, originalą atkartoja tik tiek, kiek jo raidės atitinka tos šalies vartojamą raidyną.
   2-kalbiame pase pilietis turi ne tik valstybine kalba parašytą savo pavardę (o tai apsaugo nuo sunkumų naudojantis pasu šalies viduje), bet dar ir paliudijimą valstybės vardu, jog abu pavardės įrašai liudija tą patį asmenį (todėl jam atkrenta visi biurokratiniai ir finansiniai rūpesčiai, kurių turi, kai pase nėra įrašo pvz. lietuvaitę vedusio vyro šalies kalba)
   Taigi, latviai pralaužė ledus, o mes arba paseksime jais ir kartu juos paremsime, ar ir vėl kapituliuosime prieš kaimynės spaudimą. Ir vėl jos šantažuojamas „elitas” pasirūpins savimi, bet ne Tėvyne.
   Prastai, kai neturime elito, kuriam joks šantažas nebaisus, kuris nepuls QWXėti iš baimės, kad tik neišryškėtų, ko DAR yra prižadėjęs, ko dar yra pridirbęs.

   • Kemblys:

    Ko maivaisi, ‘Žemyna’, dėl kelių raidžių?
    Tau juk nusispjauti ant lietuvių kalbos:
    ,,standartinius, originalą, biurokratiniai ir finansiniai, kapituliuosime, šantažuojamas, elito, šantažas…’

 8. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  14 straipsnis (v_i_s_i_e_m_s)
  Valstybinė kalba – lietuvių kalba.
  ___________________________
  Q, w, x ir kt. nedera su konstitucija.

 9. Juozas P.:

  Paradoksas, ir net ne vienas:

  – Gabrielius Landsbergis, pasisako už W. Argumentuoja savo prosenelio Jablonskio autoritetu.
  – Toji nelemta W anksčiau ar vėliau NEIŠVENGIAMAI ateis, nebent jei artimiausiu laiku išstosim iš ES
  – Aistringieji polonofilai, nori jie to ar nenori, pila vandenį ant Putino malūno, skaldančio ES vienybę.
  – Kovoje prieš W naudojami grynai bolševikiški štampai – nedaug trūksta iki tautos priešų, o juk už ar prieš W kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę

  etc

  ;

 10. Diedas:

  Dešova(Kembly, acparašau) karabaso viešųjų ryšių akcija. Turi daugumą seime, ir ne tik, bet kriuksi kiaulių komunistų maldelę Kūūūūbyyyyylius kaltas. Atsiskyrėlis Skvernelis neklauso. Ima juokas iš šito pasakoriaus.
  Labai įdomiai gaunasi. Kur tik valstiečiai prikiša nagus, viskas pasisuka Lietuvos nenaudai.
  Kova su alkoholizmu igyja pagreitį, alaus prekyba sumažėjo 20 proc. Bet liaudis geria daugiau ir aršiau. Turintys priklausomybę perėjo prie degtinės, ji mažiau brango ir reklama liejasi laisvai.
  Dar neseniai buvo absoliučiai draudžiama azartinių lošimų reklama.Atėjo į valdžią vastiečiai – prašom reklamuokitės kas tik pinigų turit. Lošt, pasirodo, nieko bloga.
  Buvo viltis, kad bet kokias moralės normas ir savigarbą praradusias televizijas ir informacinius portalus valdantieji bandys sutvarkyt, bet “bandymas” pateiktas tokia forma, kad bet kokį pasipriešinimą Lietuvos dergimui reikia ilgam užmiršt.
  Buvo pažadai apie emigracijos stabdymą. Neteko girdėt, kad valsiečiai būtų pritraukę nors vieną darbo vietas kuriantį investuotoją. Atvirkščiai. keldami mokesčius, jaunają kartą veja iš namų.
  Visais atvejais karabasas nekaltas. Aplinka kalta. Priedo Kūūūūbyyyylius ir netikri valstiečiai.

 11. Gražina:

  Išlindo yla iš maišo! už tokį elgesį Skvernelį verta nušalinti nuo posto ir ruošti jam apkaltą. Kalba turi būti trumpa – išdavikų mums NEREIKIA!

  • Aš irgi manau, kad Jei ponas Skvernelis neatsitokės, tai ir bus jo pabaigos pradžia.

  • Žemyna:

   Situacija, sakyčiau, kvepia šizofrenija.
   Tie, kas turi būti Konstitucijos garantas, kas priesaiką davė ją saugoti, ignoruoja ją lyg bereikšmį popierių, ar ir puola.
   Jaunasis Landsbergis atėjo į Seimą atimti iš lietuvių k. jos konstitucinį statusą, kuris buvo įtvirtintas, kai jo senelis Seimui vadovavo.
   Jei atkreipėte dėmesį, gal prieš 10-metį Anglijoje vyko diskusijos dėl rašybos moderninimo. Ne abėcėlę keisti siūlė, o tik rašybą pertvarkyti, kad ji labiau atspindėtų žodžio skambesį, kad nebūtų žodyje raidžių tris kartus daugiau, negu garsų… Tačiau tie, kas profesionaliai supranta rašybos, raštvedybos taisyklių stabilumo svarbą, pastatė „pažangiuosius” į vietą.
   Karbauskis, deja, nepažįsta žmonių, neturi nuojautos, jei aplink jį susidarė tokia „nevielka, ale bardzo požondna kompanija”…
   Seime neturėtų ilgiau užtrukti nė vienas, kas pasirašė, pabalsavo už ką nors tokio, kas pažeidžia Konstituciją, kas kelia grėsmę šalies vientisumui. Kaip iki to apsileidom, kad iš kadencijos į kadenciją ten sėdi ne Konstitucija, o savo interesais besivadovaujantys. O kiti dar ir į EP siunčiami – paskatinami už nuopelnus 🙁
   Iš tribūnos ne vienas jų garsiai kaltino tarpukario, karo, pokario išdavikus.
   Tie tada bent iš realios baimės dėl savo ir artimųjų gyvybės išdavė ar parsidavė. Ne vieną kankinimais privertė išduoti, ar į galvą įremtu ginklu. O mūsų seimūnai – kas juos verčia taip elgtis? Gal irgi yra taip kankinami, gąsdinami – būtent mirtimi? O dar rimtesnio pavojaus atveju – ar jie galėtų vienas kitu pasikliauti, nebijoti vienas kitam nugarą atsukti, tie mūsų išrinktieji, patys geriausieji ir protingiausieji iš mūsų?

 12. Žemyna:

  Kiek valdžioje turime profesorių Mažiulių? 🙁
  Jis žino, jog ant visų žiedų bitė tupia, bet ne iš visų medų ima…
  Ko gero, tie 70 pasirašiusių yra iš tų, kas vėliau akutėm klapsi, varto ir teisinasi, jog nesuprato, už ką pasirašė, balsavo, ar dar ką nors padarė…
  O partijų „švyturiai” apskritai iš tų baudžiauninkų, kur susilenkę vaikšto, kad ponui būtų patogiau lazda jų nugaras vanoti…

 13. Peteris:

  Kubiliaus sūnus įdarbintas Varšuvoje / google agentūroje / . A.Kubilius išvarė tautininkus su Songaila iš konservatorių partijos už pasipriešinimą partijos vadovybės vedamai prolenkiškai politikai. S.Skvernelio antros žmonos pavadė S k v e r n e l ė ,tai irgi daug pasako. Abu yra liberalių pažiūrų . Konservatoriai S. Skverneliu pasinaudos ir išmes.Kubilius turi surinkęs 19 TS seimo narių parašų. Taigi reikia organizuotis ir pasipriešinti atikonstituciniam projektui.

 14. Neužmirštuolė (pažaliavusi):

  Vis dar tikiu R. Karbauskiu, P. Urbšiu, E. Jovaiša. Gaila myriop palaidotų gražių sumanymų Tautinio kostiumo metais, liūdna, kad Lietuvių kalbos kultūros metais užmirštas Maironis, Justinas Marcinkevičius, Marcelijus Martinaitis. Sujaukė protą nedorėliai. Būtų nedovanotina, jei TALKĄ ir tuos 70 tūkst. pasirašiusiųjų paniekintų ir Prezidentė, neretai stojusi ginti KALBOS. O Autoriui Jonui ir prof. Alvydui Butkui nepaprastai DĖKUI už Tėvynę Lietuvą.
  Kažką darykit, žmonės… mėgo raginti Poetas.

 15. Žmogus:

  Manau, kad už tai reikia Skverneliui apkaltą

 16. Aš kaip suvalkietis, iš Marijampolės, galiu pasakyti štai ką: Suvalkija nuo 1807 metų buvo Varšuvos kunigaikštystės dalis. Varšuvos kunigaikštystę įkūrė Napoleonas ir jis suvalkiečiams panaikino baudžiavą. Nuo to laiko Suvalkijoje atsirado daug pasiturinčių ūkininkų( daugiau niekur tokių, kitur Lietuvoje nebuvo). Suvalkiečiai atkūrė Lietuvos valstybę. t.y – Basanavičius, Kudirka ir kiti. Jablonskis lietuvių kalbos tėvas ir jos atkūrėjas. Kudirka sukūrė Lietuvos himną. Suvalkija davė Lietuvai daug sportininkų ir muzikantų ir vienintelį Lietuvos kosmonautą – Rimantą Stankevičių. Taigi manote, kad be suvalkiečių Lietuvos šiandien nebūtų, o jūs mus visaip įžeidinėjat ir žeminat. Mes suvalkiečiai ramūs žmonės, bet reikalui esant galim paimti ir atsiskirti nuo Lietuvos – tam turim istorinių teisių., juolab,kad mūsų regiono pavadinimas kilęs nuo lenkiško Suvalkų krašto. Taigi nelieskit mūsų ir mes neatsiskirsim.

  • !!!:

   Šiaip tai gražiau būtų jei męs save vadintume sūduviais o ne suwalkais…

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Dėl vienintelio kosmonauto – lietuvio, tai čia Jūs tikrai užlenkėte nepasidomėję. Yra Rusijoje lietuvis kosmonautas Aleksejus JELISEJEVAS (lietuvis KURAITIS) ir dar vienas kosmonautas Amerikoje, parašyta knygoje PASAULIO LIETUVIAI: ŠLOVĖ IR GĖDA: “Karolis J. Bobko ir Aleksejus Jelisejevas (Kuraitis) – vieninteliai lietuviai, buvę kosmose, ir Rimantas Stankevičius, kuriam nedaug trūko /.
   Taigi NEUŽMIRŠTUOLĖ berods bus užmirštuolė, nežiniukė, kaip ir visi tie, kurie tą masonų ženklą užsisega. Nebūkite gėdingais plagiatoriais. Lietuva turi savo ženlus.

  • Pikc:

   Jargau, ką tas “justinas” rūko? 😀

  • Valentinas Šapalas:

   Kokus čia vėjus gaudai, ar jau visai pablūdai. Apie kokį atsiskyrimą čia pliurpi, ir apie kokias istorines teises ? Ir nuo kada pačiam Suvalkai ar visas kraštas tapo lenkišku ? Nuo Pilsudskio palaiminto Želigovskio žygio ? Ar žinai kur yra Sūduva ir sūduviai ? Ir kuo čia dėta, prie šios temos, okupanto Napaleono sukurta Varšuvos kunigaikštystė ?

  • mintis:

   Gerbiamas Justinai,
   prajuokinot,sakau nuoširdžiai.Atgimimo laikotarpiu žinojom sūduvį Justiną,kuris vienas pirmųjų,kai dar kiti bijojo,stovėjo su savo žmonele ir vaikučiais išdidžiai laikydamas trispalvę.Nežinau ar verta tikėtis sutapimo,bet noras didžiuotis savo kraštu,sutampa.Suvalkiečiai budintiems prie objektų vežė lašinius ir maitino atvykusius,vilniečiai girdė arbata.Visi suvalkijoje kėlė trispalves,važiavo į Vilnių budėti su trispalvėmis.Vyrai giria suvalkietes savo žmonas kaip darbščias, rūpestingas lietuves,moterys- vyrus suvalkiečius,kaip rūpestingus,atsakingus lietuviškos šeimos rūpintojėlius.Tai yra pagarba darbštiems sūduviams ne kažkokia tamstos įvardinta paniekystė.Taip suvalkiečiai santūrūs, mažakalbiai,lenkai -mėgėjai dag šnekėti:)?Tai kai užkaitimas praeis,gal logiškai viską iš naujo apmąstykit.O lietuvių kalbos darkyti svetimraidžiais lietuviai neleis,apgins savo gimtąją kalbą.
   Pagarbiai.

 17. Žemyna:

  1. Lietuviams, buvusiems tvirtos savo žemės po kojomis piliečiams ir jų palikuoniams, rengiamas amžino keleivio statusas – be kalbos, be tautos, be Tėvynės. Valdžia iš anksto parengia mus migracijai – ar pagal „rūpinimosi emigrantais programą“? : (
  2. LSDP su Kirkilu priešakyje parengtasis Lietuvos abėcėlės ir pavardžių pasuose bei raštvedyboje NUTAUTINIMO projektas, prie kurio šie maloningai leido prisidėti labai jau to prašiusius Kubilių su Landsbergiu ir kt. „konservatorius“, reiškia ne ką kitą, o aktyvų prisidėjimą prie ICAO projekto, pagal kurį dokumentai leidžiami šešiomis oficialiomis ICAO kalbomis: anglų, prancūzų, ispanų, rusų, arabų ir kinų. Kitos tautos čia jau neegzistuoja.
  Jei nusileisime, kitoms ir iš tiesų neliks pasaulyje vietos – ilgainiui šios taisyklės vis labiau įsigalios ir ekonomiškai ar dvasiškai silpnesnių šalių vidaus raštvedyboje, todėl galiausiai pasaulyje liks ŠEŠIOS didžiosios tautos.
  Suprantu, kad tai gal ne taip ir svarbu kalboms, kurios yra iš kelių hibridų išsivystęs naujas hibridas. Tačiau po šia giljotina pakišamos ir seniausios, gryniausios, arčiausiai pirmosios likusios pasaulio kalbos? O kultūrinį paveldą „saugančios“ tarptautinės organizacijos nemato tame grėsmės, nesupančioja tokių šalių politikų, kad nedrįstų nė pyptelėti ta kryptimi?

 18. Žemyna:

  Štai tokį sąrašą gavau:
  1. Gabrielius Landsbergis
  2. Mykolas Majauskas
  3. Emanuelis Zingeris
  4. Mantas Adomėnas
  5. Monika Navickienė
  6. Julius Sabatauskas
  7. Dovilė Šakalienė
  8. Rasa Juknevičienė
  9. Edmundas Pupinis
  10. Ingrida Šimonytė
  11. Andrius Kubilius
  12. Kęstutis Glaveckas
  13. Virgilijus Alekna
  14. Eugenijus Gentvilas
  15. Vytautas Kernagis
  16. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
  17. Aušrinė Armonaitė
  18. Arūnas Gelūnas
  19. Gintaras Vaičekauskas
  20. Antanas Matulas
  21. Juozas Olekas
  22. Tadas Langaitis
  23. Mindaugas Bastys
  24. Gediminas Kirkilas
  25. Gintarė Skaistė
  26. Dainius Kreivys
  27. Sergejus Jovaiša
  28. Simonas Gentvilas
  29. Jonas Varkalys
  30. Algirdas Butkevičius
  31. Žygimantas Pavilionis
  32. Vitalijus Gailius
  33. Linas Balsys
  34. Aušra Maldeikienė
  35. Algimantas Salamakinas
  36. Algirdas Sysas
  37. Jonas Liesys
  38. Andrius Palionis
  39. Rimantė Šalaševičiūtė
  40. Raminta Popovienė
  41. Rimantas Sinkevičius
  42. Antanas Vinkus
  43. Kęstutis Masiulis
  44. Valentinas Bukauskas
  45. Kazys Starkevičius
  46. Irena Degutienė
  47. Saulius Skvernelis
  48. Virginijus Sinkevičius
  49. Dainius Gaižauskas
  50. Stasys Jakeliūnas
  51. Virgilijus Poderys
  52. Vytautas Bakas
  53. Guoda Burokienė
  54. Mindaugas Puidokas
  55. Zenonas Streikus
  56. Virginija Vingrienė
  57. Valerijus Simulik
  58. Robertas Šarknickas
  59. Vida Ačienė
  60. Tomas Tomilinas
  61. Raimundas Martinėlis
  62. Gediminas Vasiliauskas
  63. Rūta Miliūtė
  64. Laimutė Matkevičienė
  65. Justas Džiugelis
  66. Bronislovas Matelis
  67. Arvydas Nekrošius
  68. Kęstutis Smirnovas
  69. Aurelijus Veryga
  70. Bronius Markauskas

 19. Kaip mūsų tauta gali stiprėti, jeigu mes neturime savo valstybės ideologijos? o, kaip mes galime turėti valstybės ideologiją, jeigu mes neturime nacionalinės religijos? Mes nežinia kas esame – pagonys ar krikščionys? nekalbu apie politinę sistemą, kuri yra unikali visos Europos požiūriu. Kodėl lenkai stiprėja? todėl, kad jie turi ne tik valstybinę religiją, bet ir tvirtą,1000 metų puoselėtą, ideologiją. O mes? apie Lietuvą gal nešnekėsiu, nes gėda net kalbėti.

 20. Getas:

  Matėme sąrašą Seimo narių, kurie pasirašė dėl trijų raidžių įvedimo į mūsų raidyną. Kviečiu visus organizuoti susitikimus su savo apygardų išrinktais Seimo nariais ir ten pareikalauti atsisakyti tokių užmačių, nes tai yra konstitucijos laužymas. Jei neatsisakys, tad iškelsime atstatydinimo klausimą pasitelkiant teisininkus. Toks Kubilius ir Skvernelis silpni politikai, nes jų šis elgesys yra tarnavimas Maskvai, bet jie nepatyrę, nežino istorijos ir geopolitinių vingrybių arba yra iš prigimties servilistai- tarnauti kitiems, bet mes juos išrinkome tarnauti mūsų tautai, mūsų piliečiams.

 21. Getas:

  O kas čia vis skelbia, kad su Lenkija blogi santykiai, juk visi laisvai važiuojame ir ten apsiperkame ir pan. Kas prigalvojo terminą “Blogi santykiai” ir ko gi mes norime iš tos didesnės plotu Lenkijos, nes ji didesnė dėl to, kad užgrobė karine jėga Liublino sutartyje ir SUvalkų sutartyje apibrėžtas Lietuvos žemes. Na, tai ir reikalaukime, kad ji sugrąžintų ir atpirktų skriaudas savo kaimynei. O dabar ji net neatsiprašo už tarpukario Pietryčių Lietuvos okupaciją. Štai, kaip turi elgtis tikri valstybės vadovai, o ne servilistai – kitų tarnai. Čia yra tikrasis klausimo sprendimas santykiuose su Lenkija.
  O dabar Maskvos tarnai apsimetę prolenkiistais – LLRA kelia klausimus, kad kiršintų su Lenkija ir kad dalis lietuvių vėl gelbėtųsi Maskvos pagalba. Nusispjauti reikia į tas tris raides ir nešnekėti šia tema, jei nėra rimtų reikalavimų Lenkijai. O konstitucijos pažeidėjus atstatydinti.

 22. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Ryškėja n_e_l_i_e_t_u_v_i_š_k_a_s Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) įvaizdis:
  1) atskeltas Vilniaus krašto gabalas (nuo 25:22);
  2) rusiškam alfabetui (o ne abėcėlei) primetamos lotyniškos w q x (nuo 25:50).
  Žiūrėti va čia
  http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013666529/savaite
  ***
  LVŽS grupuotės vedlys privalo pasiaiškinti dėl tokio kenksmingo Lietuvai įvaizdžio .

 23. Žmogus:

  Keista kas vertė pasirašyt prieš lietuviškus rašmenis man atrodančius tikrus lietuvius Liną Balsį, Aušrą Maldeikienę, Stasį Jakeliūną, Antaną Vinkų, Algirdą Sysą , Juozą Oleką ir gal kai kuriuos kitus; manau Irena Degutienė ir kiti konservatoriai buvo priversti pagal partinę liniją o ne dėl prolenkiško mąstymo.

 24. mintis:

  54 Mindaugas Puidokas?Agitavau už tave(šiaip kreipiuos visada pradedant didžiąja,šį kart to daryti negaliu..Sakiau rinkėjams:jaunas,doras,nepaklydęs?Pasirodo jaunas,bet jaui galimai ne kas?Kaip galima pasirašyti tokiais esminiais Lietuvai klausimais nepasitarus su žmonėmis, kuriems atėjęs aiškinai koks doras seimo narys būsi ir atsakingas Lietuvai,atskaitingas rinkėjams?Žmonės nebalsavo už tamstos asmeninę karjerą.Rinkėjai balsavo už tamstos darbą naudingą Lietuvai.Žmonės,manau, daugiau netikės niekuo,jų viltys bus visai sužlugdytos jei bus nevykdonma tai kas buvo programoje,už ką žmonės rinkosi valstiečius-žaliuosius.

 25. Vytė:

  Džiaugiuosi, kad prof. K. M., už kurį dukart balsavau Seimo rinkimuose, nors ir tuščiai, nesusitepė. Apskritai tai eilinis nuolankiosios Lietuvos pavyzdys, kaip, rodos, gana padorus lietuvis, o, žiūrėk, didžio boso būna užspeistas į kampą. Graudokas tas drebėjimas kinkų. Dėl dovanos tautai Lietuvių kalbos kultūros metais Valstybės 100-mečio išvakarėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *