Lietuva pareikalavo stabdyti Astravo atominės elektrinės statybas (6)

Susitikimas Vienoje_urm.lt

Susitikimas Vienoje | urm.lt nuotr.

Kovo 31 dieną Branduolinės saugos konvencijos (BSK) apžvalginiame susitikime Vienoje Lietuvos delegacija dalyvavo Baltarusijos nacionalinės ataskaitos pristatyme ir išreiškė didelį susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės (AE) projekto grėsmių ir saugos problemų.

Atsižvelgdama į tai, kad Baltarusija jau daugelį metų vysto Astravo AE projektą pažeisdama Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) standartus ir BSK nuostatas, Lietuva pareikalavo, kad Baltarusija stabdytų Astravo AE statybos darbus, įvertintų aikštelės tinkamumą remiantis TATENA reikalavimais, užbaigtų konsultacijas su kaimyninėmis šalimis, numatytų papildomas saugos priemones,

kurios užtikrintų šiuolaikinių saugos reikalavimų įgyvendinimą (įvertintų Astravo AE konstrukcijų atsparumą sunkaus lėktuvo kritimui, atliktų AE projekto rizikų ir atsparumo vertinimo testus). Lietuvos delegacija pabrėžė žemą saugos kultūros lygį projektą įgyvendinančiose organizacijose, ką rodo Astravo AE statybų aikštelėje nuolat pasikartojantys incidentai.

Susitikime Lietuvos delegacija akcentavo, kad Baltarusija aikštelę AE statybai pasirinko nesilaikydama tarptautinių standartų: neįvertinusi branduolinio objekto keliamos rizikos tarpvalstybiniu mastu, nesikonsultuodama su artimiausia kaimyne Lietuva ir tik 40 km atstumu nuo Lietuvos sostinės Vilniaus. Lietuva dar kartą paragino Baltarusiją pasikviesti visos apimties TATENA SEED misiją, kuri apimtų visus aikštelės vertinimo ir pasirinkimo bei poveikio aplinkai vertinimo modulius.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. JUOZAS:

  deja, tas provokacinis branduolinis projektas jau sunkiai besustabdomas. Naudingi kremliui idiotai tiek pas mus, tiek vakaruose padarė viską, kad uždaryti saugią ir mums ekonomiškai labai naudingą IAE Visagine. Tokiu būdu buvo atverti vartai dar didesnei nesąmonei. Bėda tame,kad neturime politikų, kurie mąstytų strategiškai šalies labui, Eurosojūze irgi nėra pagarbos vertų lyderių- priskaldyti šitiek malkų(ir ne vien atominės srityje!). prisiminkime, ką tuomet veikė Auštrevičius, kuris pasirašinėjo “besąlyginės kapituliacijos aktus” net neskaitęs, tuo didžiavosi, o mūsų dundukai jam vis plojo. Nieko prieš Astravo AE nedarė socdemai, kaip ir konservai, o dabar mojuoti kumščiais per vėlu. Bet tauta turi žvelgti į ateitį ir galvoti rinkimuose- ko verti rėksniai, pavėlavę 10 ar daugiau metų…

  • Diedas:

   Šis projektas labai lengvai sustabdomas. Elektrinė statoma pardavinėti elektrą Lietuvai ir vakarams.
   Jei nebus laidų, baltarusių eletrinė bus niekam nereikalinga.
   Įsivaizduokim, jeigu dabar karabasas prisidirba taip, kad nebetenka įtakos ir Lietuvoje daugumą paima patriotinės jėgos(šiukštu ne tautininkai) ir pradedama vystyti nacionalinė energetika, bulbašų elektrinė tampa nebereikalinga.

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Lietuvos valstybės tarnautojai privalo stabdyti ir Visagino AE planus, po 2012 spalio 14 referendumo Lietuvos piliečiams nepritarus naujos AE statyboms. Griežtai.

 3. Viskas ką dabar Lietuva gali padaryti, tai prie Baltarusijos sienos( į Astravo pusę) ir prie Neries upės ( prie Baltarusijos sienos) pastatyti arba įrengti radiacijos matuoklius. Jei elektrinėje įvyktų avarija, tai su šių matuoklių pagalba mes galėtume greitai reaguoti į įvykius Astrave – t.y evakuotis.

 4. Diedas:

  Reikėjo savos elektrines neuždaryt, o jei jau uždarė tai skubiai kitą statyt.
  Jeigu kremlius (atsiprašau, lietuvių liaudies valia.(Lietuvoje visus pažangius projektus sušika tamsūs kaimiečiai lietuviai))nebūtų sužlugdęs Visagino AE statybos, batarusiai savoje dabar galėtų auginti vištas.
  Lietuva energetinę nepriklausomybę atidavė rusams. Vėjo jėgainių parkai ir tie rusų.
  Beliko surengt referendumą dėl Kruonio HAE padovanojimo Interrao. Bet valdant dabartiniams kremliaus klapčiukams, manau ir referendumo nereiks. Ir taip atiduos. Priedo už mūsų pinigus elektros linijas nuties.

 5. markas:

  Šioje situacijoje ką bepakeisti vargu ar pavyks. Per vėlu. Tačiau visgi galima nuveikti kažką gero. Išspausti naudos motyvuojant AE grėsme. Reikėtų visus, dabar masiškai pradėtus kirsti Vilniaus regione, miškus paskelbti strateginiais objektais. Nežiūrint į tai, kad daugelis jau privatūs. Tai pirminės svarbos uždavinys – išsaugoti Vilniaus regiono pušynų miškus. Nuo katastrofos, žinoma, jie neapsaugos, tačiau nuo radiacinės taršos padidėjimo, kuris periodiškai, norim mes to ar ne, kartosis dėl AE darbo, pagelbėti gali. Nuo periodiško nuodijimo. Bet bomžagalvio runkelio godumas yra toks didelis, kad jis beatodairiškai naikina tai, kas gydo, ilgina gyvenimą ir filtruoja orą, kuriuo kvėpuojame.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: