Seimo Pirmininkas: Nedraugiškos Lietuvai jėgos bando sumenkinti Nepriklausomybės Akto suradimo reikšmę (4)

L.Mazylis_D. Barysaitė.lrs.lt

Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis su VDU prof. Liudu Mažyliu | D. Barysaitės nuotr., lrs.lt

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikęs su Lietuvos Nepriklausomybės Aktą Vokietijos diplomatiniame archyve radusiu VDU prof. Liudu Mažyliu sako, kad nedraugiškos Lietuvai jėgos bando sumenkinti šį faktą, tačiau parlamento vadovo nuomone, Lietuvos piliečiams tokio pobūdžio propaganda neveiksminga.

„Iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, okupantai mums bandė įteigti, kad jokio Nepriklausomybės Akto niekada nebuvo, tačiau mūsų tikėjimas buvo stipresnis. Šiandien matome, kad jis yra. Tai nuostabiausia žinia ir dovana Lietuvai, kuri mūsų širdyse neleis nedraugiškoms Lietuvai jėgoms sumenkinti šio fakto“, – sako Seimo Pirmininkas. Pasak jo, šių dienų propagandinėje žiniasklaidoje gausu publikacijų menkinančių Nepriklausomybės Akto faktą ir Lietuvos piliečių pilietišką džiugesį, profesoriui L.Mažyliui paskelbus, kad jis rastas Vokietijoje.

Susitikimo metu, Seimo Pirmininkas V. Pranckietis profesoriui įteikė Lietuvos trispalvę sakydamas, kad „L.Mažylis vėliavą jau iškėlė mūsų širdyse, dabar profesoriui laikas ją priimti iš mūsų“.

Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktą Vokietijos diplomatiniame archyve radusiam Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui planuojama skirti Specialiąją nacionalinę mokslo premiją. Pasak Seimo Pirmininko, Specialioji nacionalinė mokslo premija būtų skiriama pirmą kartą šalies istorijoje. Seimo vadovas norėtų, jog profesorius Liudas Mažylis šiuo apdovanojimu būtų pagerbtas Lietuvos Respublikos Seime.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Susitikimo metu, Seimo Pirmininkas V. Pranckietis profesoriui įteikė Lietuvos trispalvę sakydamas, kad „L.Mažylis vėliavą jau iškėlė mūsų širdyse, dabar profesoriui laikas ją priimti iš mūsų“.”
  Gerokai prajuokino, Seimo pirmininkas, kuris, kap ir visas Seimas yra antikonstitucinškai išrinktas, sulaužė savo priesaikas, išniekino savo esmėjė Lietuvos trispalvę ir ją įteikinėja asmeniui, kuris be mažiausios abejonės ją turėjo ir turi pačiame švenčiausiame savo širdies kampelyje. Tai prof. Liudas Mažylis galėtų paraginti Seimą paklusti LR Konstitucijai ir įteikti jiems ne vien surastą NUTARIMĄ, tačiau ir trispalvę įpareigodamas jos neniekinti. Kokioje išverstaskūriškoje situacijoje gyvename? Lietuva yra okupuota antikonstitucinių jėgų. Skaitykite 2017-3-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė”
  http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670

 2. Aistis:

  Kam tarnauja mūsų žiniasklaida? Pasirodo nuo 1988 metų ji buvo nupirkta Švedijos turtuolių ir tarnavo jų užgaidoms. O dabar visus Lietuvos vedančiuosius TVR kanalus ir spaudą PERPIRKO JAV ŽINIASKLAIDOS SAVININKAI. Tad artimiausiomis dienomis ,LIETUVIAI, tikėkitės dar daugiau idijotiškų, su Lietuva visai nesusijusių reklaminių klipų, žudynių ir gatvinio ištvirkavimo, vlgarumo ir hliganizmo , kas būdinga amerikietiškam gyvenimui.

 3. Atmintis:

  Apie Vasario 16-osios akto egzempliorius esančius Vokietijoje, Rusijoje, pagal kuriuos ir buvo pripažinta Lietuvos nepriklausomybė, ne kartą rašyta, bet kalba apie egzempliorių esantį Lietuvoje. To nesuvokiant, čia tik mažytis kauniečių susireikšminimas, smetoniškas akių dūmimas, kad užmirštume esmę, mūsų Tautos Didžiavyrius, Lietuvos valstybės kūrėją karalių Mindaugą, bei valstybės atkūrimo didvyrius Basanavičių, Šliūpą bei kitus „Aušros” ir Vasario 16-osios kūrėjus.

 4. Ženklas:

  1) Tikrai esu Lietuvos patriotas.
  2) Bet natūraliai kyla klausimas – kas yra kas? Jeigu pono Mažylio, šlovė jam, Berlyne rastas nutarimas ant vieno dvigubo lapo lietuvišku ir vokišku tekstu yra nepriklausomybės akto orginalas, tai kas tada tas nutarimas, kuris rašytas su mašnėle ir pataisymais ranka, tik lietuvišku tekstu ir signatarų parašais? Tas pats kuris pateikiamas daugelyje istorijos vadovėlių, leistų Smetonos laikais, Šapokos ir kt, išeivijoje Vandos Daugirdaitės Stuogienės, netgi sovietinių laikų istorijose galima rasti to akto (mašinraštinio) faksimiles. Tai jeigu rastasis Beryne tikrasis, tai ką su mašinraštiniu mus beveik 100 metų apgaudinėjo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: