LVŽS neskyla, nors padėtis rimta, sako S. Skvernelis (3)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės ir Seimo narių nesutarimus dėl aukštojo mokslo reformos vertina kaip rimtą situaciją, tačiau teigia, kad partija neskyla.

„Aš tikrai nenoriu to vertinti kaip skilimo, bet yra tikrai rimta situacija“, sakė S. Skvernelis.

Jis kritikuoja Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovo, Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) pirmininko Eugenijaus Jovaišos veiksmus skubinant sprendimus dėl Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) susijungimo.

Komitetas pritarė nutarimo projektui, kuriuo Seimas paremtų Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų susijungimą, nors Vyriausybė prašo palaukti, kol darbo grupė parengs aukštojo mokslo tinklo pertvarkos planą.

„Tai vienintelis komitetas, kuris nuo pat pradžių elgėsi nesuvokiamai, nesuvokiamai ir ministrės atžvilgiu, nors ji tikrai daug deda pastangų, per daug net pastangų ir laiko aukojama ir formaliems, ir neformaliems susitikimams“, teigė premjeras.

Premjeras S. Skvernelis žada prašyti Seimo etikos sargų įvertinti Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko veiksmus, ar išreikšdamas pritarimą savo buvusios darbovietės išsaugojimui jis nepainioja interesų. E. Jovaiša prieš patekdamas į Seimą buvo Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto dekanas.

Mokslo ir studijų institucijų pertvarkos planą premjero sudaryta darbo grupė turi parengti iki balandžio pabaigos.

S. Skvernelis tikino nesibaiminantis dėl kitų Vyriausybės planuojamų reformų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Aistis:

  Jei Svernelis su Švietimo ministre ligi šiol neturi nuomonės ir tuo labiau konkretaus projekto dėl universitetų skaičiaus ir poreikio mūsų šaliai, tai tikriausiai, pateisinama, kad giminingų universitetų vadovai ir profesoriai savarankiškai sprendžia bendravimo ar susivienijimo klausimus. Tačiau, manyčiau, kad aukščiausias Respublikoje yra Mokslų Akademijos organas, kuris privalėjo ir privalo, kuo greičiau ištirti, kuria linkme eis Lietuvos ekonomika, ir kokių specialistų reikės mūsų ūkiui ir pateikti objektyviausius pasiūlymus MA mokslinei Tarybai, juos apsvarsčius, pateikti pasiūlymus Seimui ir Vyriausybei. Na negali policininkas numatyti Lietuvos ūkio vystymo perspektyvų. ko negali padaryti ir ministrė, nors ir siaurios srities profesorė. Tai TIK Lietuvos Mokslų akademijos pirmenybė ir galimybė.

 2. Leonas:

  Tegul Premjeras rūpinasi paprastų žmonių gyvenimu, pensininkai negali susimokėti už butą, už vaistus. Neskatinamos jaunos šeimos kad augintų po daugiau vaikų, kad grįžtų atgal lietuviai išvykę į kitas šalis… Plna problenų
  O lenda prie aukštojo mokslo reformos , kurią susitvarkys mokslininkai, švietimiečiai ir tie kas išmano. Tai yra Švietimo komiteto reikalas, o ne Vyriausybės. Nereikia trukdyti dirbti ir neskaldyti frakcijos.

 3. Profesorius:

  Premjeras, greičiausiai, yra ŠMM ministrės bei prie jos esančios komisijos klaidinamas. Šioje komisijoje nėra universitetų atstovų (atseit, suinteresuotieji). Eilinį kartą valdininkai su kelių dešimtmečių stažu “apdūrins” visuomenę ir jos vadus, likę už tai nenubausti. Yra toks eilėraštis, kuris panašus į vieną iš klasikos (ateina genijai ir vėl išeina…):
  -ateina ministrai ir vėl išeina,
  -atėjo Žalys visiems laikams…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: